Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Ciekawostki technologiczne Programowanie Przeglądarki internetowe

SpeedLab od Browserstack sprawdzi jak szybko ładuje się Twoja strona na różnych urządzeniach!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy tester oraz programista aplikacji webowych zna dobrze serwis Browserstack.  Umożliwia on testowanie na różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych. Teraz jest SpeedLab, który sprawdzi jak szybko zostanie wczytana strona internetowa na różnych urządzeniach.

SpeedLab, to bezpłatne narzędzie do testowania szybkości stron internetowych na wielu przeglądarkach i urządzeniach. Dzięki usłudze SpeedLab można szybko sprawdzić i zdiagnozować potencjalne problemy dla danej przeglądarki lub urządzenia.

Użytkownicy mają dostęp do jednego z 9000 różnych urządzeń. Każde z tych urządzeń jest dostarczane z inną domyślną przeglądarką. Co więcej, każdy użytkownik może  zainstalować inne, alternatywne przeglądarki internetowe. Daje to około 63 000 możliwych kombinacji przeglądarek z urządzeniami. A to już spory problem dla programistów tworzących strony internetowe i aplikacje internetowe.

Problem jest jeszcze większy każde urządzenie charakteryzuje się innym silnikiem przeglądarki oraz procesorem urządzenia. I właśnie w tym momencie wkracza SpeedLab, cały na biało, który umożliwia przetestowanie prędkości strony internetowej w różnych przeglądarkach i urządzeniach.

W SpeedLab każdy test jest przeprowadzany na starannie dobranej kombinacji silników przeglądarek, urządzeń tych lepszych i gorszych (high-end i low-end). Zapewnia kompleksowe pokrycie rynku i wgląd w rzeczywiste doświadczenia użytkownika końcowego. Raport końcowy zawiera sumaryczny wynik szybkości działania Twojej strony internetowej na wielu urządzeniach stacjonarnych i mobilnych.

SpeedLab - ekran z postępem sprawdzania prędkości ładowania się stron
SpeedLab – ekran z postępem sprawdzania prędkości ładowania się stron

Przypomnę tylko, że Google w ostatnim czasie też zwróciło uwagę na doświadczenia użytkownika. Tego typu metryki mają być uwzględnianie w tworzeniu rankingu wyników wyszukiwania (tzw. SERP).

Swoje strony i aplikacje mobilne można testować pod adresem: browserstack.com/speedlab

Serwis daje możliwość sprawdzenia (w postaci gotowych raportów) jak radzą sobie najwięksi gracze na rynku np. Netflix, IKEA czy Amazon.

Co i jak mierzy SpeedLab od Browserstack?

  • Czas ładowania strony. Czas od początku do pełnego załadowania strony. Jest on obliczany jako loadEventEnd - navigationStart.
  • Przetwarzanie przeglądarki. Czas od momentu rozpoczęcia przetwarzania zawartości strony przez przeglądarkę do momentu jej pełnego załadowania. Jest obliczany jako loadEventEnd - domLoading.
  • DNS. Czas potrzebny do zalogowania się do domeny strony. Jest on obliczany jako domainLookupEnd - domainLookupStart.
  • TCP. Czas potrzebny do nawiązania połączenia z serwerem. Jest on obliczany jako connectEnd - connectStart.
  • TTFB. Czas potrzebny do otrzymania pierwszego bajtu odpowiedzi od serwera. Jest obliczany jako responseStart - requestStart.
  • Response. Czas potrzebny do pełnego odbioru pierwszego bajtu odpowiedzi. Jest obliczany jako responseEnd - responseStart.
  • Przetworzenie DOM. Czas od momentu, kiedy przeglądarka rozpocznie wytwarzanie zawartości strony do momentu wczytania zawartości strony. Jest obliczany jako domComplete - domLoading.
  • Onload. Czas potrzebny do wykonania kodu javascript przez przeglądarkę po całkowitym załadowaniu zawartości strony. Jest obliczany jako loadEventEnd - loadEventStart.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Zastanawiające jest, dlaczego jest tak duża rozbieżność między wynikami mobilnymi dla różnych urządzeń (zarówno tych ze stajni Apple jak i działających na Androidzie) i to w obrębie praktycznie zbliżonych wersji systemów operacyjnych i przeglądarek.

Skomentuj