Rankingi

Jaki hosting z node.js? Przegląd rynku, ale jest jeden faworyt

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jako, że na codzień programuję w JavaScript, to siłą rzeczy tworzę coś w node.js. O ile dla zabawy można coś zrobić lokalnie, to czasami trzeba coś postawić na zewnątrz. W tym wpisie przedstawię kilka ofert hostingu z node.js.

Jeśli szukacie hostingów ze wsparciem node.js, to dobrze trafiliście. Jako, że mam doczynienia z JavaScript, to od dłuższego czasu rozglądałem się za polskim hostingiem z node.js. W ostatnim czasie znalazłem kilka ciekawych opcji. Poniżej znajdziecie listę wybranych przeze mnie ofert.

Mikrus – hosting z node.js w cenie dwóch kebabów (za rok)

hosting mikrus
hosting mikrus

Absolutnym hitem jeśli chodzi o hosting node.js jest mikrus. O tym hostingu nie raz słyszałem jednak ostatecznie jak wykupienie go zdecydowałem się podczas szkolenia AI_Devs. Potrzebowałem go by zrobić jedno zadanie, ale też będę go używał by hostować tutaj inne projekty.

Z tą ceną ~2 kebaby rocznie, to nie przesadzam. Mój pakiet hostingowy Mikrus 2.1 kosztował mnie 50 zł. Za pierwszy rok. Potem będzie 75 zł, co i tak jest rewelacyjną ceną. W cenie tutaj jest wspomniany node.js (v20), python, Docker, git, bazy danych i inne. Serwery znajdują się w Finlandii.

To co wyróżnia ten hosting od innych, to społeczność tworzona wokół tej usługi. Skupia on wokoło różnego rodzaju specjalistów, którzy pomagają sobie wzajemnie. Super sprawa dla kogoś kto chce nauczyć się też obsługi serwerów. Dostęp do niego jest m.in. poprzez SSH.

Dodatkowo kupując hosting z mojego polecenia dostaniesz miesiąc korzystania za darmo a ja dwa.

Wybierz hosting Mikrus z node.js Wybieram

Pozostałe opcje są już zdecydowanie droższe, ale też do bardziej komercyjnego zastosowania.

cyber_Folks – hosting node.js w każdym pakiecie

cyber_Folks
cyber_Folks

Node.js jest tutaj dostępny w każdym pakiecie hostingowym. Ceny zaczynają się od 249 zł netto / rok. Są oczywiście promocje, ale tylko przez trzy pierwsze miesiące. Ważną informacją jest to, że dostęp do SSH mamy od pakietu cyber_UP za który przyjdzie zapłacić 349 zł netto / rok. Z danych technicznych to mamy m.in.:

  • transfer od 250 GB do bez ograniczeń (w zależności od pakietu),
  • certyfikat automatycznie instalowany i odnawiany Let’s Encrypt,
  • LiteSpeed Cache, macierze SSD Cached, HTTP/3,
  • Baza danych MySQL.

Na stronach cyber_Folks nie znalazłem informacji jaka wersja node.js jest dostępna. W dokumentacji znalazłem informacje o v18. Zakładam, że powinna być dostępna jedna ze stabilnych (v20).

Hosting nodejs cyber_Folks Sprawdzam

nazwa.pl

Tej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeden z najstarszych hostingów na polskim rynku. Cenowo wychodzi tutaj najdrożej. Ceny zaczynają się od 500 zł za rok. Hosting wspiera oczywiście node.js. Dodatkowo mamy:

  • dostęp do SSH,
  • Node.js w wersji v18 i v20. Są też starsze, niewspierane wersje.
  • bazy danych: MongoDB, MariaDB, PostgreSQL
hosting node.js w nazwa.pl Wybieram

Podsumowując, cieszy mnie, że hosting nodejs jest coraz bardziej dostępny. Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu było bardzo ciężko by coś dostać w dobrych pieniądzach.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj