Brak powiadomień na opasce Mi Band od Xiaomi to dość popularny problem. Moja żonka w ostatnim czasie borykała się z tym. Problem występował po części od samego początku sparowania opaski z iPhonem. W tym wpisie przedstawię moje sposoby na przywrócenie powiadomień w systemie iOS.

Gdy recenzowałem opaskę Xiaomi Mi Band 5, to pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak powiadomień z przychodzących wiadomości SMS oraz iMessage. Parowałem opaskę z iPhone 5 – tak wiem, dość stary telefon, ale działa. Pozostałe powiadomienia np. z Facebooka czy Messengera przychodziły bez problemu. Nie znalazłem sposobu (jeszcze) na wymuszenie powiadomień o SMS-ach.

W tym wpisie skupię się na nieco innym problemie. W pewnym momencie na Mi Banda nie przychodziły żadne powiadomienia. Nawet opaska nie wibrowała w momencie przychodzącej rozmowy telefonicznej. Jedna z kluczowych funkcjonalności nagle przestała działać.

Czytaj także: Recenzja Xiaomi Mi Band 6

Mi Band brak powiadomień – kroki do przywrócenia niedziałających powiadomień

Poniżej przedstawiam kroki jaki wykonałem by przywrócić powiadomienia na opasce Mi Band.

  1. W pierwszej kolejności upewniłem się czy urządzenia są ze sobą połączone przez Bluetooth. Oczywiście były.
  2. Wyłączyłem Bluetooth w telefonie i włączyłem ponownie. Powiadomienia dalej nie przychodziły.
  3. Kolejny krok, to reset telefonu. Też nie pomogło.
  4. W ustawieniach Xiaomi Mi Banda upewniłem się, że jest włączona opcja Udostępniaj powiadomienia systemowe (Ustawienia > Bluetooth > ikonka „i”). Tej opcji nie ma w starszych systemach (i iPhone’ach) iOS.
  5. Kolejnym krokiem było sprawdzenie czy przypadkiem nie zmieniły się ustawienia powiadomień w aplikacji Mi Fit. Oczywiście wszystko było ustawione poprawnie i powiadomień dalej nie było.

Jak widzicie trochę rzeczy sprawdziłem i nic nie działało. Pozostała jeszcze jedna opcja – rozłączyć Mi Band z telefonem i sparować ponownie. I wiecie co? Dopiero to rozwiązało problem braku powiadomień.

Z tego co sprawdzałem w Internecie, to dużo osób ma podobne problemy. Sprawa jeszcze jeszcze bardziej skomplikowana gdy ktoś posiada telefon Xiaomi, gdzie, wydawać się mogło nie powinno być najmniejszego problemu. W przypadku telefonów Mi zazwyczaj problemem jest brak odpowiednich uprawnień do wysyłania powiadomień do opaski.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj