Poradniki

Xiaomi Mi Band – brak powiadomień – jak je przywrócić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Brak powiadomień na opasce Mi Band od Xiaomi to dość popularny problem. Moja żonka w ostatnim czasie borykała się z tym. Problem występował po części od samego początku sparowania opaski z iPhonem. W tym wpisie przedstawię moje sposoby na przywrócenie powiadomień w systemie iOS.

Gdy recenzowałem opaskę Xiaomi Mi Band 5, to pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak powiadomień z przychodzących wiadomości SMS oraz iMessage. Parowałem opaskę z iPhone 5 – tak wiem, dość stary telefon, ale działa. Pozostałe powiadomienia np. z Facebooka czy Messengera przychodziły bez problemu. Nie znalazłem sposobu (jeszcze) na wymuszenie powiadomień o SMS-ach.

W tym wpisie skupię się na nieco innym problemie. W pewnym momencie na Mi Banda nie przychodziły żadne powiadomienia. Nawet opaska nie wibrowała w momencie przychodzącej rozmowy telefonicznej. Jedna z kluczowych funkcjonalności nagle przestała działać.

Czytaj także: Recenzja Xiaomi Mi Band 6

Mi Band brak powiadomień – kroki do przywrócenia niedziałających powiadomień

Poniżej przedstawiam kroki jaki wykonałem by przywrócić powiadomienia na opasce Mi Band.

  1. W pierwszej kolejności upewniłem się czy urządzenia są ze sobą połączone przez Bluetooth. Oczywiście były.
  2. Wyłączyłem Bluetooth w telefonie i włączyłem ponownie. Powiadomienia dalej nie przychodziły.
  3. Kolejny krok, to reset telefonu. Też nie pomogło.
  4. W ustawieniach Xiaomi Mi Banda upewniłem się, że jest włączona opcja Udostępniaj powiadomienia systemowe (Ustawienia > Bluetooth > ikonka „i”). Tej opcji nie ma w starszych systemach (i iPhone’ach) iOS.
  5. Kolejnym krokiem było sprawdzenie czy przypadkiem nie zmieniły się ustawienia powiadomień w aplikacji Mi Fit. Oczywiście wszystko było ustawione poprawnie i powiadomień dalej nie było.

Jak widzicie trochę rzeczy sprawdziłem i nic nie działało. Pozostała jeszcze jedna opcja – rozłączyć Mi Band z telefonem i sparować ponownie. I wiecie co? Dopiero to rozwiązało problem braku powiadomień.

Z tego co sprawdzałem w Internecie, to dużo osób ma podobne problemy. Sprawa jeszcze jeszcze bardziej skomplikowana gdy ktoś posiada telefon Xiaomi, gdzie, wydawać się mogło nie powinno być najmniejszego problemu. W przypadku telefonów Mi zazwyczaj problemem jest brak odpowiednich uprawnień do wysyłania powiadomień do opaski.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Mam właśnie ten problem „W przypadku telefonów Mi zazwyczaj problemem jest brak odpowiednich uprawnień do wysyłania powiadomień do opaski.”
    Jak to naprawić nigdzie nie ma nic na ten temat . Wszystko poprawienie zrobione rozłączanie działa na chwilę i znowu brak uprawnień 😭😭😭pomocy

Skomentuj