Recenzje Telefony

Recenzja realme C67 – miłe zaskoczenie za 999 zł!

Pinterest LinkedIn Tumblr

realme C67 miałem testować już tydzień przed oficjalną premierą. Z roku na rok widać, że firma jest konsekwentna w swoim działaniu i stara osiągnąć się swój cel biznesowy. Tym razem w osiągnięciu tego celu ma pomóc najnowszy model. Zapraszam do recenzji.

Światowa premiera tego modelu miała miejsce w grudniu 2023. Teraz w Polsce od 6 lutego 2024 roku możemy go poznać bliżej. Co wyróżnia realme C67? Po pierwsze aparat 108 Mpix, który można znaleźć raczej w modelach górnej półki. Drugim ciekawym elementem jest procesor Snapdragon 685, który pierwszy raz jest montowany w serii C.

Specyfikacja C67

 • Ekran w rozmiarze 6,72” ma wyświetlacz FHD+ o częstotliwości odświeżania 90 Hz z poziomem jasności 950 nitów. Jak na budżetowca – całkiem przyzwoicie!
 • Wymiary 164.60 × 75.40 × 7.59 mm.
 • Waga 184 g.
 • 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 685.
 • Bateria 5000 mAh, która daje wsparcie dla szybkiego ładowania 33W SUPERVOOC.
 • realme C67 jest wyposażony w ładowanie zwrotne (czyli możemy naładować inne urządzenia).
 • Wodoszczelność IP54.
 • RAM 8 GB.
 • Pamięć 128 GB lub 256 GB.
 • Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Black Rock oraz Sunny Oasis.

Design realme C67 – czuć premium

Stojaczek z realme C67 na premierze 6 lutego 2024
Stojaczek z realme C67 na premierze 6 lutego 2024

To trzeba przyznać realme. Model C67 prezentuje się bardzo ładnie. W szczególności wysepka na aparaty. Zastosowane efekty wizualne sugerują, że mamy do czynienia z telefonem premium. Tutaj w oczy rzuca się złotawy pierścień wokół wysepki.

Odnoszę wrażenie, że firma wyciąga wnioski ze swoich badań i obserwacji i umie przyciągnąć klientów do swojego produktu poprzez odpowiedni design. Obudowa zaś bardzo przypomina ostatnie modele Apple.

Mój egzemplarz C67 był w kolorze Black Rock. Dobry, zrównoważony kolor. Tył trochę matowy, to jest na plus (kwestia osobista). Plusem jest materiał, który nie zostawia odcisków palców. Gdy dobrze się przyjrzymy, to dostrzeżemy delikatne paski.

Wersja zielono-żółta (Sunny Oasis) jest bardziej krzykliwa a plecki mienią się kolorami w zależności od kąta padania światła. Taki model mogłem sprawdzić na wtorkowej premierze C67.

Jeśli chodzi o porty i przyciski, to na dole znajdziemy USB-C wraz z gniazdem audio 3,5 mm. Po prawej stronie znajdują się przyciski regulacji głośności i przycisk zasilania, a po lewej stronie slot na dwie karty SIM i microSD.

Benchmark realme C67

Trochę z obowiązku umieszczam tą sekcję. Dzieje się tak, gdyż im dłużej testuję smartfony z tego segmentu, to dochodzę do wniosku, że klient nie zwraca na to uwagi (potwierdzone rozmowami). Smartfon ma przede wszystkim robić ładne zdjęcia oraz dobrze się prezentować.

Realme C67 - wynik benchmarku
Realme C67 – wynik benchmarku
 • Single-Core Score: 466
 • Multi-Core Score: 1580

Jak sprawuje się realme C67 w rodzinnym użytkowaniu? Bywa z tym różnie. Nie jest to demon prędkości i optymalizacji. Zdarzyło się kilka razy, że były lagi przy przesuwaniu z jednego ekranu na drugi. System potrzebuje zdecydowanie trochę więcej czasu by uruchomiona aplikacja działa płynnie. Trochę to dziwne, bo na papierze wygląda to całkiem dobrze.

Jako ciekawostkę mogę dopowiedzieć, że zaraz po skonfigurowaniu smartfona i pierwszy uruchomieniu aplikacji telefonu, to poleciał crash. Kolejne uruchomienie było poprawne.

Znacząca poprawa biometrii

W tym miejscu jest zadowolony. Odkąd pamiętam, to zawsze narzekałem na szybkość reakcji telefonów realme z tej półki cenowej.

W przypadku C67 jest znacząca poprawa do tego stopnia, że czytnik linii papilarnych reaguje szybko i zawsze poprawnie rozpoznaje odcisk. Zdecydowanie jest to coś na plus.

Z rozpoznawaniem twarzy odnoszę wrażenie, że też jest znacznie lepiej. Prawdziwym testem dla mnie jest odblokowanie twarzą w nieco gorszych warunkach oświetleniowych. Jest lepiej ale nie idealnie.

Audio – głośniki stereo robią robotę

No tutaj muszę pochwalić realme. W porównaniu do ubiegłorocznego modelu jest tutaj MEGA różnica w dźwięku. Sam fakt, że pojawiły się głośniki stereo bardzo dużo zmienia. Dźwięk nie jest już taki skompresowany – jest zupełnie odwrotnie. Jakby był bardziej pełniejszy. Ta różnica będzie miała znaczenie wśród odbiorców tego smartfona.

Rozmowy telefoniczne też bardzo dobrej jakości. Głos mój jak i rozmówcy dobrze czytelny i wyraźny. Minimalnie było słychać głosy otoczenia.

Zdjęcia i filmy – mnogość efektów

realme C67 - wysepka z aparatem
realme C67 – wysepka z aparatem

Zdjęcia 108 Mpix

To co wyróżnia ten model, to aparat z matrycą 108 Mpix. Jest to jak narazie największą matryce w tym segmencie. Muszę przyznać, że robi to wrażenie. Każde zdjęcie ma wymiary 12000 × 9000 pikseli i w zależności od ilości kolorów, może ważyć mniej, lub więcej. W moim przypadku zdjęcia ważyli około 11-15 MB.

Zdjęcie 108 Mpix
Zdjęcie 108 Mpix
Crop 1:1 zdjęcia z 108 Mpix (realme C67)
Crop 1:1 zdjęcia z 108 Mpix (realme C67)

Testowe wideo

Przykładowy film prosto ze smartfona:

Dobra wiadomość jest taka, że wideo mają

Ponieważ recenzja jest jeszcze w trakcie, to wrzucam linka do surowych zdjęć i filmów: https://photos.app.goo.gl/GW8WdSXURyQKNLaq8

W powyższym źródle znajdziecie m.in. zdjęcia z efektem miniatury, działa to dziwnie. W takim sensie, że ten efekt miniatury nie wygląda naturalnie w poziomie. W pionie jest wszystko OK.

Efekt tilt-shift w realms C67
Efekt tilt-shift w realme C67

Kolory są dobrze odzwierciedlane. Wydaje mi się, że na testowych zdjęciach jest lekka przewaga niebieskiego koloru.

Podsumowanie – bardzo miłe zaskoczenie

Na premierze ten smartfon został wyceniony poniżej 1000 zł. Dokładniej to ceny 899 zł oraz 999 zł. Według mnie, to bardzo dobra cena. Zważywszy na fakt, że odbiorcami są młodsi odbiorcy, to plasuje go jak najbardziej w kręgu zainteresowań.

realme c67 256 GB Sunny Oasis Zobacz na Ceneo
realme C67 256 GB Black Rock Sprawdź na Ceneo

Jeśli porównamy realme C67 względem swojego poprzedniego modelu w tym segmencie to muszę przyznać, że to całkiem spora zmiana na plus. Aparat, wiadomo – piksele robią robotę. Design – wyspa ze złotawymi akcentami, gradientowe plecki. Dźwięk też znacząco się poprawił.

Muszę to podkreślić jasno – C67 bardzo miło mnie zaskoczył, bo spodziewałem słabszego modelu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj