Bezpieczeństwo Ciekawostki technologiczne Njusy

DuckDuckGo udostępnia emaile w domenie @duck.com

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bardzo dawno temu pisałem poradnik na temat 10-minutowych (tymczasowych) adresów email. Chodziło o to, by stworzyć na szybko maila w celu rejestracji na forum czy podania go by pobrać jakiś plik. Alternatywna wyszukiwarka dla Google – DuckDuckGo, otworzyła szerzej swoją usługę maili. Maili, które można wykorzystać m.in. w podobny sposób.

Firma znana jest, że staram walczyć się ze śledzeniem w internecie oraz prywatnością. Wspomniana w tytule usługa ma pomóc w osiągnięciu tego celu.

Najważniejsze cechy tej usługi to:

  • Możliwość założenia „emaila” w domenie @duck.com, które przekieruje wiadomości na nasze prawdziwe konto.
  • Możliwość generowania losowych emaili w domenie @duck.com (część rozszerzenia dla Chrome/FF/Edge/Brave czy aplikacji na smartfonach).
  • I najważniejsze: usuwanie trackerów z maili/linków w mailach.

Cała usługa jest darmowa. Należy jeszcze pamiętać, że to jest faza beta. Oznacza to, że zanim funkcjonalność zostanie oficjalnie ogłoszona, niektóre rzeczy mogą się jeszcze zmienić. Zamknięta beta miała zostać bardzo dobrze przyjęta przez użytkowników. Teraz firma otwiera się dla wszystkich.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj