Njusy

Snapchat umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć w trybie DualCamera

Pinterest LinkedIn Tumblr

Firma Span właśnie ogłosiła, że użytkownicy aplikacji na iPhone’ach dostaną nową funkcjonalność. Jest to możliwość tworzenia multimediów w trybie DualCamera. Jest to wykorzystanie przedniego i tylnego aparatu jednocześnie.

Nowy tryb aktywuje się z paska narzędzi aparatu. Jest on dostępna dla filmów Snap, Stories oraz Spotlight. Dzięki tej funkcji użytkownicy aplikacji mogą być częścią materiału, który stworzą (np. reakcja na jakieś wydarzenie).

Dostępne są cztery układy: pionowy, poziomy, wycinany i obraz w obrazie. Dwie pierwsze opcje dzielą ekran pionowo lub poziomo. Tryb picture-in-picture może być znajomy użytkownikom telefonów Nokia (recenzja Nokii 7.2). Działa on tak, że miniaturka obrazu z jednego obiektywu jest wklejana do głównego materiału. Z kolei tryb wycięcia pobiera wycięty obraz z przedniego aparatu i nakłada je na widok z tyłu aparatu.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj