Poradniki

Tymczasowy e-mail – 10 minut, które ochroni Cie przed SPAMem i nie tylko

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj adres e-mail jest wykorzystywany na każdym kroku w Internecie. Dlatego powinniśmy chronić go za wszelką cenę. Na odsiecz przychodzą nam właśnie serwisy typu 10 minute e-mail – czyli tymczasowy adres e-mail.

Z tego poradnika dowiesz się m.in.:

 • czym jest i jak działają serwisy z tymczasowymi e-mailami,
 • czy są polskie serwisy z 10 minute mail,

Czym jest i w jaki sposób działa tymczosawy e-mail (tzw. 10 minute e-mail)?

Tymczasowy e-mail (10 minute e-mail) to nic innego jak elektroniczna skrzynka pocztowa jednorazowego użytku. Po użyciu jej, na przykład po to by założyć konto w jednym z popularnych serwisów, wygasa ona bezpowrotnie po upływie dziesięciu minut. Gdy adres skrzynki pocztowej wygaśnie, nie ma już wówczas możliwości, aby ktokolwiek otrzymał do niej dostęp.

Adresy poszczególnych skrzynek mailowych zostają wygenerowane całkowicie losowo. Oznacza to, że nie istnieje możliwość nadania własnej nazwy dla swojego nowo założonego e-maila. Ten rodzaj poczty służy temu, aby była ona użyta tylko raz. Nie ma opcji powrotu do niej po upływie czasu, po którym zostaje ona dezaktywowana. Dzięki temu nikt nie będzie miał okazji przejrzenia Twoich maili.

Tytułowe 10 minut można przedłużyć, maksymalny czas istnienia maila wynosi sto minut. Następnie dane są bezpowrotnie usuwane. Rozwiązanie to cieszy się obecnie sporą popularnością wśród użytkowników internetu. Co wpływa na taki stan rzeczy? Jakie są niekwestionowane atuty posiadania dziesięciominutowego e-maila? Otóż jest ich całkiem sporo, dlatego też pozwoliliśmy sobie na zgłębienie tego tematu.

Największą bolączką tymczasowych maili jest to, że powoli są one blokowane. W ostatnim czasie zdarza mi się natrafić na jakiś serwis, który nie pozwala podać tymczasowego maila.

Zalety korzystania z tymczasowego e-maila

Jak już zostało wspomniane wcześniej, zakładanie dziesięciominutowego adresu mailowego ma sporo pozytywnych cech. Przede wszystkim należy zauważyć, że korzystanie z możliwości jaką daje tymczasowy e-mail, pozwala na wyeliminowanie problemu SPAMu. Jest tak ponieważ skorzystanie z jednorazowego maila nie wymaga rejestracji i jednocześnie umożliwia ochronę danych osobowych użytkownika. Wygenerowanie unikalnych adresów skrzynek pocztowych to swoisty rodzaj gwarancji, że Twoje dane są w pełni zabezpieczone.

Dzięki tymczasowemu adresowi e-mail nie musisz już tworzyć specjalnego konta mailowego i pamiętać do niego hasła.

Tymczasowy e-mail może posłużyć do zarejestrowania się na rozmaitych forach internetowych, w serwisach oraz portalach społecznościowych czy też podczas zakładania kont w innych serwisach, które narzucają potwierdzenie rejestracji przez kliknięcie linku wysłanego na podany adres e-mailowy. Tymczasowy e-mail pozwala na zachowanie poufności.

To rozwiązanie pozwala na zachowanie pełnej anonimowości w sieci i eliminuje przychodzenie SPAMu do naszych rzeczywistych skrzynek pocztowych.

Innym ciekawym przypadkiem użycia tymczasowego e-maila są różnego rodzaju pobieranie plików PDF z raportami czy różnego rodzaju zestawieniami. Specjaliści od marketingu używają takich wabików by powiększać swoje bazy mailingowe. Na szczęście już teraz wiesz jak z tym walczyć.

Czasami, niektóre serwisy udostępniające usługę tymczasowego maila pozwala stworzyć swój własny alias. Dzięki temu maili zyskuje na autentyczności.

Gdzie i w jaki sposób można użyć takiego rozwiązania?

Istnieje spora liczna serwisów, które oferują możliwość skorzystania z dziesięciu minutowego adresu mailowego. Za tego typu usługę nie są zazwyczaj pobierane opłaty, a całość działania przebiega prosto, szybko i bez zbędnych formalności lub innych komplikacji. Do najpopularniejszych stron tego typu należą:

 • 10MinuteMail.com
 • MinuteInbox.com
 • 10minutemail.net
 • Crazymailing.com
 • pl.getairmail.com
 • 10minut.xyz
 • yopmail.com/pl
 • asdf.pl
 • podam.pl / niepodam.pl

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 3

 1. https://www.laptopshop.pl Odpowiedz

  🙂 Dzięki za wpis. Człowiek nie wpadnie czasem sam z siebie, że coś takiego może funkcjonować. A przyda się, przyda 🙂

 2. Bardzo ciekawy wpis 🙂 nie słyszałam wcześniej o czymś takim a na pewno mi się przyda, dzięki 🙂

Skomentuj