Ciekawostki technologiczne Technologie w bankowości

USA: W Filadelfii nie będzie można płacić tylko kartą, bo to dyskryminacja

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prawda jest taka, że płatności kartą są coraz popularniejsze. Czasem zdarzają mi się sytuacje w których chcąc płacić banknotami kasjerzy nie mają wydać reszty. Filadelfia jest pierwszym, większym miastem w USA w którym sklepy nie będą mogły wymusić na klientach płatności tylko kartą płatniczą lub kredytową.

Nowe przepisy będą obowiązywały od 1 lipca 2019 r. Od tego dnia większość sklepów będzie musiała przyjmować gotówkę. Ponadto nie będą mogły kasować klientów dodatkowymi opłatami tzw. „surcharge”. Wyjątkami będą tylko niektóre branże, np. hotele lub parkingi. Jest duża szansa, że podobne prawo zostanie wprowadzone w takich miastach jak New Jersey, Nowy Jork, Waszyngton oraz Chicago.

A wszystko przez dyskryminację

Jeśli myślicie, że w USA jest tak wesoło jak pokazują to w filmach, to jesteście w błędzie. Dużo osób w tym kraju nie posiada karty płatniczej (nie wspominając o kredytowej), bo jest biedna. Zmuszenie klientów do płacenia tylko kartą czy Apple Pay jest swego rodzaju dyskryminacją. Ponadto podniesiono kwestię prywatności – bo nikt nie lubi być śledzony gdzie, co i za ile kupuje, oraz bezpieczeństwa – nie wiadomo komu daje się swoją kartę (pisałem o tym na blogu).

Kara za złamanie przepisów będzie wynosiła 2 tys. dolarów.

Od ponad 10 lat jestem zaangażowany w świat elektroniki użytkowej, zdobywając szeroką wiedzę i doświadczenie w testowaniu oraz recenzowaniu najnowszych technologii. Moja kariera obejmuje pracę w wiodących firmach technologicznych, gdzie specjalizowałem się w rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych oraz doradzaniu w kwestiach wyboru sprzętu. Na moim blogu publikuję dokładne poradniki oraz recenzje urządzeń takich jak smartfony, routery i słuchawki, oferując czytelnikom rzetelne informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu i skrupulatnych testach. Moim celem jest dostarczanie treści, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych oraz pełnym wykorzystaniu możliwości nowoczesnej elektroniki.

Skomentuj