Ciekawostki technologiczne VOD

Netflix ma wypożyczalnię DVD. I zarabia na tym grube miliony!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiedzieliście, że Netflix ma usługę wypożyczania płyt DVD na odległość? Można sobie wybrać film na DVD i po kilku dniach dostaje się list z płytą. I taki biznes generuje firmie 212 milionów dolarów przychodu rocznie!

Mało kto z Was wie, że Netflix zaczynał swój biznes z usługą wypożyczenia płyt DVD pocztą. A to były czasy gdy nie było internetu.

W USA nie wszyscy mają dostęp do szybkiego internetu. Pamiętajcie, że USA to nie tylko wielkie miasta ale również obszary wiejskie (rancza) i odludzia. Federalna Komisja Komunikacji szacuje, że około 24 milionów Amerykanów nie ma dostępu do szybkiego internetu szerokopasmowego.

Ceny usługi Netflixa DVD-by-mail zaczynają się od 8 dolarów miesięcznie. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że spora część klientów nie pochodzi z rejonów bez internetu. Są to mieszkańcy miast znajdujących się po obu stronach wybrzeża takich jak Nowy Jork czy Los Angeles. Ilość filmów i seriali dostępnych w takich formie jest znacznie większa niż w wersji online.

Koperty Netflixa z płytami DVD
Charakterystyczne, czerwone koperty Netflixa z płytami DVD

Netflix w 2018 r. miał 2,7 milionów subskrybentów DVD, którzy wygenerowali przychód na poziomie 212 mln dolarów.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

komentarze 2

  1. ciekawe czy u „Nas” taka usługa miałaby chętnych? czyli wypożyczanie via poczta

Skomentuj