$ curl /nissan-tworzy-wlasna-korporacje-taksowkarska_

Nissan chce uruchomić własną korporację taksówkarską z autonomicznymi pojazdami – Easy Ride

Piotr Cichosz @ 9 maja 2018 2min

Nissan nie tak dawno ogłosił, że będzie rozpoczynał zaawansowane testy autonomicznych taksówek. Oznaczać to będzie, że japoński producent samochodów staje do rywalizacji z Uberem.

Owa korporacja będzie nosiła nazwę Easy Ride.

Zaś testy autonomicznych taksówek będą mocno ograniczone. Ze względów bezpieczeństwa za kierownicą będzie znajdował się człowiek, by mógł odpowiednio zareagować (zobacz jak Volvo Ubera zabija rowerzystkę). Ponadto trasa jaką będzie można przebyć będzie prowadziła od siedziby Nissana do centrum handlowego Yokohama World Porters. W sumie to będzie dystans około 4.5 km. Nad wszystkim będzie czuwało zdalne centrum operacyjne, które będzie czuwało nad usługą. Jeśli chodzi o dostępne samochody, to będzie do wyboru tylko Nissan Leaf.

Nissanowi będzie pomagała firma DeNa (wymawiane DNA). To japońska firma usługowa online, znana m.in. z tego, że jest kluczowym partnerem Nintendo. DeNa jest również bardzo aktywna w sektorze transportu, z inicjatywami związanymi z samodzielnym prowadzeniem taksówek, współużytkowaniem samochodów (car sharing) i dzieleniem miejsc parkingowych. W 2016 roku firma uruchomiła własną autonomiczną usługę autobusową o nazwie Robot Shuttle.

Obie firmy zgodnie twierdzą, że usługa Easy Ride będzie dostępna na większą skalę już w 2020 roku.

$ post meta
categories: ["Autonomiczne samochody"]
$ whoami
Piotr Cichosz
Piotr Cichosz
Od ponad 10 lat jestem zaangażowany w świat elektroniki użytkowej, zdobywając szeroką wiedzę i doświadczenie w testowaniu oraz recenzowaniu najnowszych technologii. Moja kariera obejmuje pracę w wiodących firmach technologicznych, gdzie specjalizowałem się w rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych oraz doradzaniu w kwestiach wyboru sprzętu. Na moim blogu publikuję dokładne poradniki oraz recenzje urządzeń takich jak smartfony, routery i słuchawki, oferując czytelnikom rzetelne informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu i skrupulatnych testach. Moim celem jest dostarczanie treści, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych oraz pełnym wykorzystaniu możliwości nowoczesnej elektroniki.
$ git log --neighbors
[PREV] Dzieci, które zbyt często grają na tabletach nie mają siły trzymać kredek! 7 maja 2018 [NEXT] PKO Bank Polski przesłał mi nowe regulaminy na płycie CD … 9 maja 2018