Poradniki

Jak zabezpieczyć smartfon?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pęknięty wyświetlacz, zacinające się przyciski czy zalana płyta główna to tylko przykłady uszkodzeń mechanicznych telefonów. Będąc w Orange, możesz aktywować usługę Ochrona Smartfona (dawniej znaną jako Orange Smart Care), dzięki której w szybki sposób zostanie naprawione Twoje urządzenie mobilne.

Ochrona telefonu – jak uchronić smartfon przed uszkodzeniami?

Smartfony to powszechnie dostępne urządzenia, dzięki którym możliwe jest wykonanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości SMS i MMS oraz swobodne sprawdzanie serwisów informacyjnych. Sprzęt może ulec uszkodzeniu w najmniej oczekiwanych okolicznościach, dlatego warto zawczasu zadbać o jego ochronę.

Na ekran telefonu możesz nakleić specjalną szybkę ochronną, folię bądź też szkło hartowane lub hybrydowe. Z pewnością zapobiegną one powstawaniu rys na powierzchni wyświetlacza. Natomiast na tylną część sprzętu warto nałożyć etui ochronne (wykonane np. ze skóry czy poliwęglanu) lub bumper – specjalną ramkę okalającą boki telefonu. Warto jednak pamiętać, że nie uchronią one w 100% smartfona przed uszkodzeniami. Co zrobić, gdy telefon upadnie z wysokości lub zostanie zalany i będzie wymagał naprawy?

Dawniej Orange Smart Care, dziś Ochrona Smartfona

Jeżeli martwisz się o bezpieczeństwo urządzenia mobilnego oraz koszty jego naprawy, postaw na Ochronę Smartfona od Orange. Usługa, dawniej znana jako Orange Smart Care, pozwala na naprawę:

  • uszkodzeń mechanicznych, w tym m.in. wyświetlacza;
  • szkód spowodowanych zalaniem wodą, np. płyty głównej.

Dostępne są dwa warianty usługi, a każdy z nich różni się stopniem ochrony sprzętu. Co więcej, możesz włączyć opcję Ochrony Smartfonów, stworzoną z myślą o zestawie urządzeń.

Więcej informacji o Ochronie Smartfona od Orange dowiesz się na: https://www.orange.pl/zobacz/ochrona-smartfona

Ochrona telefonu w Orange – kto może skorzystać z usługi Ochrona Smartfona?

Ochronę Smartfona aktywujesz podczas zawierania lub przedłużania abonamentu Orange albo przy zakupie urządzenia na raty. Usługę na czas nieokreślony włączysz też samodzielnie w ciągu 14 dni od daty podpisania albo przedłużenia umowy z operatorem przez stronę internetową lub aplikację mobilną Mój Orange. W ramach Ochrony Smartfona uchronisz:

  • telefon komórkowy zakupiony w Orange lub smartfon, z którego aktualnie korzystasz, jeżeli posiadasz abonament bez urządzenia,
  • inne sprzęty, takie jak smartwatch czy laptop, które zostały kupione w sklepie Orange lub w ofercie z umową abonamentową,
  • zestaw urządzeń zakupiony w ramach Ochrony Smartfonów.

Aby skorzystać z usługi, musisz jedynie zgłosić uszkodzenie urządzenia i poczekać na kuriera. W ciągu 7 dni roboczych Twój sprzęt zostanie naprawiony, a następnie przekazany pod wskazany adres. Ochrona Smartfona od Orange nie jest formą ubezpieczenia – to usługa, dzięki której możesz zreperować zniszczony sprzęt. Podczas korzystania z usługi nie zostaniesz zapytany o przyczynę usterki. W razie braku możliwości naprawy uszkodzonego urządzenia mobilnego zostanie ono wymienione na nowe.

Skorzystaj z szybkiej i fachowej pomocy przy zachowaniu gwarancji producenta dzięki Ochronie Smartfona od Orange. Sprawdź szczegóły usługi i zabezpiecz różne sprzęty, z których korzystasz na co dzień.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj