Google Njusy

YouTube testuje ograniczanie filmów dla osób blokujących reklamy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Uciążliwe reklamy na YouTube sprawiają, że coraz więcej użytkowników decyduje się na wykupienie płatnej subskrypcji lub wybiera dużo tańsze rozwiązanie – włączenie wtyczek blokujących reklamy.

Eksperyment ma zachęcać do zakupu usługi premium

Obecnie YouTube przeprowadza eksperyment, w ramach którego na ekranach osób korzystających z blokerów reklam pojawi się okienko z ostrzeżeniem, że są one niedozwolone. Zdaniem serwisu, to właśnie dzięki reklamom YouTube może oferować bezpłatne treści użytkownikom na całym świecie.

Jakie opcje mają użytkownicy YouTube, którzy zobaczą okienko z ostrzeżeniem?

  • wyłączenie wtyczki blokującej reklamy i zezwolenie na ich wyświetlanie w serwisie,
  • zasubskrybowanie YouTube Premium.

YouTube nie zadeklarował jeszcze, czy planuje na stałe ograniczyć dostęp do swoich usług osobom blokującym reklamy oraz w jakich krajach są przeprowadzane takie działania. Szacuje się, że w listopadzie 2022 roku liczba subskrybentów YouTube Premium i YouTube Music przekroczyła 80 milionów.

Pojawianie się komunikatu o konieczności wyłączenia blokerów reklam to nie jedyny sposób, w jaki YouTube przekonuje swoich odbiorców do zakupu usługi Premium. Innym jest wydłużanie reklam do kilkudziesięciu sekund oraz uniemożliwianie ich pomijania.

Cena YouTube Premium zależy od kraju logowania

Jedną z najważniejszych zalet usług YouTube Premium jest wyłączenie uciążliwych reklam, pobieranie treści na urządzenie oraz słuchanie ich w tle. Te korzyści mają jednak swoją cenę. W Polsce opłata za miesięczną subskrypcję YouTube Premium wynosi 23,99 zł, w Indiach 1,56 USD (około 6,5 zł), a w Stanach Zjednoczonych 11,99 USD (około 50 zł). Pomimo tak dużych różnic w cenach, odbiorcy z różnych krajów otrzymują takie same korzyści i funkcje.

Zniżka na YouTube Premium dzięki VPN

Internauci znaleźli sposób na uzyskanie dostępu do YouTube Premium w niższej cenie. Pomaga w tym sieć VPN, za pomocą której można uzyskać dostęp do usługi w subskrypcji, która jest najbardziej przystępna cenowo.

VPN to wirtualna sieć prywatna, która umożliwia zmianę swojego adresu IP na adres IP serwera z innego kraju. Na rynku istnieje wiele usług VPN, które różnią się od siebie np. liczbą serwerów w różnych krajach świata. Przykładowo, w NordVPN logowanie na konto użytkownika pozwala uzyskać dostęp do serwerów w krajach, w których cenamiesięcznej subskrypcji YouTube Premium jest najniższa, w tym Argentynie czy Turcji.

Aby rozpocząć, wystarczy zarejestrować konto w usłudze VPN i połączyć się z serwerem w wybranym kraju. Następnie wystarczy przejść do YouTube Premium i utworzyć konto użytkownika, postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Niezbędne będzie podanie adresu rozliczeniowego w kraju, w którym chcesz otworzyć konto. W tym celu można skorzystać np. z Map Google i wybrać losowy adres. Po założeniu konta YouTube Premium i ustawieniu płatnej subskrypcji można korzystać z YouTube także bez aktywnej sieci VPN. W związku z tym, że niektóre karty płatnicze mogą być automatycznie blokowane przez YouTube, warto skorzystać z karty wirtualnej lub karty podarunkowej.

Czy to naprawdę takie proste?

YouTube może stosować zaawansowane blokady geograficzne i wyświetlać komunikat o błędzie osobom, które korzystają np. z darmowej sieci VPN lub wcześniej rozpoznanych serwerów. Aby tego uniknąć, warto skorzystać z najbardziej innowacyjnych usług VIP premium, które nie tylko posiadają wiele serwerów w różnych krajach, ale oferują bezpieczeństwo i szybkość połączenia.

Warto pamiętać, że usługa YouTube Premium nie jest dostępna we wszystkich krajach na świecie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj