Ciekawostki technologiczne

Japoński miliarder będzie pierwszym pasażerem Elona Muska w podróży dookoła Księżyca

Pinterest LinkedIn Tumblr

Elon Musk poinformował media, że pierwszym pasażerem lecącym w kosmos będzie japoński miliarder Yusaku Maezawa. Podróż będzie możliwa dzięki rakiecie Big Falcon Rocket (BFG).

Właściciel SpaceX nie zdradził ile pieniędzy zapłacił Maezawa za możliwość lotu w kosmos. Podróż ma się odbyć dopiero w 2023 roku. Do tego czasu Musk będzie musiał wykonać kilka lotów testowych. Jak sam powiedział podczas konferencji prasowej – nie będzie to łatwa misja.

Myślę, że jest najbardziej odważny i zdecydowanie najbardziej tego pragnie

Elon Musk

Jednak nie chodzi tutaj o pieniądze i ciśnienie na bycie pierwszym pasażerem w kosmosie. Yusaku Maezawa oprócz tego, że jest jednym z najbogatszych japończyków, to jest też kolekcjonerem dzieł sztuki. On uwielbia sztukę. W zeszłym roku kupił obraz Jean-Michela Basquiata za 110 milionów dolarów.

Yusaku Maezawa w środku silnika rakiety BFR.
Yusaku Maezawa w środku silnika rakiety BFR.

Dochodzimy tutaj do meritum sprawy.

Projekt #dearMoon

Oprócz samego Maezawy w podróży ma mu towarzyszyć kilka artystów, którzy mają doznać swego rodzaju oświecenia i inspiracji do stworzenia czegoś niezwykłego. Będą to projektant mody, kompozytor, malarz i reżyser filmowy.

Mam nadzieję, że ten projekt obudzi marzyciela, który siedzie głęboko w każdym z nas.

Yusaku Maezawa

Więc ma to być coś więcej niż tylko podróż w kosmos.

Strona projektu #dearMoon.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

    • PTRC Odpowiedz

      Podobno też ma być. Ogólnie z nim mają podróżować różnego rodzaju artyści. Lista jest jeszcze otwarta.

Skomentuj