Drony

Używali dronów do przemytu papierosów. Zostali zatrzymani

Pinterest LinkedIn Tumblr

Niedaleko granicy z Białorusią, w Grodnie, tamtejsza milicja zatrzymała kilka osób które szmuglowały duże ilości papierosów m.in. do Polski. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby do tego procederu nie były używane drony.

Białoruska milicja zatrzymała kilka osób, które tworzyły specjalne drony które były wykorzystywane do przemytu papierosów. Drony charakteryzowały się udźwigiem do 20 kg i zasięgiem do 10 km. Sterowane były za pomocą laptopa i systemu nawigacji GPS. Według informacji podane przez białoruskie media taki dron mógł przerzucić około 800 paczek papierosów.

Koszt takiego drona do przemytu to $7200 (~27 tys. złotych). Ze względu na niskie ceny papierosów na Białorusi „inwestycja” szybko się zwracała.

Poniżej jeszcze zamieszczam film z warsztatu gdzie dokonano policyjnej prowokacji.

Ciekawi mnie ile jeszcze takich dronów sobie lata pomiędzy granicami państw. Szczególnie w nocy. Jak widać, drony mają bardzo duży potencjał. Wykorzystywane są na coraz większą skalę – patrolują ulice, myją okna czy dostarczają paczki.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj