Audio Poradniki

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakup słuchawek nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie, gdy na rynku mamy tak wiele opcji wyboru. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek? Przeraża cię liczba informacji technicznych na ten temat? Przygotowałem poradnik, który pomoże w podjęciu najlepszej decyzji. Poniżej kompendium praktycznej wiedzy o najważniejszych modelach i parametrach słuchawek bezprzewodowych (i sumie nie tylko).

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Podział na słuchawki przewodowe oraz bezprzewodowe jest pierwszą kategorią, z którą się zetkniesz podczas zakupów. Wybór między komunikacją przewodową i bezprzewodową jest niezwykle ważny, ale też i trudny. Przede wszystkim musisz się zastanowić, w jaki sposób będziesz wykorzystywać słuchawki oraz jakie cechy są dla ciebie najważniejsze. Poniżej zapoznasz się z charakterystyką słuchawek przewodowych oraz bezprzewodowych.

Słuchawki przewodowe – zalety i wady

Główną cechą słuchawek przewodowych jest oczywiście ich kabel ze złączem jack. To właśnie za pomocą przewodu słuchawki mogą połączyć się z dowolnym urządzeniem (które oczywiście ma odpowiednie wejście audio jack).

  • Przewód to przede wszystkim gwarancja stabilnego połączenia bez zbędnych zakłóceń.
  • Kabel zapewnia również doskonałą jakość dźwięku, który nie poddaje się kompresji.
  • Ogromną zaletą słuchawek przewodowych jest fakt, że nie trzeba ich regularnie ładować, jak w przypadku słuchawek bezprzewodowych.

Kabel mimo licznych zalet, posiada również mnóstwo wad.

  • Przede wszystkim, przewody przy słuchawkach są bardzo niewygodne – często się plączą. Zbyt krótki kabel będzie cię ograniczał podczas codziennych czynności.
  • Zbyt długi może plątać się pod nogami. Dlatego musisz dokładnie dopasować jego długość, żeby nie utrudniał ci pracy.

Słuchawki bezprzewodowe – zalety i wady

W ostatnich latach słuchawki bezprzewodowe bardzo zyskały na popularności. Na samym początku dominowały urządzenia, które wykorzystywały technologię radiową. Teraz są one bardzo rzadko spotykane. Słuchawki radiowe są bardzo narażone na zakłócenia, dlatego szybko wyparły je sprzęty na podczerwień i z technologią Bluetooth. Te ostatnie są obecnie najczęściej spotykane. W ofercie słuchawek bezprzewodowych możesz znaleźć również takie, które wykorzystują WiFi. Charakteryzują się bardzo dobrym zasięgiem, jak również niezwykle wysoką ceną.

W przypadku słuchawek bezprzewodowych warto dokonać jeszcze jednego rozróżnienia. Na rynku obecnie są dostępne słuchawki, które łączą się między sobą za pomocą kabla oraz takie, które są bezprzewodowe i mogą z nich korzystać dwie osoby (np. AirPods od firmy Apple).

Zalety:

  • Ogromną zaletą tego rodzaju sprzętu jest ich mobilność i wygoda.
  • Słuchawki bezprzewodowe często wybierają osoby aktywne fizycznie. Mogą one ćwiczyć bez martwienia się, że zahaczą o wiszący przewód.
  • Kable nie ograniczają ruchów, co znacznie ułatwia uprawianie sportów.

Wady:

  • Do wad zalicza się niewielki zasięg, jaki oferuje Bluetooth. Wynosi on około 10 metrów. Dlatego musisz być zawsze w pobliżu urządzenia, z którym jesteś połączony za pomocą słuchawek.
  • Warto również podkreślić to, że często kable nie oferują większego zasięgu niż technologia Bluetooth.
  • Ogromnym minusem jest konieczność ładowania słuchawek. W przypadku komunikacji przewodowej, nie musisz się tym w ogóle martwić. Słuchawki bezprzewodowe posiadają akumulator, który trzeba regularnie ładować.
  • Dlatego zwracaj uwagę na pojemność akumulatora przy zakupie słuchawek bezprzewodowych, żebyś nie musiał ich ładować po zaledwie dwóch godzinach użytkowania.

Wielu graczy dostrzegło również istotny problem w komunikacji bezprzewodowej. Podczas grania w grę pojawiają się widoczne opóźnienia w przesyłaniu dźwięku, co dla gracza jest dużym mankamentem.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe, które wybrać?

Przy zakupie słuchawek, musisz się dokładnie zastanowić, które czynniki są dla Ciebie najważniejsze. Czy mobilność oraz wygoda jest istotna? A może wolisz, aby stabilne połączenie i brak opóźnień w transmisji dźwięku?

Słuchawki otwarte, zamknięte czy półotwarte? Które wybrać?

Konstrukcja słuchawek odgrywa istotną rolę przy zakupie. To, gdzie słuchasz muzyki oraz jakiej izolacji oraz swobody dźwięku potrzebujesz Istnieją trzy rodzaje słuchawek pod względem budowy, które powinieneś znać i rozróżniać:

  • otwarte,
  • zamknięte,
  • półotwarte.

Słuchawki otwarte

Słuchawki otwarte to propozycja dla osób, którzy pragną cieszyć się muzyką w domowym zaciszu. Przedmiot charakteryzuje się licznymi otworami w formie siatki lub grilla. Ponadto, przetwornik jest odsłonięty na zewnątrz. Dzięki temu, cyrkulacja powietrza jest bardzo dobra, co wpływa na dużą wygodę w użytkowaniu. Doznania podczas słuchania muzyki są zdecydowanie lepsze niż w słuchawkach o innej konstrukcji. Słuchacze odnoszą wrażenie dużej swobody dźwięku, co jest ogromną zaletą.

Dużym minusem w przypadku słuchawek otwartych jest brak lub bardzo słaba izolacja od otoczenia. Urządzenie nie sprawdzi się w miejskim zgiełku, na przykład w komunikacji publicznej. Ponadto, inni mogą również słyszeć dźwięk z twoich słuchawek. Konstrukcję otwartą posiadają słuchawki wokółuszne oraz nauszne.

Słuchawki zamknięte

Słuchawki zamknięte charakteryzują się największą izolacją dźwięków z zewnątrz. Podczas słuchania muzyki, nie będziesz słyszeć tego, co dzieje się wokół ciebie. W konstrukcji tego urządzenia, przetwornik jest zasłonięty i wytłumiony w puszcze akustycznej. W przeciwieństwie do konstrukcji otwartej, nie znajdziemy w tego typu urządzeniach otworów w muszli.

Ogromną zaletą słuchawek zamkniętych jest wytłumienie dźwięków z zewnątrz. Możesz słuchać swojej ulubionej muzyki w każdym, nawet hałaśliwym miejscu. Dodatkowo, inni nie będą słyszeć tego, czego ty słuchasz. Istnieje wiele modeli słuchawek zamkniętych, które również gwarantują doskonałą jakość dźwięku jak w przypadku modeli otwartych.

Wadą tego typu konstrukcji jest przede wszystkim wentylacja, a dokładniej jej brak. Musisz pamiętać, aby podczas korzystania ze słuchawek zamkniętych robić sobie przerwy. To pomoże zminimalizować ryzyko powstania wszelkich podrażnień ucha. Przez zamkniętą konstrukcję urządzenia, jesteś narażony również na potliwość ucha, szczególnie latem. Ponadto w niektórych modelach słuchawek, możesz odnosić wrażenie, że niektóre dźwięki się zlewają. W dużym stopniu zależy to od jakości sprzętu, który kupujesz.

Duża izolacja dźwięków z otoczenia może być zaletą jak również i wadą. Korzystanie ze słuchawek zamkniętych podczas jazdy rowerem lub hulajnogą w zatłoczonym mieście może być niebezpieczne. Wynika to z faktu, że nie słyszysz, co dzieje się wokół ciebie i możesz nie zareagować na groźne zdarzenie na drodze.

Konstrukcję otwartą posiadają słuchawki douszne, wokółuszne oraz nauszne.

Słuchawki półotwarte

Słuchawki półotwarte to rozwiązanie dla osób, które pragną dobrej izolacji od dźwięków z zewnątrz i dużej swobody dźwięku. To pewna forma kompromisu pomiędzy otwartą a zamkniętą konstrukcją.

Budowa słuchawek półotwartych posiada grill (lub siatkę) podobnie jak słuchawki otwarte. Zasadnicza różnica polega na tym, że wspomniany grill nałożony jest dodatkowy materiał, który ma za zadanie izolować dźwięki z zewnątrz. Inną możliwością są znacznie mniejsze prześwity niż w budowie słuchawek otwartych. To sprawia, że masz znacznie lepszą wentylację ucha niż w przypadku konstrukcji zamkniętej.

Dużą zaletą słuchawek półotwartych jest ich izolacja. Jest ona słabsza niż w przypadku słuchawek zamkniętych. Jednak pozwala na cieszenie się muzyką poza domem. Konstrukcja półotwarta jest bezpiecznym wyborem do cieszenia się muzyką podczas jazdy rowerem czy hulajnogą w mieście. Dźwięki otoczenia docierają na tyle wyraźnie, że jesteśmy w stanie zareagować na niebezpieczną sytuację.

Duża swoboda dźwięku jest zdecydowanie korzyścią w przypadku konstrukcji półotwartej. Wrażenia podczas słuchania muzyki są zdecydowanie lepsze niż w przypadku konstrukcji zamkniętej.

Konstrukcję półotwartą znajdziesz wśród słuchawek nausznych.

Słuchawki douszne, dokanałowe, wokółuszne i nauszne. Które wybrać?

Słuchawki douszne – charakterystyka

Apple AirPods - słuchawki douszne
Apple AirPods – słuchawki douszne

Słuchawki douszne są niewielkich rozmiarów. Umieszcza się je w małżowinie usznej, ale nie bezpośrednio w kanale słuchowym. Ich kształt jest w większości przypadków zgodny z typową budową ucha człowieka, co czyni je niezwykle wygodnymi dla wielu użytkowników. Słuchawki douszne nie izolują hałasów z zewnątrz, co czyni je bezpiecznym wyborem do noszenia w mieście, gdzie panuje duży ruch. Ponadto, nie tworzą wysokiego ciśnienia wewnątrz ucha, ma szkodliwy wpływ na słuch.

Dużą zaletą słuchawek dousznych jest ich brzmienie – generują lżejszy i bardziej przestrzenny dźwięk niż słuchawki dokanałowe.

Recenzje słuchawek doucznych na blogu:

Słuchawki dokanałowe – charakterystyka

Oppo Enco X - słuchawki oraz etui
Oppo Enco X – słuchawki oraz etui

Słuchawki dokanałowe są najmniejszymi słuchawkami z tych dostępnym na rynku. Umieszcza się je w małżowinie usznej bezpośrednio w kanale słuchowym. To daje przede wszystkim bardzo dobrą izolację dźwięków z zewnątrz. Słuchawki douszne posiadają specjalne gumki, które pomagają uszczelnić kanał słuchowy.

Ten rodzaj słuchawek gwarantuje ciszę oraz komfort słuchania. Jednak częste słuchanie głośnej muzyki w słuchawkach dokanałowych może znacznie pogorszyć słuch.

Recenzje słuchawek dokanałowych:

Słuchawki wokółuszne – charakterystyka

"<yoastmark

Słuchawki wokółuszne zaliczają się do dużych modeli. Ich poduszki są w stanie otoczyć całe uszy. Opierają się na skórze, a nie na małżowinie, jak w przypadku modeli dousznych i dokanałowych. Posiadają również duże przetworniki.

Ogromną zaletą słuchawek wokółusznych jest komfort, jaki zapewniają podczas słuchania muzyki. Dodatkowo, izolacja od otoczenia jak bardzo dobra (w przypadku modeli zamkniętych). Jakość dźwięku jest lepsza niż w modelach nausznych, szczególnie w przypadku niskich tonów. Słuchawki nauszne często wykorzystują gejmerzy.

Najważniejszym minusem słuchawek wokółusznych jest ich konstrukcja. Słuchawki są przede wszystkim ciężkie i rzadko trafiają się składane modele. Ten model może nie być dobrym rozwiązaniem dla osób, które korzystają ze słuchawek głównie z użyciem smartfona.

Recenzje słuchawek wokółucznych na blogu:

Słuchawki nauszne – charakterystyka

To modele średniej wielkości, które opierają się na małżowinie usznej. Słuchawki są połączone za pomocą pałąka. Słuchawki nauszne posiadają znacznie większe przetworniki niż modele douszne i dokanałowe. Ponadto wersje bezprzewodowe posiadają również większe akumulatory, co wpływa na ich dłuższy czas pracy.

Słuchawki nauszne charakteryzują się dość dobrą izolacją dźwięków z zewnątrz. Głównym aspektem izolacji są kształt i rozmiar uszu. Ten model cechuje się dużą wygodą ze wagę. Słuchawki nauszne są znacznie lżejsze niż wokółuszne. Ponadto, wiele modeli jest składanych. To dobry wybór dla osób, które słuchają muzyki głównie ze smartfona.

Parametry słuchawek. Jakie jest ich znaczenie?

Tylko nieliczni konsumenci zapoznają się z parametrami słuchawek, a to właśnie one odgrywają ogromną rolę w przesyłaniu dźwięku. Poniżej zapoznasz się z najważniejszymi parametrami, na które musisz zwrócić uwagę podczas zakupów.

Pasmo przenoszenia

Pasmem przenoszenia nazywamy zakres częstotliwości przenoszonych przez słuchawki. Te wartości wyrażane są w HZ. Co to oznacza dla konsumenta poszukującego słuchawek? Ten parametr pokazuje jak niskie oraz wysokie dźwięki może odtwarzać urządzenie.

Słuch człowieka funkcjonuje w zakresie 20 – 20000 Hz, dlatego taki zakres częstotliwości słuchawek jest jak najbardziej wystarczający. Istnieją również modele, które powstały z myślą o osobach o bardzo wrażliwym słuchu. Są to tzw. modele audiofilskie. Niektóre z nich potrafią reprodukować od 5 do 45 000 Hz.

Impedancja

Impedancją nazywamy opór elektryczny, który stawiają cewki głośników w słuchawkach. Impedancja odpowiada za głośność oraz czystość dźwięku w urządzeniu. Im mniejszy opór, tym mniej mocy potrzeba do zasilania sprzętu. To oznacza również, że im niższa jest impedancja, tym większe szanse na zniekształcenia dźwięków. Impedancję wyrażamy w omach (Ohm). Jeśli szukasz słuchawek nausznych lub wokółusznych wybierz te, które posiadają wartości od 32 do 64 ohm. W przypadku modeli dousznych oraz dokanałowych – 16-32 ohm.

Redukcja szumów (ANC)

Redukcja szumów jest niezwykle ważnym elementem przy zakupie słuchawek, szczególnie jeśli szukasz modeli z konkretnym przeznaczeniem np. do grania w gry, lub pracy w biurze.

Czytaj dalej: Co to jest ANC (redukcja hasału) i jak działa

Istnieją dwa typy redukcji hałasu: pasywny oraz aktywny. Pasywna redukcja hałasu polega na odpowiednim wygłuszeniu, czyli izolacji od dźwięków z zewnątrz. Aktywna redukcja hałasu jest nowoczesnym rozwiązaniem, które wykorzystuje współczesną technologię. Jeśli już od dłuższego czasu szukasz słuchawek dla siebie, na pewno spotkałeś się z oznaczeniem ANC. ANC (ang. Active Noise Cancelling) to właśnie aktywna redukcja hałasu. Polega ona na tworzeniu przeciwfazy do dźwięków, które dobiegają do Ciebie z zewnątrz. W przeciwieństwie do rozwiązania pasywnego, aktywna redukcja hałasu nie wygłusza, a neutralizuje hałas za pomocą odbicia niechcianych dźwięków. Słuchawki ANC doskonale sprawdzą się dla osób, które pragną się skoncentrować na zadaniu. Kiedy nie docierają do Ciebie żadne rozpraszacze z zewnątrz, praca na siłowni czy w biurze przyjdzie Ci z łatwością. Technologia ANC pozwala odpocząć od niepotrzebnego zgiełku, jakim otaczamy się na co dzień.

Bateria

Bateria stała się kluczowym parametrem odkąd słuchawki bezprzewodowe zyskały na popularności. Jedynie o czym musisz pamiętać, że im większa jest bateria, tym więcej godzin pracują słuchawki bez ładowania.

Pojemność baterii w słuchawkach bezprzewodowych zależna jest również od modelu urządzenia. Zupełnie inne pojemności znajdziesz w słuchawkach nausznych (często są to rozmiary 300-450 mAh), a inne w słuchawkach dousznych i dokanałowych (30-50 mAh na słuchawkę). Częstą praktyką popularnych sklepów z elektroniką jest podanie ilości godzin pracy słuchawek na jednym, pełnym ładowaniu.

Dynamika słuchawek

Ostatnim ważnym parametrem technicznym jest dynamika słuchawek. Dynamiką określamy głośność z jaką grają słuchawki i podajemy ją w decybelach (dB). Im wyższa wartość tym głośniej grają słuchawki bez podgłaśniania urządzenia, do którego są podpięte. To pozwala na wierne odtworzenie dźwięki bez regulowania głośności.

Jakie wybrać słuchawki ze względu na ich przeznaczenie? Słuchawki gamingowe, sportowe, do telefonu, do biura?

Kiedy planujesz zakup słuchawek, zawsze szukasz ich pod kątem przeznaczenia. Inny typ słuchawek sprawdzi się do grania w gry, do pracy czy do słuchania muzyki przez smartfona. W sekcji poniżej, dowiesz się, jak wybrać słuchawki ze względu na ich przeznaczenie.

Słuchawki dla graczy. Słuchawki gamingowe

Gracze mają duże wymagania, jeśli chodzi o słuchawki, co jest oczywiście zrozumiałe. Gejmerzy pragną odciąć się od świata rzeczywistego, aby maksymalnie skupić się na rozgrywce. Dlatego słuchawki powinny im w tym pomóc.

Bardzo ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na dźwięk. Powinien on być czysty i bez zakłóceń czy przerywników. Dźwięk odgrywa ogromną rolę w grach i odpowiada za atmosferę w rozgrywce. Słuchawki muszą posiadać regulowanie głośności do potrzeb gracza. Taka możliwość ułatwia korzystanie z urządzenia podczas gry.

Kolejną sprawą jest izolacja od świata zewnętrznego. Gracze pragną całkowicie skupić się na grze, dlatego potrzebują dobrego odseparowania się od tego, co nie jest związane z rozgrywką. Najlepszą izolację oferują słuchawki zamknięte. Są one na tyle szczelne, że nic z zewnątrz nie będzie cię rozpraszać. Jednak przy bardzo długim użytkowaniu, mogą stać się niewygodne. Brak cyrkulacji powietrza przekłada się na duży dyskomfort dla uszu.

Słuchawki otwarte nie posiadają izolacji, dlatego sprawdzą się jedynie wtedy, kiedy w pomieszczeniu panuje cisza. Bardzo dobrym kompromisem są urządzenia z konstrukcją półotwartą. Zapewniają one całkiem dobrą izolację oraz wentylację ucha przy długim graniu.

Słuchawki dla graczy powinny być przede wszystkim lekkie. Wielogodzinne rozgrywki sprawiają, że kark oraz szyja są niezwykle obciążone. Modele o niskiej wadze doskonale się sprawdzą. Ponadto, słuchawki gamingowe wyposażone w mikrofon znacznie ułatwią komunikację z innymi graczami. Pamiętaj, aby wybrać taki rodzaj urządzenia, które posiada mikrofon przytwierdzony na elastycznej złączce. Dzięki temu, łatwo ustawisz go do własnych preferencji.

Największą popularnością cieszą się słuchawki gamingowe przewodowe. Gwarantują one stabilne połączenie, które nie zakłóci i nie przerwie gry. Ważnym aspektem tego rodzaju słuchawek jest dobranie kabla odpowiedniej długości. Przewód musi być na tyle długi, aby Ci nie przeszkadzał oraz nie utrudniał grania.

W przypadku słuchawek bezprzewodowych, musisz pamiętać o ich regularnym ładowaniu. Inaczej może cię spotkać przykra niespodzianka podczas rozgrywki.

Słuchawki sportowe – charakterystyka

Podobnie jak w grze, tak również w sporcie odpowiednie słuchawki odgrywają ogromną rolę. Bieganie, jazda na rowerze czy ćwiczenia na siłowni są o wiele lepsze, kiedy możemy ćwiczyć w rytmie ulubionych piosenek. Przy zakupie słuchawek sportowych, musisz zwrócić uwagę na kilka elementów.

Czytaj więcej:

Przede wszystkim potrzebujesz sprzętu, który będzie odporny na działanie potu oraz wilgoci. Inaczej, podczas ćwiczeń, słuchawki ciągle będą się wyślizgiwać lub wypadać. A to wcale nie poprawi Twojej pracy na siłowni, wręcz przeciwnie. Sprawdź czy słuchawki posiadają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzą, że są odporne na pot oraz wilgoć. Następnym aspektem, na który powinieneś zwrócić uwagę, to konstrukcja. Wśród osób, które uprawiają sport, bardzo popularne są słuchawki na pałąku. To urządzenie jest bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ słuchawki solidnie trzymają się na głowie. Ponadto konstrukcje z zausznikami również się sprawdzą, ponieważ zauszniki zapobiegają wyślizgnięciu się słuchawek z ucha.

Słuchawki bezprzewodowe są równie popularnym wyborem, szczególnie modele TWS (ang. True Wireless Sound). TWS nie są między sobą połączone. Mogę z nich korzystać dwie osoby. Ponadto, ten typ słuchawek ładuje się dzięki akumulatorowi, który jest wbudowany w etui, co jest dodatkowym udogodnieniem.

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że słuchawki nie mogą krępować Twoich ruchów podczas ćwiczeń. Stąd opcje bezprzewodowe są tak popularne. Podczas uprawiania sportów, słuchawki są szczególnie narażone na uszkodzenia, dlatego szukaj modeli lekkich, z wytrzymałą i funkcjonalną konstrukcją.

Słuchawki do telefonu – charakterystyka

Słuchawki do telefonu są wyborem urządzenia, które często służy nam na co dzień, w różnych aspektach życia – w drodze do szkoły, pracy, w komunikacji miejskiej, na spacerze, czy po prostu podczas wypoczynku w domu.

Przede wszystkim, przy wyborze słuchawek do telefonu, zwróć uwagę na parametry techniczne oraz konstrukcję urządzenia. Jednym z parametrów, który ma znaczenie przy wyborze, to pasmo przenoszenia. Pasmo przenoszenia w słuchawkach do telefonu powinno mieć zakres częstotliwości nie węższy niż 20 Hz – 20000 Hz.

Równie ważna jak pasmo przenoszenia jest dynamika słuchawek. Ten parametr określa się w decybelach (dB). Im większa dynamika, tym głośniej przetworniki będą w stanie odtwarzać naszą muzykę. Warto jednak pamiętać, że ilość decybeli nie wpływa na jakość dźwięku, a jedynie na jego głośność.

W przypadku dobrych słuchawek do telefonu warto postawić na te, których impedancja będzie na poziomie od 16 do 32 Ohm. Im mniejsza impedancja, tym łatwiej telefon poradzi sobie z zasilaniem membran.

Wybór między słuchawkami przewodowymi oraz bezprzewodowymi zależy od Ciebie. Musisz się zastanowić, które modele odpowiadają Twoim potrzebom. Słuchawki przewodowe charakteryzują się stabilnym połączeniem, za to bezprzewodowe są wygodne podczas poruszania się. Nie musisz się martwić o plączący się kabel. Podobnie w wyborze słuchawek nausznych, dousznych, wokółusznych oraz dokanałowych – wybierz te, które są najwygodniejsze dla Twoich uszu.

Słuchawki do biura – charakterystyka

Osoby pracujące w obsłudze klienta potrzebują słuchawek, które usprawnią ich pracę. Ponadto, obecne czasy wymusiły również na wielu osobach pracę zdalną. Odpowiednie słuchawki do pracy biurowej poprawiają jakość wykonywanych zadań. Przede wszystkim modele słuchawek powinny być lekkie i posiadać dobrą wentylację. Kilkugodzinna praca w słuchawkach jest niezwykle męcząca, dlatego powinieneś wybrać takie urządzenie, które nie utrudni wykonywania zadań.

Czytaj także: Jakie słuchawki do pracy zdalnej (home office)

Bardzo dobrym wyborem są słuchawki nauszne, które posiadają mikrofon. Modele nauszne charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania, dlatego kilka godzin pracy nie powinno stanowić dla Ciebie problemu.

Dobór wysokiej jakości mikrofonu jest równie istotnym zadaniem. Klienci czy koledzy z biura powinni Cię bardzo dobrze słyszeć. Zwróć uwagę na redukcję oraz eliminację szumów z otoczenia.

Wiele firm oferuje przewodowe oraz bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem. Słuchawki z przewodem gwarantują, że urządzenie nagle nie przerwie połączenia. Jeśli podczas rozmów z klientami lubisz dużo chodzić, bo na przykład, pomaga Ci to w prowadzeniu rozmowy, możesz spokojnie wybrać modele bezprzewodowe. Pamiętaj jednak o regularnym ładowaniu.

Obecnie, istnieją specjalne słuchawki biznesowe (słuchawki nagłowne), gdzie producenci koncentrują się na cechach wymienionych powyżej. Modele gamingowe równie dobrze sprawdzą się w pracy biurowej. Pamiętaj o tym, aby urządzenie było bardzo wygodne, a konstrukcja solidna.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarzy 5

  1. Mnie zawsze słuchawki nauszne bezprzewodowe zniechęcaly przez powiekszone nauszniki z powodu baterii i tych wszystkich przycisków. Dopiero od 2 lat? około robią fajne małe te słuchawki. Skusiły mnie blaze2 Lamax. Dobry kompromis moim zdaniem jeżeli chodzi o wielkość o funkcjonalność

  2. Jeszcze jedna istotna kwestia nie została poruszona. Baterie w słuchawkach bezprzewodowych z czasem ulegają degradacji i takie Air Podsy, których teraz możesz używać 5 godzin, za 2-3 lata będziesz ładował je co 45 minut. Więc zasadniczo słuchawki bezprzewodowe to abonament. Mam przewodowe słuchawki B&O H6 kupione w 2015 roku i nadal grają i wyglądają tak samo. Szukam małych słuchawek i raczej będą to przewodowe. Jak ktoś potrzebuje do rozmów na mieście to z pewnością takie bezprzewodowe będą lepsze bo mimo wszystko przewód się nie ciąga nigdzie. Pozdrawiam!

    • Piotr Cichosz Odpowiedz

      Dokładnie to. Moje pierwszy air podsy (pierwsza generacja) teraz trzyma maks 30 minut. Musiałem kupić nowe po 4 latach.

  3. Z bezprzewodowych polecam Mante H35T, świetne wykonanie, głębia dźwięku i sama jakość, pierwsza klasa 😉

    • Jak się sprawują po tylu miesiącach użytkowania? Dopiero o nich zacząłem czytać i dużo informacji nie ma

Skomentuj