Chyba na dobre pożegnaliśmy już mysze komputerowe z nieporęcznym kablem – właśnie jesteśmy świadkami odchodzenia do muzeum techniki słuchawek podłączanych do urządzeń przewodem. Słuchawki bezprzewodowe – których wybór fachowo w tym artykule doradzimy – już niedługo będą nazywane po prostu „słuchawkami”, ponieważ wszystko, co „przewodowe” zwyczajnie zniknie z rynku.

Słuchawki bezprzewodowe dla profesjonalistów

Czego oczekuje prawdziwy meloman lub osoba zawodowo pracująca z dźwiękiem od urządzenia, które ten dźwięk będzie transmitować? Oczywiście możliwie najlepszego i najwierniejszego oddania wrażeń akustycznych. Modele słuchawek bezprzewodowych (dokanałowych i nausznych) z górnej półki to nie tylko doskonała izolacja od otoczenia i staranność wykonania.

Profesjonalne słuchawki bezprzewodowe posiadają systemy, które w czasie rzeczywistym obniżają poziom szumu, emitują częstotliwości z bardzo szerokiego zakresu, niekiedy mają zainstalowane własne karty dźwiękowe. I choć wśród najlepszych modeli możemy liczyć na funkcje specjalne i dodatkowe oprogramowanie, to ostatecznym kryterium jest jakość dźwięku. Sprawdzimy ją odczytując dokładne parametry techniczne (wartości jakie przyjmują fizyczne parametry dźwięku).

Zobacz też: Jakie słuchawki do pracy zdalnej i do biura wybrać?

Dobre słuchawki bezprzewodowe na każdą kieszeń

Nawet jeśli nasz budżet jest ograniczony, nadal dysponujemy olbrzymim polem wyboru dobrych słuchawek bezprzewodowych. W modelach o cenach standardowych powinniśmy sprawdzać jakość wykonania (także materiały użyte do budowy słuchawki, membrany, itd.). Najlepsze słuchawki bezprzewodowe posiadają olbrzymi zasięg łączności, ale 10 m w sytuacji zwykłej wystarcza. Im wyższa półka cenowa, tym bateria zwykle wydajniejsza, a więc konieczność ładowania rzadsza. Dla dobrych słuchawek nausznych do wykorzystania domowego można zadowolić się jednak kilkoma godzinami pracy. Słuch jest zmysłem niejednakowo ostrym i wykształconym u poszczególnych ludzi, zatem dobre modele ze średniego przedziału cenowego okażą się równie dokładnie odtwarzające dźwięk jak te profesjonalne, choć oczywiście szkolone ucho melomana i znawcy zawsze wychwyci różnice.

Recenzje słuchawek bezprzewodowych, które mogą być pomocne:

Więc jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Na koniec jeszcze kilka porad ogólnych.

  • Słuchawki przed zakupem trzeba wypróbować, przymierzyć – muszą dobrze „leżeć”, po prostu być ergonomiczne.
  • Zainteresujmy się też sprawą tworzyw, z jakich nasze słuchawki bezprzewodowe są zbudowane, gdyż materiały mają duży wpływ na przewodzenie dźwięku.
  • Zapytajmy się też sprzedawcy o funkcje niestandardowe, dołączone oprogramowanie i akcesoria – niektóre modele słuchawek wyróżniają się pod tym względem.
Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj