Programowanie

DevAdventCalendar – świąteczny konkurs dla ludzi z IT

Pinterest LinkedIn Tumblr

DevAdventCalendar to internetowy konkurs dla osób ze świata IT, który trwa od 1 do 24 grudnia, gdzie codziennie o stałej porze otwierane jest okienko z zagadką.

Pytania czasami są łatwe i odpowiedzi udzielisz w ciągu sekund, a czasami wymagają one zgłębienia tematu, np. wykorzystując internet w poszukiwaniu odpowiedzi. Przykładem trudnego pytania może być: Jak nazywa się język programowania, którego nazwa pochodzi od 8 kręgu piekła Dantego? Jeśli znasz odpowiedź to szacuneczek! Jeśli jednak nie znasz, to w sieci znajdziesz odpowiedź (powyższe pytanie pochodzi z edycji 2020).

Aby zdobyć nagrody, liczy się czas udzielenia poprawnej odpowiedzi (za błędne odpowiedzi są ujemne pkt). Do zabawy można dołączyć cały czas. W każdym z trzech tygodni masz realną szansę na wygranie nagrody tygodnia. Aby walczyć o główną nagrodę należy być na pierwszym miejscu w rankingu ogólnym, warto więc brać udział każdego dnia. Nasi sponsorzy dbają o to, aby nagrody były interesujące i przydatne.

Kolejny raz wspieramy Szlachetną Paczkę poprzez uruchomienie zbiórki na ten cel. Link do zbiórki znajduje się na głównej stronie tj. https://devadventcalendar.pl.

Tegoroczna edycja startuje 1 grudnia 2021 o 13:00. Jest też specjalne wydarzenie na Facebooku.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. przypomnę – krąg ósmy – strażnikiem jest Gerion, mitologiczny potwór, symbol obłudy

Skomentuj