Poradniki

Jaki power bank do 50 zł? Ranking 2021

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy bateria naszego telefonu drastycznie spada, a my nie mamy w zasięgu żadnego kabla, ani źródła zasilania. W obecnych czasach, bez telefonu to jak bez ręki. Mimo iż producenci, starają się wyposażyć swoje sprzęty w baterie o coraz większej pojemności, ogromna liczba aplikacji i długotrwałe użytkowanie sprawia, że jedno pełne naładowanie dziennie, nie będzie już wystarczające. Warto wobec tego zaopatrzyć się w power bank. Najlepiej by taki power bank był tani i nie przekraczał 50 zł. Czy można coś w tej cenie znaleźć? Jasne! Zapraszam do mojego rankingu.

Jaki power bank do 50 zł? Ranking

Poniżej przedstawiam ranking power banków spełniających cechy opisane w kolejnych akapitach.

# Nazwa Pojemność / natężenie Porty
1. Blow PB20A 20000 mAh / 2.1A USB micro-B
2 x USB-A 2.0
Kup za
~45 zł
2. TpLink TlPb10000 10000 mAh / 2.1 A USB-A
USB-C
mini USB
micro USB
Lightning
Kup za
~45 zł
3. Redmi (czarny) 10000 mAh / 2.4-2.6 A USB-C
micro USB
2 x USB-A
Kup za
~44 zł
4. Redmi (biały) 10000 mAh / 2.4-2.6 A USB-C
micro USB
2 x USB-A
Kup za
~44 zł
5. Silicon Power Cell C100 10000 mAh / 2.1 A USB-A
USB-C
mini USB
micro USB
Lightning
Kup za
~39 zł
6. Powerbank Qoltec 10000 mAh / 2.1 A 2 x USB-A Kup za
~32 zł
7. ACC+ THIN 6000 mAh / 2.1 A USB-A Kup za
~39 zł
8. Esperanza 4400 mAh / 1 A USB-A 2.0 Kup za
~16 zł

Na co zwrócić uwagę kupując power bank do 50 zł?

Powe bank jak każde elektryczne urządzenie, ma swoją specyfikację techniczną. To właśnie ona decyduje o tym, czy będzie on wstanie szybko i skutecznie naładować nasz telefon. Na jakie więc parametry, koniecznie musisz zwrócić uwagę przed zakupem?

Power bank do 50 zł powinien mieć dużą pojemność

Pojemność power banka jest najistotniejszym parametrem. Pojemność akumulatora wyrażana jest w miliamperogodzinach czyli mAh. To właśnie ona zadecyduje o tym, czy uda nam się naładować telefon do pełna kilka razy. Najlepiej sprawdzić pojemność akumulatora przenośnej ładowarki, a następnie pomnożyć ją przez dwa.

Pojemność power banka powinna być przynajmniej dwukrotnie większa, niż pojemność akumulatora urządzenia, które będziemy ładować. Warto dodać jeszcze zapas by starczyło na czarną godzinę.

Prędkość ładowania

To druga po pojemności, najważniejsza cecha power banka w cenie do 50 zł. Nie chcemy przecież czekać wielu godzin, aż sprzęt naładuje do pełna nasz smartfon. Prędkość ładowania, jest zależna od natężenia prądu wyrażanego w amperach – A. Zwykle do naładowania telefonu potrzebujemy prądu o natężeniu co najmniej 1 A. Wobec tego, dobrym wyborem będzie power bank, który zaoferuje nam natężenie prądu o wartości 2 A. Będzie on wstanie szybko i skutecznie uzupełnić baterię twojego telefonu.

Rozmiar i waga power banka

Rozmiar power banka, wbrew pozorom ma ogromne znaczenie. Jest to sprzęt, który będziemy wykorzystywać głównie poza domem. Warto jest dobrać go tak, by bez problemu zmieścił się w kieszeni, plecaku czy torbie. Dodatkowo obudowa powinna być solidna, by zabezpieczyć sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kupując power bank pokaźnych rozmiarów, będzie on po prostu w wielu sytuacjach nieporęczny. Ponadto nikt nie chciałby nosić przy sobie dodatkowych kilogramów.

Gniazda wyjściowe

Power banki powinny być wyposażone przede wszystkim w złącze USB i jest to absolutne minimum. Jednak warto rozejrzeć się za modelami, które umożliwiają jednoczesne podpięcie dwóch urządzeń, zatem mają dwa gniazda o natężeniu prądu odpowiednio 1 A i 2,1 A. Warto zwrócić uwagę na typy portów wyjściowych. Coraz więcej telefonów posiada wyjścia USB-C. Standardem jest USB-A, ale równie popularne są mini USB.

Pamiętaj, że power bank kupuje się pod konkretne urządzenie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj