Power banki tej firmy – Tronsmart – nie tak dawno zostały wprowadzone na nasz rynek. Przez ostatnie dwa tygodnie miałem możliwość przetestowania jednego power banku o pojemności 10000 mAh.
Tym power bankiem jest model Presto PBT10 QC3.0 10000 mAh. To co go wyróżnia pośród innych urządzeń o podobnej pojemności, to dwa mocne porty wyjściowe oraz waga. Poniżej specyfikacja.
Specyfikacja power banku Tronsmart Presto PBT10 QC3.0 10000 mAh
- Wejście (Micro-USB Port): 5V/3A,9V/2A,12V/1.5A
- Wyjście (VoltIQ): 5V/2.4A
- Wyjście (Quick-Charge 3.0 Port): 5V/3A,9V/2A,12V/1.5A
- Moc 30W
- Waga: 209 g
- Wymiary: 139.5 x 68 x 16 mm
Dodatkowo w zestawie jest pokrowiec oraz kabel USB-A – microUSB.
Warto też dodać, że power bank wspiera również system szybkiego ładowania Huawei FPC.
Pierwsze wrażenie
Power bank zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Po pierwsze – niska waga. Power bank o takiej pojemności ważą około 240 – 250 g. Po drugie – to bardzo dobra jakość wykonania samego urządzenia. Po trzecie, to porty USB pozwalające na szybsze ładowanie urządzeń (a pisałem o tym w poradniku jaki power bank wybrać). A po czwarte – opakowanie też bardzo dobrze się prezentowało. Duży plus za magnesowy styk, dzięki któremu otwieranie pudełka jest proste i przyjemne.
Czy rzeczywiście szybciej ładuje?
Test szybkiego ładowania odbył się na iPhone 5S. Normalnie potrzebuję około 2 godzin i 15 minut by naładować ten telefon od zera do 100%. Z tym power bankiem udało się naładować mój telefon w czasie około 1 godziny i 40 minut (działająca karta SIM, włączone WiFi + kilka aplikacji miało włączone powiadomienia). Czyli pół godziny szybciej. Wynik udało by się lekko poprawić gdybym zastosował sztuczkę na szybsze ładowanie telefonu.
Podsumowanie
Ten power bank, wypada bardzo dobrze na tle innych o podobnej pojemności. Największą robotę robią tutaj mocne wyjścia oraz waga. To zasługa litowo-polimerowego ogniwa znajdującego się w środku. A tego typu rozwiązania są stosowane w urządzeniach z wyższej półki.
Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – białym i czarnym.
Pełne ładowanie tak dużego power banku trwa ponad 8 godzin.
NA PLUS
- Solidne wykonanie (opakowanie również)
- Duża pojemność: 10 Ah
- Mocne wyjściowe porty pozwalające na szybsze ładowanie.
- W zestawie pokrowiec i kabelek.
- Diody pokazujące poziom naładowania urządzenia.
- Dobra cena – 139 zł.
NA MINUS
- Brak ładowarki w zestawie
Power bank kupisz na stronie polskiego dystrybutora.