Poradniki

Jak dbać o baterię iPhone?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy posiadacz iPhone’a będzie chuchał i dmuchał na swój najnowszy gadżet. Nie ma się czemu dziwić. Jest drogi i dodaje prestiżu. Największą bolączką iPhone’a jest jego bateria, a właściwie sposób w jaki korzystamy ze swojego smartfona. Jeżeli będziemy mocno drenować baterię to szybciej się zużyje i trzeba będzie zapłacić za jej wymianę.

W tym poradniku dowiemy się:

 • jak dbać o baterie w iPhone,
 • co zrobić by wydłużyć żywotność baterii w iPhone.

Przygotowując ten materiał w pierwszej kolejności sprawdziłem jakie rady daje Apple swoim klientom. Kto jak kto, ale producent swojego urządzenia ma największą wiedzę na ten temat. Co więcej, taki producent potrafi przedstawić mało znane fakty na temat swoich rozwiązań czy oprogramowania.

7 porad dotyczących maksymalizacji wydajności baterii iPhone od Apple:

 1. Unikaj skrajnych temperatur otoczenia poniżej -20°C i powyżej 35°C, które mogą trwale zmniejszyć pojemność baterii. iPhone, iPad, iPod i Apple Watch działają najlepiej w otoczeniu o temperaturze od 0° do 35°C (temperatura pokojowa).
 2. Utrzymuj poziom naładowania baterii w zakresie 20-80%. Nie rozładowuj poniżej 20%, a nie ładuj powyżej 80%.
 3. Aktualizuj oprogramowanie do najnowszej wersji, gdyż nowe wydania optymalizują zużycie baterii.
 4. Korzystaj z trybu oszczędzania energii, który ogranicza niektóre funkcje i wydłuża czas pracy na baterii.
 5. Wyłącz funkcje i aplikacje działające w tle, których nie używasz, np. powiadomienia, lokalizację, Bluetooth itp.
 6. Zmniejsz jasność ekranu, ponieważ wyświetlacz jest jednym z największych konsumentów energii.
 7. Zdejmij etui podczas ładowania, aby nie dopuścić do przegrzania baterii. Konstrukcja niektórych etui może powodować akumulację ciepła, które może niekorzystnie wpłynąć na pojemność baterii

Jeżeli zależy nam na dłuższej to powinniśmy włączyć tryb niskiego zużycia energii.

Tryb niskiego zużycia baterii w iPhonie

Tryb niskiego zużycia energii wprowadzony w systemie iOS 9. Jego głównym zadaniem jest wydłużenie czasu pracy iPhone’a, gdy jego bateria jest bliska rozładowania.

iPhone powiadamia, gdy poziom naładowania spada kolejno do 20% oraz 10%.

Tryb niskiego zużycia baterii możemy włączyć w sekcji Ustawienia > Bateria.

Tryb niskiego zużycia energii:

 • redukuje jasność wyświetlacza,
 • ogranicza efekty animacji w systemie i optymalizuje działanie pod kątem energooszczędności.
 • Aplikacje, takie jak Mail, nie pobierają danych w tle, a niektóre funkcje, takie jak AirDrop, synchro­nizacja iCloud oraz Integracja, są wyłączone.

Nie ogranicza to jednak takich podstawowych funkcji jak połączenia telefoniczne i z internetem czy wysyłanie lub odbieranie e-maili i SMS-ów. Kiedy bateria znów się naładuje, tryb niskiego zużycia energii wyłączy się automatycznie.

Pamiętajmy, że katowanie swojego iPhone’a oglądaniem Netflixa, Youtube’a czy graniem w gry online spowoduje, że bateria będzie drenowana bardzo intensywnie. Wtedy żadna z powyższych porad nie wpłynie pozytywnie na lepszą kondycję baterii.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj