Ciekawostki technologiczne Fotografia

Jak wygląda Canon 1DX MK2 od środka?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawialiście się co znajduje się w środku jednego z najdroższych aparatów fotograficznych od Canona? Dzisiaj możecie to zobaczyć dzięki Peterowi McKinnonowi, który rozkręcił swój aparat by nakręcić kilka fajnych ujęć.

EOS-1DX Mark II to topowy model reporterskiej lustrzanki Canona. Ten solidny, wykonany z magnezu korpus wyposażony został w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 20 mln pikseli, filmowanie 4K z prędkością nawet 60kl/s. A wiecie, że taki aparat kosztuje prawie 25 tys. złotych?

Z kolei Peter McKinnon, to znany jutuber, który w rok zdobył ponad 1 milion subskrypcji i kręci filmy z poradami na temat kręcenia i montażu filmów oraz fotografii. W jednym z najnowszych filmów właśnie postanowił rozkręcić swój aparat EOS-1DX Mark II.

Nie codziennie można zobaczyć taki sprzęt w takich warunkach.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj