Poradniki

Jak szybko naładować telefon? Najlepszy sposób!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prawda jest taka, że dzisiaj mamy coraz więcej aplikacji na swoich telefonach. Serwisy społecznościowe, gry, programy użytkowe. Część z nich działa w tle by sprawdzać statusy czy powiadomienia. Do tego takie rzeczy jak włączony non-stop internet czy geolokalizacja. Wszystko to powoduje, że energia z baterii naszego telefonu ucieka coraz szybciej. Zatem powstaje pytanie – jak szybko naładować telefon?

Jak szybko naładować telefon?

Pierwsza i najprostsza odpowiedź, to wyłączyć telefon i go podpiąć pod ładowarkę. Jest to trochę słabe, bo nie będziemy mogli na przykład sprawdzać statusów znajomych na „fejsie”.

Dlatego najlepszym sposobem na szybkie ładowanie telefonu jest podłączenie go do ładowarki i włączenie trybu samolotowego! Dlaczego? Bo, najwięcej energii zgromadzonej w baterii jest wykorzystywane do zasilania modułów łączności – przede wszystkim komórkowej i WiFi (jeśli jest włączone).

W trybie samolotowym urządzenie nie jest podłączone do sieci komórkowej przez co nie są sprawdzane cyklicznie takie informacje jak: jakość połączenia, czy są nowe wiadomości, czy ktoś do nas dzwoni itp. Warto rozważyć też wyłączenie wszystkich programów i funkcji telefonu podczas ładowania np. bluetooth, lokalizacja. Dzięki temu energia którą „załadujemy” nie zostanie w jakiejś części skonsumowana.

Czytaj także: Jaki powerbank do 50 zł. Ranking

A może Quick Charge?

Jest jeszcze inna odpowiedź na pytanie jak szybko naładować telefon. Z pomocą przychodzi Quick Charge. To technologia firmy Qualcomm i coraz częściej standard, z którego korzysta coraz więcej producentów. Ten system znajdziemy w niektórych telefonach Samsunga, HTC, ZTE, LG oraz Sony.

Gdy jesteśmy w trasie lub po za domem, to warto zaopatrzyć się w power bank umożliwiający szybkie ładowanie!

Czytaj także: Jaki power bank wybrać i kupić?

Co daje taki Quick Change? Według producenta ładowanie telefonu z Quick Charge 2.0 jest szybsze o 75% porównując do tradycyjnego. Producent zapowiada, że ładowarki Quick Charge 3.0 są jeszcze szybsze – aż 40% szybsze od Quick Charge 2.0.

Na stronach Qualcommu można sprawdzić jakie telefony wspierają Quick Charge 2.0 i 3.0. Takie ładowarki można już dostać za około 50 zł.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj