Poradniki

Czy telefony Oppo są dobre?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy telefony Oppo są dobre? Takie pytanie może sobie zadać niemal każdy kto stoi przed wyborem zakupu nowego modelu telefonu/smartfona. Tak się składa, że testowałem kilka telefonów tej chińskiej marki – Oppo jak i inne ich urządzenia. Co o nich myślę? Czy warto je kupić?

Oppo, jak każdy inny producent na rynku oferuje urządzenia z różnej półki cenowej. W teorii każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Zarówno ten mniej jak i bardziej wymagający użytkownik.

Dioda powiadomień w Oppo Reno8 T
Dioda powiadomień w Oppo Reno8 T

Do tego wpisu zainspirował mnie test ostatniego modelu Oppo Reno8 T. Ogólnie byłem zadowolony z możliwości jakie dawał ten telefon. Innowacyjne funkcjonalności takie jak mikroskop czy dioda powiadomień (w różnych kolorach) na jednym z aparatów. Do tego dobre zdjęcia i filmy. I to wszystko za około 1300 zł.

Wiedzieliście, że firma już w 2004 była widoczna na rynku? Oppo specjalizowała się w produkcji urządzeń audio m.in. odtwarzacze mp3. Z kolei w 2014 roku firma wypuściła na rynek szereg high-endowych słuchawek i wzmacniaczy słuchawkowych. Sztandarowe słuchawki PM-1 i PM-2 wraz ze wzmacniaczem HA-1 zostały szeroko docenione w branży.

Pamiętajcie, że każdy producent tworzy ekosystem swoich urządzeń. Decydując się na jedno urządzenie tego producenta warto mieć na uwadze inne, takie jak (które też testowałem) słuchawki bezprzewodowe, smartwatche czy opaski sportowe.

Oppo Enco X - słuchawki oraz etui
Oppo Enco X – słuchawki oraz etui

Czytaj recenzje sprzętu Oppo jaki testowałem:

Jak widzicie, przez moje ręce przewinęło się trochę sprzętu od Oppo. Można powiedzieć, że niemal cały asortyment firmy poza kilka wyjątkami. Pozwala mi to trochę odpowiedzieć na pytanie ogólne – czy sprzęt od Oppo jest dobry. Jest dobry. I do tego cena jest adekwatna do jakości.

Opaska Oppo Band w częściach - pasek i pastylka
Opaska Oppo Band w częściach – pasek i pastylka

Co do samych smartfonów – tutaj jest podobnie, gdyż:

  • telefony Oppo charakteryzują się ciekawym designem
  • Oppo ma swoją nakładkę na system Android, który pozwala wprowadzać swoje autorskie rozwiązania,
  • cena jest adekwatna do jakości.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj