Njusy Poradniki

iPhone 15 – pojemność baterii oraz ile trzyma bateria?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Premiera najnowszych modeli iPhone miała właśnie miejsce wczoraj. Wszystkie przecieki jakie ujrzały światło dzienne sprawdziły się. Podobnie jest z pojemnościami baterii w modelach iPhone 15, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Od wielu lat Apple nie podaje pojemności baterii w swoich smartfonach w mAh. Z racji tego, że firma jest mistrzem marketingu, to obrazuje czas korzystania z urządzenia. Czy to jest dobrze czy złe – nie wiem. Mi osobiście pojemność mówi dużo, bo wtedy jestem w stanie określić ile może, w tym przypadku, iPhone 15 trzymać na baterii.

Pojemność baterii iPhone 15

Jak się okazało, po premierze wszystkich smartfonów serii 15. nie ma szału w porównaniu z pojemnościami baterii iPhone 14. Wzrosty są, ale poziomie 1-2%.

  • iPhone 15: 3349 mAh
  • iPhone 15 Plus: 4425 mAh
  • iPhone 15 Pro: 3274 mAh
  • iPhone 15 Pro Max: 4422 mAh

Ile zatem będzie trzymać iPhone 15 na baterii?

Mój iPhone 14 Pro obecnie wytrzymuje bez problemu półtora dnia. Jak się postaram, to daje radę 2 dni. Podejrzewam, że iPhone 15 będzie mógł wytrzymać pełne dwa dni na jednym ładowaniu baterii. Analogicznie iPhone 15 Pro Max może być blisko nawet trzech dni.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj