Njusy Poradniki

iPhone 15 – pojemność baterii oraz ile trzyma bateria?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Premiera najnowszych modeli iPhone miała właśnie miejsce wczoraj. Wszystkie przecieki jakie ujrzały światło dzienne sprawdziły się. Podobnie jest z pojemnościami baterii w modelach iPhone 15, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Od wielu lat Apple nie podaje pojemności baterii w swoich smartfonach w mAh. Z racji tego, że firma jest mistrzem marketingu, to obrazuje czas korzystania z urządzenia. Czy to jest dobrze czy złe – nie wiem. Mi osobiście pojemność mówi dużo, bo wtedy jestem w stanie określić ile może, w tym przypadku, iPhone 15 trzymać na baterii.

Pojemność baterii iPhone 15

Jak się okazało, po premierze wszystkich smartfonów serii 15. nie ma szału w porównaniu z pojemnościami baterii iPhone 14. Wzrosty są, ale poziomie 1-2%.

  • iPhone 15: 3349 mAh
  • iPhone 15 Plus: 4425 mAh
  • iPhone 15 Pro: 3274 mAh
  • iPhone 15 Pro Max: 4422 mAh

Ile zatem będzie trzymać iPhone 15 na baterii?

Mój iPhone 14 Pro obecnie wytrzymuje bez problemu półtora dnia. Jak się postaram, to daje radę 2 dni. Podejrzewam, że iPhone 15 będzie mógł wytrzymać pełne dwa dni na jednym ładowaniu baterii. Analogicznie iPhone 15 Pro Max może być blisko nawet trzech dni.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj