Recenzje

Recenzja słuchawek Oppo Enco Air2 Pro

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na blogu było już wiele słuchawek bezprzewodowych dousznych. Tym razem w moje ręce wpadły słuchawki Oppo Air2 Pro. Co prawda ich premiera odbyła się w ubiegłym roku, to dalej są w sprzedaży. Zaliczają się do tych tańszych słuchawek. Odpowiem na takie pytania jak: czy Oppo Enco Air2 Pro dobrze brzmią, czy mają dobre ANC?

Specyfikacja Oppo Enco 2 Air Pro

Oppo Enco 2 Air Pro
Oppo Enco 2 Air Pro

Zacznijmy tradycyjnie już od specyfikacji. Najważniejsze rzeczy, to:

 • Aktywna redukcja szumów
 • Redukcja szumów z dwoma mikrofonami AI dla połączeń
 • 12,4 mm przetworniki z tytanową membraną
 • Nawet do 28h godzin odtwarzania muzyki

Jeśli chodzi o samą jakość dźwięku, to:

 • Przetwornik dynamiczny: 12,4 mm
 • Dynamika: 110.5 ± 3 dB at 1 kHz
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz to 20 kHz
 • Kodeki bluetooth: AAC/SBC

Słuchawki wyposażone są w Bluetooth w wersji 5.2 o zasięgu 10 m.

Co do baterii, to sytuacja wygląda następująco:

 • Słuchawki: 43 mAh
 • Etui ładujące: 440 mAh

Producent podaje, że czas pracy na baterii (AAC, głośność na poziomie 50%) będzie na poziomie:

 • do pięciu godzin z ANC, do 20 godzin z etui lub
 • do siedmiu godzin bez ANC, do 28 godzin z ładowaniem

W praktyce to będą zupełnie inne liczby ze względu na osobiste preferencje słuchania muzyki.

W moim przypadku słuchanie muzyki przez około 40 minut spowodowało zużycie 10% baterii w słuchawkach. Głośność ustawiona na około 70% (bass boost) bez ANC. Oznacza to, że wspomniane przez producenta 7 godzin jest możliwe do osiągnięcia.

Design Oppo Air2 Pro

Oppo Enco 2 Air Pro
Oppo Enco 2 Air Pro

To co wyróżnia etui słuchawek, to brak jakichkolwiek przycisków na jego obudowanie. Często na innych słuchawkach znajduje się przycisk resetu parowania. Innym, ciekawym elementem zasługującym na uwagę jest półprzezroczysty kawałek górnej klapki. Dzięki niemu cały element jest bardziej eliptyczny.

Etui jest lekkie, dobrze trzyma się w ręku i nic nie skrzypi. Jest dobrze wykonane.

Wrażenia z użytkowania

Dobrze leżą w uchu. Za każdym razem kiedy przychodzi mi do testów słuchawek douszcznych, to mam problem z idealnym dopasowaniem ich. Wszystko za sprawą dołączonych nakładek. W przypadki Air2 Pro wszystko zagrało bezproblemowo. Słuchawki bardzo dobrze trzymały się w uchu i nigdy nie wypadły.

Informacja o stanie naładowania Oppo Enco Air2 Pro oraz zarządzaniu słuchawkami na Androidzie
Informacja o stanie naładowania Oppo Enco Air2 Pro oraz zarządzaniu słuchawkami na Androidzie

Słuchawki bardzo szybko się parują z urządzeniem (sprawdzane z Oppo Reno8 T).

Zarządzanie słuchawkami Oppo Enco Air2 Pro w aplikacji HeyMelody
Zarządzanie słuchawkami Oppo Enco Air2 Pro w aplikacji HeyMelody

Gesty

Producent wyposażył słuchawki w dotykowe gesty dzięki, którym możemy:

 • sterować muzyką (pauza/start),
 • włączać tryb redukcji szumu (włączony/transparentny),
 • nawet robić zdjęcia (włączona aplikacja Aparat + podwójne uderzenie w słuchawkę uruchamia timer 3s).

ANC

Do samego tłumienia hałasu z otoczenia nie można się przyczepić. Słuchawki tłumią szumy. Dosłownie. Nie oznacza to, że wszystko będzie wycięte dookoła nas. Będziemy słyszeć np. osoby mówiące obok nas (sprawdzane w mieszkaniu z domownikami i włączonym radiem). Z kolei ruch uliczny (jeżdżące auta) jest bardzo dobrze wycinany).

Rozmowy telefoniczne

W przypadku rozmów telefonicznych głos rozmówcy był dobrze słyszalny. Mój głos był trochę skompresowany, obcięty ale wyraźny. Podczas rozmowy hasał z otoczenia u rozmówcy na poziomie 10-20%. Z kolei przy słuchania radia (głos radiowca) był słyszalny w tle bardziej. Gdy grała muzyka, to dobrze wycinał ale ludzki głos podbijał. Oznacza to

Dźwięk

Jeśli miałbym opisać wrażenia słuchowe podczas odtwarzania różnego rodzaju dźwięku, to mógłbym powiedzieć, że cechą charakterystyczną jest bas. Jest bardzo dobrze słyszalny.

 • Ustawienie trybu na oryginalny dźwięk sprawia, że dźwięk jest poprawny. Wokal brzmi dobrze. Miałem wrażenie, że jest nawet trochę przytłumiony w zależności jakiej muzyki słuchamy. Basy dobrze wyczuwalne.
 • Z kolei przestawienie się na tryb wyraźny głos mocno ogranicza wspomniane basy. Wokal słychać tak samo jak w oryginalnym dźwięku.
 • Z trybu bass boost będą zadowoleni fani dobrego pierd*****cia :). Bardzo dobrze słychać niższe tony. Wyczucie np. gitary basowej nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Podsumowanie

Oppo Enco 2 Air Pro
Oppo Enco 2 Air Pro

Teraz każdy z nas może zadać sobie pytanie czy warto kupić słuchawki Oppo Enco Air2 Pro. W dniu publikowania recenzji słuchawki te można kupić za około 250 zł. To dobra cena jeśli chodzi o jakość dźwięki i możliwości jakie dają. Bateria która dobrze trzyma (zgodne z tym co podał producent), wyraźny i dobrze brzmiący bas (szczególnie jeśli jesteś fanem tego typu dźwięku).

Oppo Enco Air2 Pro Porównaj na Ceneo

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj