Poradniki

Jak namówić rodziców na iPhone?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Telefon iPhone jest marzeniem niejednego nastolatka i jednym z najbardziej popularnych telefonów na świecie. Produkty marki Apple są kojarzone z pewnego rodzaju prestiżem i nowoczesnością. Przyczyną tego może być ich cena, ponieważ nie należą one do najtańszego sprzętu elektronicznego. Jednak warto się zastanowić „Czy za ceną idzie też jakość?”, „Czy warto kupić swojemu dziecku iPhone’a, czy też jest to tylko kolejny kaprys dziecka i zachcianka, której nie powinniśmy ustępować?”.

Spis treści:

  1. Czy jakość iPhone odpowiada jego cenie?
  2. System iOS zasilający iPhone’a jest bezpieczny!
  3. Czy warto kupić iPhone’a dziecku lub nastolatkowi w prezencie?
  4. Lista telefonów Apple

Czy jakość iPhone odpowiada jego cenie?

Odpowiedź brzmi: tak. Dlaczego możemy być tego pewni? Ponieważ do jego produkcji są wykorzystywane materiały bardzo wysokiej jakości. Oprócz tego, w każdym nowym modelu iPhone’a, który jest wypuszczany na rynek, wprowadzone są coraz bardziej innowacyjne technologie, a to sprawia, że produkty Apple są niezwykle pożądane i rozchwytywane w społeczeństwie oraz nie schodzą z wyżyn popularności.

Część osób podchodzi z dystansem do iPhone’ów z racji, że charakteryzują się one dedykowanym systemem operacyjnym iOS, a większość użytkowników sprzętu elektronicznego ma na co dzień styczność z Androidem. Osoby przyzwyczajone do systemu operacyjnego Android mogą się obawiać, że ciężko będzie się im przestawić na iOS. Okazuje się jednak, że wcale nie musi to być trudne. Nastawiając się negatywnie na system operacyjny iOS, nie poznając go wcześniej, nakładamy na samych siebie niejako blokadę, która może uniemożliwić nam chęć bliższego zainteresowania się marką Apple, korzystania z jej ciekawych rozwiązań technologicznych i poznania produktów, których cena naprawdę odzwierciedla jakość.

Czytaj dalej: Jaki iPhone do 1000 zł?

System operacyjny iOS zapewnia znakomitą wydajność urządzenia. Pomimo tego, użytkownicy sprzętu marki Apple mogą cieszyć się dostępem do mnóstwa przydatnych aplikacji, a wiele z nich współpracuje także z Androidem. Może się okazać, że część lub nawet większość aplikacji z których korzystamy na co dzień, może zostać zainstalowana także na urządzeniu z systemem iOS. Dzięki temu o wiele łatwiej jest przejść z Androida na iOS.

Kiedyś telefony były o wiele bardziej trwałe. Niektórzy potrafili mieć jeden model przez nawet kilkanaście lat. Niestety dzisiejsze smartfony są o wiele mniej żywotne. Sukcesem jest, jeśli pierwsza lepsza kupiona komórka podziała bez zarzutu przez 2 lata. Zazwyczaj po 2 latach telefon jest w tak złym stanie, że trzeba go po prostu wymienić. Starsi użytkownicy urządzeń elektronicznych mogą się temu dziwić, ponieważ pamiętają inne czasy.

Co w takim razie można powiedzieć o iPhone’ach? Na szczęście odstępują one od tej reguły i pod praktycznie każdym kątem są one pionierami w jakości oraz rzucają wyzwania innym markom zajmującym się elektroniką. iPhone to produkt, który może świetnie spełniać swoją rolę nawet kilka lat. Ocenia się, że jego żywotność jest co najmniej dwa razy dłuższa od przeciętnego smartfona – można spokojnie korzystać z niego minimum przez 4 lata. Można pozwolić sobie na dłuższe użytkowanie iPhone też przez wzgląd na to, że nawet pięcioletnie urządzenia są wspierane przez Apple.

Niesamowita jest także staranność wykonania telefonów od marki Apple. Wyraźnie widać, że firma dba o każdy, nawet ich najmniejszy szczegół.

Może cię zainteresować: Premiera iPhone 13 już była. Czy to dobry moment na zakup iPhone 12?

System iOS zasilający iPhone’a jest bezpieczny!

Z punktu widzenia użytkownika końcowego całego ekosystemu Apple można powiedzieć, że jest to jeden z najbezpieczniejszy systemów operacyjnych. Szansa na złapanie wirusa czy malware jest naprawdę bardzo mała. Firma bardzo dobra o gry oraz aplikacje. Przed trafieniem do AppStore każde zgłoszenie jest skrupulatnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa oraz standardów firmy.

Czytaj więcej: Apple robi iPhone’y z dobrymi aparatami

Czy warto kupić iPhone’a dziecku lub nastolatkowi w prezencie?

Jeśli dziecko/nastolatek marzy o iPhonie lub chce mieć dobry jakościowo telefon to warto zastanowić się nad zakupem iPhone’a. Chociaż nie jest to najtańsze rozwiązanie, to bez wątpienia wysoka jakość urządzenia to wynagradza. Można zwrócić uwagę na darmowy pakiet iWork, do którego mamy dostęp decydując się na kupno iPhone’a. Jest on alternatywą od Microsoft Office i służy do tworzenia prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych oraz dokumentów tekstowych. Dzięki temu iPhone może być pomocny osobie uczącej się. Oprócz tego, urządzenia Apple posiadają aplikację Znajdź Moich Znajomych, dzięki której można sprawdzić aktualną lokalizację swojego dziecka, innego członka rodziny lub znajomego. Równie przydatną aplikacją jest Znajdź Mój iPhone. Świadomość, że taka aplikacja istnieje pomaga powstrzymać niepotrzebny stres w nieprzyjemnej sytuacji jaką jest zgubienie telefonu.

Czytaj również: Jaki powerbank do iPhone?

iPhone idealnie się sprawdza do nauki, rozrywki, komunikacji z innymi. Jeśli ktoś interesuje się fotografią lub nagrywaniem filmików – iPhone umożliwia rozwijanie jego pasji, ponieważ jakość zdjęć oraz filmów jest na wysokim poziomie i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Na pewno dziecko czy nastolatek, który zostałby obdarowany telefonem marki Apple, doceniłby ten prezent, a iPhone posłużyłby mu niejeden rok.

Lista telefonów Apple

Model iPhone’a
1. Apple iPhone 12 Pro Max Zobacz
ceny
2. Apple iPhone 12 Pro Zobacz
ceny
3. Apple iPhone 11 Pro Max Zobacz
ceny
4. Apple iPhone 12 mini Zobacz
ceny
5. Apple iPhone 12 Zobacz
ceny
6. iPhone SE 2020 Zobacz
ceny

Oczywiście można szukać też starszych telefonów a nawet powystawowych czy odnawianych. Wszystko będzie zależało od budżetu jaki będzie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Po grzyba. Jestem stałym użytkownikiem iPhonów i nie. Nie warto nawet próbować przekonywać rodziców na nie. Sam jestem na nie skazany, bo dostaje je po mamie i za tą cenę wolałbym Samsunga lub Xiaomi.

Skomentuj