Poradniki Telefony

Jaki iPhone do 1000 zł?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kilka dni temu odbyła się kolejna konferencja Apple w której zostały zaprezentowane nowe modele telefonów – iPhone 12 w różnych wariantach. Oznacza to, że wcześniejsze modele będą jeszcze tańsze. Czy można dzisiaj kupić iPhone’a do 1000 zł? Na to pytanie dzisiaj postaram się odpowiedzieć.

Dysponując budżetem 1000 zł na iPhone’a musimy liczyć się z tym, że będziemy w dużym stopniu ograniczeni. Powody są trzy:

  1. Wiele prezentowanych modeli nie jest już oficjalnie wspieranych przez firmę.
  2. Na tych modelach nie zainstalujemy najnowszej wersji iOS z numerkiem 14.
  3. Pojemność takiego telefonu nie będzie duża – 16 GB może czasem gdzieś trafi się 32 GB.

Telefony iPhone do 1000 zł

Te modele sprawdzą się idealne zarówno dla młodszych jak i starszych osób. Uogólniając – mniej wymagających użytkownikach.

iPhone 6/6S – 16 GB

Smartfon Apple z ekranem 4,7 cala, wyświetlacz IPS TFT. Aparat 12 Mpix, pamięć 2 GB RAM. Dużym minusem jest to, że aby zmieścić w limicie 1000 zł musi zdecydować się na wersję 16 GB. Nie jest to dużo. Jeżeli nie będziemy korzystać z wielu aplikacji, to taki telefon kosztuje niecałe 900 zł!

  • Sprawdź na Ceneo – od 888 zł
  • W innych konfiguracja trzeba szukać na Allegro lub OLX.

iPhone 5S – 16 GB

W tym iPhonie mamy ekran z przekątną 4 cali, pojemność 16 GB. Ze względu na fakt, że to już bardzo stary model, można trafić go w cenie poniżej 1000 zł w wersji 32 GB. Dodatkowo mamy wyświetlacz IPS TFT, wbudowanych aparat 8 Mpix oraz pamięć RAM o pojemności 1 GB. Jest też akumulator o pojemności 1440 mAh.

  • Na Ceneo można porównać wersje 16 GB i 32 GB. Ceny od 450 zł do 900 zł

I to było by na tyle jeśli chodzi maksymalny limit 1000 zł. Raptem dwa modele.

Telefony iPhone lekko powyżej 1000 zł

Jeżeli masz możliwość zwiększenia tego budżetu i kilka stówek i chcesz mieć koniecznie iPhone’a, to może sprawdzić poniższe modele.

W tej półce cenowej można dostać trochę lepszy telefon, który będzie odnowiony lub powystawowy. O tego rodzaju ofertach dowiesz się więcej w tym artykule pt. Telefony powystawowe czy odnowione (prefabrykowane)?

Czytaj także: Jaki telefon do 500 zł?

iPhone 7 – 32 GB

I zaczyna robić ciekawiej, ale też szału nie ma. Smartfon Apple z ekranem 4,7 cala, wyświetlacz IPS TFT. W tym modelu aparat ma 12 Mpix, a pamięć RAM ma wielkość 2 GB RAM. Bateria Li-Po o pojemności 1960 mAh.

  • Wg Ceneo, ceny zaczynają się od 1270 zł (są promki nawet od 890 zł)

Zobacz też: Jaki telefon do 1000 zł?

Obecnie w tym przedziale cenowym (około 1000 zł) znajdziemy maksymalnie 3 modele iPhonów. Problem z telefonami od Apple jest taki, że nie tracą tak szybko na wartości. Ten wpis będę starał się aktualizować. Aktualizacja będzie miała miejsce tuż po premierze nowych modeli.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj