Poradniki

Jak sprawdzić czy iPhone jest nowy, odnowiony czy był serwisowany?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Niejeden z nas, gdy decyduje się na kupno nowego telefonu jakim jest iPhone, niekoniecznie chce korzystać ze sklepów oferujących całkowicie nowe produkty, często ze względu na cenę. Kupno „z drugiej ręki” może przysporzyć wielu problemów, gdyż na pierwszy rzut oka, możemy nie zauważyć, czy telefon jest faktycznie taki, jak opisuje go sprzedawca.

Jak sprawdzić, czy iPhone jest nowy, odnowiony, a może wymieniony z powodu zgłoszenia serwisowego?

Odpowiedzią na zadane pytanie jest po prostu identyfikator urządzenia, którego znalezienie nie powinno nikomu przysparzać większych problemów. Taki identyfikator znajdziemy bezpośrednio w urządzeniu, dzięki czemu odbierając telefon od sprzedawcy, zanim wręczymy mu wyznaczoną sumę pieniężną, możemy natychmiastowo sprawdzić. To tylko kilka prostych kroków, a nikt więcej nie oszuka nas w sprawach iPhone:

  1. Zazwyczaj na głównej stronie po odblokowaniu iPhone znajduje się ikonka z zębatką, są to „Ustawienia” i właśnie w to wchodzimy początkowo,
  2. Kolejny obrazek zębatki to „Ogólne”, po kliknięciu w niego, na samej górze widnieje napis „To urządzenie…” – tam skierujemy nasz palec,
  3. Numer modelu to cała tajemnica, ponieważ będzie zaczynał się od litery M, F, N lub P, które poniżej rozszyfrujemy.

Czytaj także: Telefony powystawowe czy odnowione (prefabrykowane)? Co kupić?

Co oznacza każda literka?

  • M – urządzenie jest nowe,
  • F – urządzenie było w naprawie, przeszło proces odnowy,
  • N – urządzenie zostało zgłoszone do serwisu, w związku z czym nastąpiła wymiana iPhone na model zastępczy.

Mała ciekawostka

Litera P jest czymś mało spotykanym, a mianowicie oznacza, że telefon został spersonalizowany. Możemy na nim znaleźć grawer umieszczony podczas kupowania iPhone.

Banalnie proste rozwiązanie, a może pomóc w znalezieniu oszusta!

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj