Poradniki Zdrowie

Jaka inteligentna waga łazienkowa? Ranking 2022

Pinterest LinkedIn Tumblr

Tuż po Nowym Roku wiele osób decyduje się odmienić swoje życie. Jednym z najczęstszych postanowień jest zmiana diety czy nawyków żywieniowych. Aby te nowe nawyki kontrolować trzeba by wybrać dobrą wagę łazienkową. Idealnie gdy będzie to jakaś z tych inteligentnych.

tl;dr; W tym wpisie poznasz mój osobisty ranking inteligentnych wag łazienkowych. W kolejnych częściach poradnika znajdziesz opisy poszczególnych wag oraz garść wskazówek jak wybrać dobrą wagę (funkcje, profile użytkowników czy różnego rodzaju pomiary).

Spis treści:

  1. Ranking inteligentnych wag łazienkowych
  2. Co powinna zawierać dobra (jeśli nie najlepsza), inteligentna waga łazienkowa? Jak ją wybrać?
    1. Możliwość zapisu danych z pomiaru w aplikacji
    2. Profile użytkowników
    3. Mnogość i dokładność pomiarów

Jaka inteligentna waga łazienkowa – ranking 2021

Kliknij w nazwę wagi by dowiedzieć się więcej.

# Nazwa
1. Withings Body Cardio Zobacz ceny na Ceneo – kolor biały
Zobacz ceny na Ceneo – kolor czarny
2. Tech-Med HW Fit002 Zobacz ceny na Ceneo
3. Sencor SBS 6015BK Zobacz ceny na Ceneo
4. Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 Zobacz ceny na Ceneo
5. Huawei Smart Scale AH100 Zobacz ceny na Ceneo
6. Huawei Smart Scale AH200 Zobacz ceny na Ceneo
7. Beurer BG 51 XXL Zobacz ceny na Ceneo
8. Beurer BG 40 Zobacz ceny na Ceneo
9. realme Smart Scale Zobacz ceny na Ceneo

Withings Body Cardio

Withings Body Cardio
Withings Body Cardio – biała

Urządzenie WITHINGS Body Cardio pozwala precyzyjnie zmierzyć wagę, współczynnik BMI, zawartość wody w ciele, masę mięśniową oraz masę kostną. Dodatkowo, urządzenie zostało wyposażone w funkcję monitorowania serca oraz prędkości fali tętna (PWV). Waga zapamiętuje pomiar ośmiu użytkowników. Maksymalne obciążenie to 180 kg. Nie jest to tani wybór – kosztuje około 600 zł. Jeżeli posiadasz już produkt Withings (lub Nokii), warto wybrać tę wagę. Mój osobisty faworyt. Mam też jeden zegarek hybrydowy – Withing Steel HR, więc idealnie uzupełnia się ten ekosystem.

Zobacz ceny Withings Body Cardio – kolor biały

Zobacz ceny Withings Body Cardio – kolor czarny

Waga analityczna HW-FIT002 z Bluetooth

Inteligentna waga HW-FIT002, wyprodukowana przez Tech-Med, oprócz walorów estetycznych posiada liczne funkcje pozwalające na bieżąco monitorować parametry ciała tj: zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej, tłuszczu trzewnego oraz wody. Określa wskaźnik BMI oraz wiek biologiczny. Max. obciążenie to 180 kg. Waga „zapamiętuje” 8 użytkowników.

Zobacz ceny
Tech-Med HW-FIT002

Sencor SBS 6015BK

Sencor SBS 6015BK to inteligentna waga z limitem obciążenia do 180 kg i dokładnością pomiaru do 100 g. Dokonuje pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, wody, tkanki mięśniowej i kości. W pamięci może pomieścić maksymalnie do 8 użytkowników i ma możliwość automatycznej ich identyfikacji. Posiada specjalny tryb pomiarowy dla aktywnych sportowców.

Zobacz ceny
Sencor SBS 6015BK

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Inteligentna waga łazienkowa Mi Body Composition Scale 2
Inteligentna waga łazienkowa Mi Body Composition Scale 2 (zdj. producenta)

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 to zaawansowana waga łazienkowa o maksymalnym obciążeniu do 150 kg. Urządzenie jest wyposażone w możliwość pomiaru procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, poziomu wody w ciele. Dodatkowo Mi Body Composition Scale 2 jest w stanie określić wskaźnik BMI, wskaźnik podstawowej przemiany materii oraz inne parametry pozwalające ocenić ogólną kondycję organizmu. Waga zapamiętuje dane dotyczące aż 16 użytkowników. Jeśli masz opaskę Mi Band 5 lub Mi Band 6, bo #XiaomiLepsze, to propozycja coś dla ciebie.

Zobacz ceny
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Huawei Smart Scale AH100

Huawei Smart Scale AH100 to waga inteligentna z limitem wagowym do 150 kg. Obsługuje protokół Bluetooth 4.0 i łączy się z aplikacją Huawei Body Fat Scale. Ma możliwość dodania i zapamiętywania pomiarów dla 9 użytkowników. Zapamiętuje i analizuje aż 9 parametrów oraz przelicza BMI. Zasilana jest 4 bateriami AAA, które wystarczą na 12 miesięcy używania.

Zobacz ceny Huawei Smart Scale AH100

Huawei Smart Scale AH200

Huawei Smart Scale AH200 to inteligentna waga łazienkowa posiadająca opcję współpracy z aplikacją Huawei Zdrowie. Waga ta posiada wskaźniki: wagi, BMI, tkanki tłuszczowej, beztłuszczowa masa ciała, poziomu tłuszczu trzewnego, przemiany materii, tętna, masy mięśni, procentu wody, białka, zawartości minerałów w kościach. Oferuje ona dokładność pomiarów oraz łączność Wi-Fi i Bluetooth.

Zobacz ceny Huawei Smart Scale AH200

Beurer BG 40

Beurer BG 40 to charakterystycznie wykonana, czarna waga diagnostyczna. Posiada ona specjalny wyświetlacz ukazujący informacje takie jak między innymi zawartości tkanki tłuszczowej, wody, tkanki mięśniowej, tkanki kostnej i zapotrzebowania energetycznego. Jej maksymalne to obciążenie to 150 kg. Zapamiętuje do dziesięciu użytkowników.

Zobacz ceny
Beurer BG 40

Beurer BG 51 XXL

Waga łazienkowa Beurer BG 51 XXL została przystosowana do osób z nadwagą i otyłością. Urządzenie wyposażone jest w duży wyświetlacz, który umożliwia przegląd pomiarów takich jak waga, wskaźnik BMI, procentowa zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej, poziom zawartości wody, masę kostną oraz czynna przemiana materii. Pamięć urządzenia obejmuje pomiary 10 użytkowników. Maksymalna waga to 200 kg.

Zobacz ceny
Beurer BG 51 XXL

realme Smart Scale

Inteligentna waga łazienkowa od realme
Inteligentna waga łazienkowa od realme

Tego się pewnie nie spodziewaliście. Znany, chiński producent smartfonów realme powoli wchodzi na rynek urządzeń smart. Ta waga, to jeden z pierwszych produktów dostępnych na polskim rynku. Producent chwali się, że na bateriach (4 AAA) może działać nawet rok! Ta waga łazienkowa potrafi zmierzyć pokazać 16 parametrów ciała (m.in. poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy BMI). Wszystkie dane są synchronizowane za pomocą aplikacji realme Link. Do tego bardzo przyzwoita cena – 99 zł.

Zobacz ceny
realme Smart Scale


Co powinna zawierać dobra (jeśli nie najlepsza), inteligentna waga łazienkowa? Jak ją wybrać?

Zacznijmy od tego czym powinna charakteryzować się dobra waga łazienkowa. Z racji tego, że jest to blog o technologiach, będę się skupiał na możliwościach jakie daje nam taka waga. Można oczywiście wybrać taką normalną, mechaniczną wagę i zapomnieć o temacie. Ale my chcemy ułatwić sobie życie. Co to za przyjemność wejść na wagę, zważyć się i zapisać wagę na kartce czy w jakiejś aplikacji. Niech waga zrobi to za nas!

Możliwość zapisu danych z pomiaru w aplikacji

Dzięki temu w każdej chwili mamy dostęp do obecnych jak i archiwalnych danych.

Profile użytkowników

Skoro mamy mieć aplikację, to dobrze jest mieć możliwość rozdzielania pomiarów ze względu na różnych domowników.

Mnogość i dokładność pomiarów

Najważniejszym pomiarem wagi dalej będzie nasz ciężar – bez względu na jaką wagę się zdecydujemy. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Warto też zwrócić uwagę na wartość maksymalnej wagi.

Skoro mówimy o nowoczesnej wadze łazienkowej, to dobrze jest mieć możliwość śledzenia też innych parametrów naszego ciała. Jeżeli decydujemy się na poprawę swojego stanu zdrowia np. poprzez lepsze odżywianie, to tego typu informacje będą przydatne.

Należy też pamiętać, że te pomiary nie są dokładne tylko poglądowe. Aby taki pomiar był prawdziwy urządzenie musi przejść sporo testów i dostać odpowiedni certyfikat.

Jakie to mogą być wskaźniki i pomiary? Wskaźnik BMI, ilość tkanki tłuszczowej, poziom masy mięśniowej, poziom wody w ciele, zawartość białka tkanki mięśniowej, wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej, wskaźnik podstawowej przemiany materii, masa kości, wiek metaboliczny, typ sylwetki czy ogólna informacja stanu zdrowia.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj