Ciekawostki technologiczne Kryptowaluty

Czy Apple będzie akceptować kryptowaluty?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Świat kryptowalut zastanawia się czy, i jeśli tak, to kiedy Apple będzie akceptowało alternatywne środki płatności. Wszystko za sprawą otwartego wakatu na stanowisko o wdzięcznej nazwie „Business Development Manager – Alternative Payments”.

Kogo dokładnie szuka firma z Cupertino? W opisie stanowiska można przeczytać, że kluczowym conajmniej pięć lat doświadczenia w pracy z alternatywnymi dostawcami płatności, takimi jak portfele cyfrowe, BNPL (ang. buy now, pay later – kup teraz, zapłać później), szybkie płatności, kryptowaluty itp.

5+ years experience working in or with alternative payment providers, such as digital wallets, BNPL, Fast Payments, cryptocurrency and etc..

Zatrudniona osoba miałaby trafić do zespołu „Apple Wallets, Payments and Commerce (WPC)”.

Trzeba przyznać, że jest to ciekawe posunięcie ze strony Big-Techu. Firma znana jest z bardzo hermetycznego środowiska – zarówno programistycznego jak i tego związanego z płatnościami. Poszukanie osoby z doświadczeniem w kryptowalutach czy innych formach płatności może oznaczać, że Apple będzie pracowało nad urozmaiceniem form transakcji. Czy coś z tego wyjdzie? Ciężko powiedzieć. Firma znana jest z tego, że bardzo dokładnie analizuje potrzeby swoich klientów.

Redakcja Coinbase zwraca uwagę, że ta oferta pracy może mieć związek z toczącym się postępowaniem Apple z Epic Games. Ci drudzy zarzucają, że firma wykorzystuje swoją pozycję monopolistyczną i utrudnia korzystanie z innych form płatności.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj