Facebook

Nowe funkcje WhatsApp zwiększające prywatność. Zmażą plamę po aferze z regulaminem?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wszystko wskazuje na to, że Mark Zuckerberg postanowił pokazać użytkownikom WhatsAppa, że zależy mu na ich prywatności. Firma wprowadzi już niebawem szereg nowości, które znane są z konkurencyjnych platform.

Przypomnę tylko, że jakiś czas temu było głośno o zmianach w regulaminie WhatsAppa, który miał przekazywać dane z tego komunikatora Facebookowi do „celów analitycznych”. Zmiany nie zostały przyjęte z entuzjazmem. Więcej – WhatsApp stracił bardzo dużo użytkowników, na rzecz bezpiecznego komunikatora Signal.

Czytaj także: Jak usunąć konto z WhatsApp?

Jakie nowości szykowane są w WhatsAppie?

No dobra, tyle tytułem wstępu. Przejdźmy zatem do meritum wpisu. Wszystkie te funkcjonalności mają się pojawić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

  • Obsługa wielu urządzeń. Oznacza to, że rozmowę wraz z historią będzie można kontynuować na innym urządzeniu (maksymalnie 4). Warto tutaj dodać, że synchonizacja na urządzeniach ma działać nawet bez połączenia z internetem. Sam Mark przyznał, że tego typu rozwiązanie było sporym wyznaniem technicznym.
  • Znikające wiadomości. Pozwoli na usunięcie wiadomości ze wszystkich wątków na zawsze.
  • Wyświetl raz. Czyli możliwość wysłanie zdjęcia lub filmu, który może zostać wyświetlony tylko raz.

Ciekawy jest sposób komunikacji tych nowości. O wszystkich nowościach poinformowali  Will Cathcart szef WhatsAppa oraz Mark Zuckerberg na tymże komunikatorze. A czatowali z autorem serwisu WABetaInfo.com, który informuje o wszelakich aktualizacjach tej platformy.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj