Poradniki

Jak usunąć WhatsAppa (trwale)?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W świetle ostatnich wydarzeń – zmiana regulaminu WhatsAppa – wiele osób może zastanawiać się jak usunąć WhatsAppa. Przed napisałem poprzedniego wpisu o tej aplikacji przeszedłem ten proces i postanowiłem podzielić się tymi kilkoma krokami.

Jeżeli myślisz, że usunięcie aplikacji WhatsApp ze swojego telefonu załatwi sprawę, to jesteś w błędzie. To znaczy, jeżeli w przyszłości zakładasz powrót do tego komunikatora, to może to być dobre – bo w takim przypadku nie zostaje usuwana historia czatów czy nie zostaniesz usunięty z grup do których należysz.

Jak usunąć WhatsApp trwale?

Na szczęście nie jest to takie trudne. Wystarczy 5 kroków aby usunąć WhatsAppa oraz przypisane do aplikacji konto. Całą procedurę opatrzyłem screenshotami.

Po uruchomieniu aplikacji WhatsApp:

1. Wchodzimy w Ustawienia > Konto

Widok ustawień WhatsAppa i ekran po przejściu do „Konto”

2. Klikamy w Usuń

WhatsApp prosi o numer telefonu i (opcjonalnie) powód

Na następnym etapie wprowadzamy numer telefonu jaki jest przypisany do konta. Następnie pokaże się okienko w którym możemy podać powód tej decyzji. Klikamy Dalej.

3. Potwierdzamy usunięcie konta

Ekran z potwierdzeniem usunięcia konta i ekran początkowy WhatsAppa

Jest to ostatni etap – potwierdzamy usunięcie konta. Gdy cały proces zostanie przetworzony przez serwery WhatsAppa, to ujrzymy ekran powitalny jaki widzi każdy bez konta.

Nie zapomnijcie usunąć tej aplikacji ze swoich wszystkich urządzeń (telefony, komputery czy tablety).

I to byłoby ma tyle.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Warto dodać, aby po usunięciu konta WhatsApp
    wysłać do Administratora danych osobowych żądanie w zakresie
    * usunięcia wszystkich danych powiązanych z Twoją osobą „Prawo do bycia zapomnianym”
    * żądanie potwierdzenia usunięcia danych (lub podanie powodu odmowy, np.
    dalsze przetwarzanie – na podst. art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) – czyli w prawnie uzasadnionym celu – obrona przed ewentualnymi roszczeniami (do czasu upływu okresu przedawnienia)
    dalsze przetwarzanie odbywa się na podst. art. 6 ust. 1 lit. c) RODO) – czyli w realizacja obowiązku prawnego (jakiego konkretnie ? – żądać podania podstawy prawnej – czyli aktu prawnego, który nakazuje im przetwarzać moje dane)

Skomentuj