Bezpieczeństwo Facebook

WhatsApp zmienia regulamin – będzie przekazywał dane Facebookowi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli myśleliście, że produkt, który kupił Facebook będzie idealny i dbał o prywatność swoich użytkowników, to żyliście w utopi. WhatsApp, który został przejęty w 2014 przez Facebooka zmienia regulamin. Wybór jest zero-jedynkowy.

Jeżeli do 8 lutego użytkownik nie zaakceptuje zmian w regulaminie WhatsApp, to nie będzie mógł z niej korzystać. Niby wszystko ma sens. Problemem są zmiany w aplikacji. WhatsApp, jako część ekosystemu największej sieci społecznościowej będzie przekazywać informacje swojej „matce”.

Informacje jakie będą zbierane pozwolą lepiej pozwać użytkownika aplikacji, jego zwyczajów itp. Dzięki temu wszystkiemu koncern Marka Zuckerberga będzie mógł serwować jeszcze lepiej dopasowane reklamy.

Co można zrobić? Zaakceptować zmiany w regulaminie lub usunąć konto WhatsApp i użyć innego, szyfrowanego komunikatora np. Signal.

Chwilę po publikacji tego wpisu – usunąłem konto jak i aplikację WhatsApp.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj