Poradniki

Apple TV. Co to jest, czy warto kupić i ile kosztuje?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Apple TV to niewielka przystawka do telewizora, która zamienia go w prawdziwe kino domowe. Od tej pory oglądanie filmów, seriali czy innych programów, nabiera nowego znaczenia. Czy warto kupić Apple TV?

Z tego poradnika dowiesz się:

  1. Apple TV – co to jest i na czym polega?
  2. Jak działa Apple TV?
  3. Ile kosztuje Apple TV?
  4. Apple TV czy warto?

Apple TV – co to jest i na czym polega?

Apple TV to przystawka w kształcie kwadratowego pudełeczka dedykowana telewizorom. Można ją zdefiniować jako odtwarzacz multimedialny, który umożliwia dostęp do wielu aplikacji działających na systemie tvOS. Co ciekawe, pierwsze Apple TV miało swoją premierę w styczniu 2007 roku. Niestety przez wiele lat sprzęt był ograniczony pod względem funkcji. Dopiero w 2015 roku, kiedy zadebiutowała wersja 4 oraz wspomniany system tvOS, Apple Tv wprowadziło rewolucję w świecie technologii, nadając telewizorom nowego znaczenia. Już w 2017 roku gigant z Cupertino wypuścił wersję ze wsparciem dla 4K, wychodząc naprzeciw najbardziej wymagających użytkowników.

Zwolennicy sprzętu z logo nadgryzionego jabłuszka z pewnością to docenili, bo przystawka do dziś cieszy się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Potrafi zmienić telewizor w kino domowe, dając dostęp do zasobów Apple TV+ oraz do wielu innych aplikacji i programów. OD teraz oglądanie telewizji będzie o wiele bardziej przyjemne!

Apple TV – jak działa?

Urządzenie Apple Tv działa w bardzo prosty sposób, jednocześnie oferując zaawansowane funkcje. Podłączenie jej zamienia zwykły telewizor na funkcjonalny Smart TV. Warto zaznaczyć, że tvOS to doskonała alternatywa dla WebOS czy Android TV. Umożliwia dostęp do aplikacji VOD. Mamy również dostęp do Apple Music, możemy pobrać Spotify oraz Tidala. Nie brakuje również aplikacji Zdjęcia, dzięki czemu możemy przeglądać fotografie z chmury iCloud na dużym ekranie.

Co więcej, do sprzętu możemy podpiąć pada i grać w gry z App Store czy też z usługi Apple Arcade. Co prawda, gier nie jest zbyt wiele, ale każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Apple TV obsługujemy przy pomocy dołączonego do zestawu pilota. Jeśli posiadamy iPhone’a, możemy sterować za pomocą flagowca. Jednak to nie wszystko! Przystawka Apple TV 4K umożliwia sterowanie akcesoriów dla inteligentnego domu w oparciu o HomeKit. Możemy sterować nimi, nie będąc w domu.

Ile kosztuje Apple TV?

Nie jest to drogi sprzęt od Apple. Starsze modele Apple TV kosztują około 700 zł (im więcej pojemności tym droższe). Najnowsza generacja tego urządzenia, czyli Apple TV 4K, to wydatek 899 lub 999 PLN odpowiednio za wersję 32 GB lub 64 GB.

Apple TV – czy warto?

Przystawka Apple TV to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie innowacyjne rozwiązania. Tym bardziej w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami iPhone’ów. Decydując się na zakup, warto wybrać najnowszą wersję Apple TV 4K, która oferuje ogromne możliwości. Przede wszystkim posiada dostęp do materiałów 4K, wsparcie dla kinowej jakości dźwięku Dolby Atmos. Taka konfiguracja sprawia, że oglądając filmy i seriale, poczujemy się jak w kinie! Możemy cieszyć się doskonałą jakością obrazu. O zakupie przystawki Apple TV 4K warto pomyśleć, jeśli jesteśmy miłośnikami sprzętu z logo nadgryzionego jabłuszka. Świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy zależy nam na stworzeniu SmartHome w oparciu o HomeKit. W takiej sytuacji posiadanie urządzenia zaczyna nabierać o wiele większego sensu.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj