Njusy

Mercusys Halo H80X – domowy system mesh z WiFi 6

Pinterest LinkedIn Tumblr

W polskich sklepach pojawił się nowy system mesh. Mercusys Halo H80X sprzedawany jest w zestawach z dwiema lub trzema jednostkami. Urządzenia świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występuje problem z zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej – na przykład w dużym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. WiFi 6 zapewni natomiast stabilność i wydajność nieosiągalną dla urządzeń wyposażonych jedynie w WiFi 5.

Produkty z serii Halo pracują w technologii Mercusys Mesh umożliwiającej utworzenie jednolitego systemu sieci bezprzewodowej i zapewnienie dostępu do silnego sygnału WiFi 6 w każdym zakamarku mieszkania lub dużego domu. System można rozbudować o kolejne urządzenia z serii Mercusys Halo jeśli pojawi się taka potrzeba.

System mesh Mercusys Halo H80X
System mesh Mercusys Halo H80X

Urządzenia Halo H80X pozwalają na utworzenie sieci WiFi o tej samej nazwie z tym samym hasłem. Dzięki temu mamy nieprzerwany dostęp do szybkich i stabilnych połączeń WiFi także w czasie przemieszczania się po domu. Użytkownik nie musi martwić się o utratę zasięgu czy buforowanie danych. Wszystkie urządzenia klienckie (telefony, laptopy, tablety) automatycznie przełączają się między jednostkami systemu tak, aby zawsze korzystać z Halo oferującego najlepszy sygnał i parametry połączenia.

Czytaj także: Jaki wzmacniacz sygnału WiFi?

Mercusys Halo H80X zapewnia wysoką wydajność pozwalającą na swobodne i bezproblemowe korzystanie z Internetu, granie online czy też streaming multimediów w wysokiej jakości nawet przez wielu użytkowników w tym samym czasie. Standard WiFi 6 i szybkie połączenia o sumarycznych prędkościach do 3 Gb/s (do 2402Mb/s w paśmie 5Ghz i do 574Mb/s w paśmie 2,4 GHz) to najważniejsze zalety produktu.

Nowy system mesh Mercusys wyposażono w szereg przydatnych funkcji i technologii. Jedną z nich jest technologia MU-MIMO, która umożliwia jednoczesną komunikację z kilkoma urządzeniami klienckimi, co znacząco poprawia ogólną wydajności sieci. Z kolei technologia Beamforming wspiera zasięg i stabilność połączeń WiFi poprzez kierunkowanie wiązki sygnału w stronę podłączonych urządzeń. Dzięki modulacji 1024-QAM osiągane prędkości mogą być o 25% wyższe niż przy użyciu 256-QAM. Natomiast mechanizm kolorowania BSS sprawia, że Halo H80X oznacza ramki swojej sieci. To rozwiązanie pozwala urządzeniom ignorować transmisje z sąsiednich sieci, co zmniejsza zakłócenia. Technika OFDMA umożliwia transport wielu paczek do wielu urządzeń w tym samym czasie (w przeciwieństwie do WiFi 802.11ac, które umożliwia transport tylko jednej paczki na raz). Przyczynia się to do znaczącej poprawy zarówno wydajności pobierania, jak i przesyłania. Funkcja Smart Connect z kolei łączy ze sobą pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz poprzez wspólną nazwę SSID, zapewniając tym samym płynną transmisję danych. WiFi 6 wykorzystuje kanały o szerokości 160 MHz (dwukrotnie większej niż WiFi 5), oferując szybsze prędkości połączeń pomiędzy routerem a urządzeniami. Halo H80X stosuje 4 razy dłuższy symbol OFDM, dzięki czemu zapewnia większy zasięg sieci i prędkości szybsze aż o 11%. W każdą jednostkę Halo wbudowano trzy gigabitowe porty Ethernet, by mieć możliwość bez problemu podłączyć urządzenia niewyposażone w bezprzewodową kartę sieciową.

Halo H80X wyposażono także w rozbudowane funkcje ochrony rodzicielskiej, która pozwala na kontrolowanie przeglądanych przez dzieci treści oraz monitorowanie czasu spędzonego w sieci.

Co ciekawe, jeśli na jednej z jednostek Halo wystąpi błąd, system automatycznie przekieruje dane do innego urządzenia, aby nie dopuścić do utraty sygnału i przerwy w dostępie do sieci.

Konfiguracja i zarządzanie systemem Halo H80X nie sprawią żadnych problemów nawet mało zaawansowanym użytkownikom dzięki prostej i intuicyjnej aplikacji Mercusys.

Zestaw zawierający dwie jednostki Halo H80X kosztuje ok. 620 zł, a cena kompletu trzech jednostek to ok. 880 zł. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia marki Mercusys, również te objęte są trzyletnią gwarancją.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj