Bezpieczeństwo Poradniki

Jaki antywirus wybrać w 2020?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdego dnia korzystamy z aplikacji internetowych, przeglądamy liczne strony w sieci, oglądamy filmy, robimy zakupy online i dokonujemy transakcji bankowych. Większość z nas, nie wyobraża już sobie życia bez internetu. W sumie, nie ma w tym nic dziwnego, przecież internet to dla nas wielka wygoda. I niestety, równie wielkie zagrożenie. Złośliwe oprogramowania mogą nas zaatakować wszędzie! Dlatego dobry program antywirusowy jest niezbędny!

Po co nam program antywirusowy?

Program antywirusowy chroni system operacyjny naszego komputera i zapobiega instalowaniu się niebezpiecznych programów, które czyhają na nas w internecie. Gdzie dokładnie? Tego nie wiemy… Mogą być na stronie, którą często odwiedzamy, na portalu społecznościowym, w reklamie, w wiadomości e-mail od przyjaciela i w wielu różnych miejscach. W zasadzie to wszędzie! A ponieważ nie wiemy, gdzie się znajdują, nie możemy ich skutecznie omijać. Wirusy mogą wyrządzić nam wiele szkód – mogą wykradać nasze dane, przechwycić hasła, śledzić nas, kraść pliki, a nawet całkowicie zablokować dostęp do urządzenia. Antywirus chroni system operacyjny komputera, pliki i prywatność użytkownika.

Jaki program antywirusowy warto wybrać?

Najlepszy antywirus dla Windows

W wyborze programu, może pomóc nam ranking antywirusów, gdyż testy przeprowadzane przez specjalistów, są wiarygodnym źródłem informacji. Najwyższe miejsce w rankingach na najlepsze oprogramowanie antywirusowe, bezkonkurencyjnie zdobywa Antywirus Bitdefender!

Bitdefender to skuteczna i kompleksowa ochrona, przed wszystkimi zagrożeniami – wirusami, robakami, trojanami, spyware, ransomware, a także rootkitami i atakami zero-day, z którymi radzą sobie tylko nieliczni! Program posiada  całe mnóstwo użytecznych funkcji – skanuje zarówno pliki, jak i system, sprawdza, czy nie ma luk w barierach ochronnych, przez które mogłyby dostać się szkodniki, sprawdza aplikacje i siłę haseł. Posiada kontrolę rodzicielską, menedżera haseł i wbudowaną sieć VPN, która zapewnia nam anonimowość i uniemożliwia śledzenie nas w sieci (zobacz bezpieczną przeglądarkę Brave). Przede wszystkim jednak, dzięki mechanizmom analizy behawioralnej, potrafi rozpoznać i unieszkodliwić 100% szkodliwych ataków zero-day. Oznacza to, że jest gotowy na najnowsze zagrożenia jakie pojawiają w sieci.

Co jeszcze potrafi Bitdefender? Doskonale chroni nasze dane osobowe i wszystkie hasła dostępu, sprawdza strony internetowe, informuje nas o niebezpieczeństwach i blokuje niebezpieczne połączenia. Wisienką na torcie jest zapora prywatności i skuteczna ochrona, działająca w tle. Nie wpływa na pracę i wydajność naszego komputera!

Wygląda na to, że program Bitdefender to wszystkie najważniejsze funkcje w jednym produkcie. Zaawansowane, innowacyjne rozwiązania to gwarancja bezpieczeństwa i najlepiej będzie zaufać specjalistom. Ten antywirus chroni nawet przed szpiegowskim oprogramowaniem spyware i rootkitami, które rozłożyły już na łopatki niejednego faworyta rankingów! Uniemożliwia kradzież naszych danych osobowych, haseł do aplikacji bankowych i chroni naszą skrzynkę mailową. Program antywirusowy musi być przygotowany nawet na najbardziej zaawansowane zagrożenia, jakie czyhają na nas w sieci. Bitdefender bez wątpienia jest! To najlepszy wybór dla urządzenia z systemem Windows, macOS, Android i iOS.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj