Przeglądarki internetowe

Bezpieczna przeglądarka internetowa Brave 1.0 już jest!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Po ponad 4 latach prac już jest. Brave w wersji 1.0 została oficjalnie zaprezentowana. To co ją wyróżnia na tle innych, to szanowanie i zapewnienie bezpieczeństwa naszej prywatności.

Firma rozrosła się z 2 osobowego zespołu do ponad 100 osób. Baza użytkowników Brave wzrosła do 8,7 miliona w miesiącu. Użytkownicy tej przeglądarki wspierają ponad 300 tys. zarejestrowanych twórców treści poprzez mikropłatności. Te wszystkie liczby rosną z miesiąca na miesiąc!

Przeglądarka Brave 1.0 i jej ciekawsze funkcjonalności

  • Jest od 3x do 6x szybsza od takich przeglądarek jak Firefox czy Chrome.
  • Działa na tym samym silniku co Chrome – Chronium.
  • Brave walczy ze złośliwym oprogramowaniem i zapobiega śledzeniu, zapewniając bezpieczeństwo informacji. Serwery przeglądarki nie widzą ani nie przechowują żadnych informacji o Tobie.
  • Pozwala zarabiać na oglądaniu bezpiecznych reklam i zarobione w ten sposób pieniądze przekazać zweryfikowanym przez Brave twórcom.
  • Posiada wbudowanego menadżera haseł.
  • Jeżeli do tej pory Twoją ulubioną przeglądarką był Chrome, to Brave wspiera większość rozszerzeń dostępnych w Chrome Web Strone!

Niesamowite jest to, że wejście na stronę główną Onetu i Wirtualnej Polski wygenerowało zablokowanie 43 skryptów śledzących! Te dane dają do myślenia i jednocześnie pokazują na jaką skalę jesteśmy śledzeni w Internecie.

Warto jeszcze w tym miejscu dodać fakt, że za tą bezpieczną przeglądarką Brave stoi twórca JavaScriptu oraz współzałożyciel Mozilli – Brendan Eich.

Więcej informacji oraz pobranie przeglądarki znajdziesz na brave.com.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj