Njusy Smart Home

Dwie nowe obrotowe kamery TP-Link Tapo C225 i C500

Pinterest LinkedIn Tumblr

TP-Link poszerza portfolio kamer z serii Tapo o dwa obrotowe modele. Oba urządzenia mają możliwość obrotu o 360° w poziomie, zostały wyposażone w alarm dźwiękowy i świetlny oraz są kompatybilne z asystentami Google i Amazon Alexa.

Kamera TP-Link Tapo C225

Kamera TP-Link Tapo C225
Kamera TP-Link Tapo C225

Tapo C225 gwarantuje wysoką jakość monitoringu przez całą dobę – niezależnie od pory dnia. Urządzenie pozwala na rejestrowanie doskonałego obrazu w rozdzielczości 2K QHD (2560×1440). Dzięki przetwornikowi o wysokiej czułości Starlight i diodzie podczerwieni, C225 zarejestruje obraz w wysokiej jakości nawet w warunkach słabego oświetlenia. Funkcja obrotu i pochyłu (360° w poziomie, 149° w pionie) zapewni widok na każdy zakamarek pomieszczenia.

Produkt wyposażono w zaawansowany czujnik ruchu, który bezzwłocznie wysyła powiadomienie push na urządzenie mobilne właściciela za każdym razem, gdy pod jego nieobecność w domu wykryje niepożądany ruch lub aktywność. W tej sytuacji uruchomione zostają także głośna syrena i alarm świetlny, które skutecznie odstraszają nieproszonych gości. Inteligentne wykrywanie ruchu jest w stanie rozpoznać także zwierzęta czy nieoczekiwane dźwięki. Urządzenie zostało wyróżnione nagrodą Red Dot Design 2022.

Kamera TP-Link Tapo C500

Kamera TP-Link Tapo C500
Kamera TP-Link Tapo C500

Tapo C500 rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD i zapewnia wyraźny obraz do 30m nawet w nocy. Certyfikat IP65 potwierdza odporność na warunki atmosferyczne, a obrót o 360° i pochylenie 130° sprawiają, że kamera ma bardzo szerokie pole widzenia. Funkcja śledzenia ruchu pozwala wysyłać w aplikacji powiadomienia o wykryciu nietypowej aktywności i może uruchomić wbudowane w urządzenie alarm dźwiękowy i świetlny.

Nagrania z kamer można zapisywać na karcie microSD o pojemności do 512 GB lub korzystając z usługi przechowywania w chmurze Tapo Care. Urządzenia są kompatybilne z asystentami Google i Alexa. Wbudowane w urządzenia głośniki i mikrofony zapewniają możliwość komunikacji w obie strony.

Obie kamery mogą być zarządzane za pomocą prostej w obsłudze aplikacji na urządzenia mobilne (z systemem iOS lub Android). Aplikacja Tapo obsługuje do 32 kamer i pozwala na podgląd z czterech różnych urządzeń na jednym ekranie.

Urządzenia są już dostępne w sprzedaży w cenach ok. 310 zł i ok. 230 zł odpowiednio za Tapo C225 i Tapo C500. Kamery objęto dwuletnią gwarancją.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj