Poradniki

Wdrożenie Magento – test otwartego oprogramowania sklepu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Magento to otwarte oprogramowanie sklepów internetowych. Cieszy się ono uznaniem najbardziej wymagających użytkowników prowadzących działalność e-commerce na całym świecie. Wdrożenie sklepu internetowego opartego o silnik Magento teoretycznie nie jest skomplikowanym zadaniem. Jeśli jednak chcesz zrobić to profesjonalnie, by Twój biznes zwrócił uwagę klientów, warto skorzystać z doświadczenia najlepszych specjalistów. Jak Magento zmieni Twoją firmę i czy jest w stanie wesprzeć proces realizacji zamówień, poprawiając jednocześnie sprzedaż? Poznaj możliwości tego wyjątkowego oprogramowania bliżej i dowiedz się, co może zrobić dla Ciebie.

Charakterystyka i cechy Magento

Główną zaletą dla przedsiębiorców działających w wielu branżach jest opcja umożliwiająca administrację wszystkimi sklepami z jednego panelu. Oprócz tego Magento zapewnia wiele gotowych skryptów pozwalających na rozbudową zaawansowanych funkcji. To jednak nie koniec możliwości tego oprogramowania. Gdy zabraknie gotowych rozwiązań, własnoręczne programowanie w języku PHP otwiera użytkownikom drogę do nieograniczonych możliwości.

Czytaj także: Jaki antywirus wybrać w 2020?

Oprócz tego otrzymujemy wsparcie w takich zakresach jak:

 • handel mobilny,
 • marketing i reklama,
 • wsparcie międzynarodowe,
 • wsparcie SEO,
 • dostawy,
 • płatności,
 • zarządzanie zamówieniami,
 • obsługa klienta i administracja kontami,
 • zarządzanie katalogiem,
 • przeglądanie katalogu,
 • przeglądanie produktów,
 • analizy i raporty.

Jak widać, wdrożenie sklepu internetowego i praca z Magento potrafi zmienić nawet niewielką działalność e-commerce w międzynarodowy biznes. Sprawdź i przekonaj się, że sama obsługa takich narzędzi nie należy do skomplikowanych. Wdrożenie Magento wymaga jednak wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Prawdziwą pracę nasz zespół zaczyna tam, gdzie kończą się możliwości Magento – czytamy na blogu firmy x-coding.pl.

Popraw komfort klientów i zacznij sprzedawać więcej

,,Dobre wdrożenie to takie, które nie tylko działa, ale przede wszystkim sprzedaje” – twierdzą eksperci z wrocławskiej firmy x-coding.pl. Jest to najlepsze zobrazowanie tego, co Magento potrafi zmienić w każdym biznesie realizującym swoje cele w sektorze e-commerce.

Prowadząc biznes musisz pamiętać nie tylko o tym, jak wygląda Twój sklep, magazyn, firma, salon, czy biuro. To jedynie detal. Najważniejsza jest jakość, a zaraz po niej komfort klientów. Wybór odpowiedniego silnika, na którym oparty jest sklep internetowy, przesądza nie tylko funkcjonalności witryny, ale również o jej możliwościach i układzie poszczególnych elementów. Jeżeli potencjalni klienci nie mogą znaleźć konkretnych opcji, na których im zależy lub proces zakupów jest czasochłonny, prawdopodobnie szybko uciekną do konkurencji – nawet jeśli jest ona droższa.

Zobacz też: Masaż biurowy, to wiele korzyści. Co to jest i dlaczego polecam każdemu?

Sklep internetowy oparty na Magento

Od czego więc zacząć proces budowy sklepu internetowego opartego na Magento? Zdaniem specjalistów X-Coding IT Studio powinna być to opracowanie strategii i analiza potrzeb. Dopiero po określeniu celu, finalnego efektu i planu działania, można przejść do wdrożenia Magento.

Korzystając z poradników, gotowych szablonów i skryptów, z pozoru każdy może samodzielnie stworzyć sklep oparty na silniku Magento. Jest to jednak niezwykle trudne i czasochłonne, a rezultat samodzielnej pracy często okazuje się niezadowalający

Jeżeli więc nie masz doświadczenia i umiejętności w pracy z Magento, lepiej zdaj się na profesjonalnych fachowców, którzy zagwarantują Ci najwyższą jakość usług, bez problemu wykonają konfigurację ręczną i zadbają o odpowiednie kodowanie. Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu i pieniędzy, a efekty przyjdą o wiele szybciej, niż Ci się wydaje.

Czytaj też: Foodsi vs Too Good To Go – czyli o ratowaniu jedzenia przed wyrzuceniem

Czy warto wykorzystać Magento w swoim biznesie?

Magento, jak każde inne otwarte oprogramowanie sklepów internetowych posiada swoich zwolenników i przeciwników. Trzeba jednak przyznać, że oferuje nieograniczone ilości możliwości, a specjalista lub zespół profesjonalnych programistów, są w stanie stworzyć perfekcyjny interfejs i wydajny system obsługi sklepu pod kątem administracyjnym. Skoro więc masz możliwość poprawić proces analiz, raportowania, zarządzania produktami, czy płatności, to bez dwóch zdań warto z tego skorzystać.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj