Njusy

TP-Link EAP650-Wall – kompaktowy punkt dostępowy WiFi 6 z serii Omada

Pinterest LinkedIn Tumblr

TP-Link EAP650-Wall, podobnie jak pozostałe access pointy z serii Omada, pozwoli zbudować centralnie zarządzaną sieć na dużej powierzchni w miejscach, gdzie połączenia bezprzewodowego używa wielu użytkowników jednocześnie. Dzięki integracji z platformą Omada SDN urządzenia mogą być centralnie zarządzane przez chmurę.

EAP650-Wall działa w standardzie WiFi 6, dzięki czemu bez najmniejszych problemów poradzi sobie w bardzo obciążonych środowiskach, np. hotelach, w salach konferencyjnych czy też wykładowych. Dodatkowo kompaktowy i elegancki design produktu sprawi, że nie będzie ściągał na siebie uwagi.

Punkt dostępowy TP-Link EAP650-Wall
Punkt dostępowy TP-Link EAP650-Wall

Nowe technologie standardu 802.11ax, takie jak modulacja 1024QAM oraz długi symbol OFDM gwarantują bardzo wysoką prędkość i wydajność sieci. EAP650-Wall zapewnia prędkości do 2976 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 2402 Mb/s w paśmie 5 Ghz).

Wspomaganie pracy WiFi

W punkcie dostępowym zastosowano szereg technologii wspomagajacych pracę WiFi, takich jak np. MU-MIMO, która pozwala na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie. Natomiast technologia OFDMA sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych access pointy mogą osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż te, które pracują w standardzie WiFi 5 (802.11ac). Urządzenie gwarantuje także płynny roaming, dzięki któremu, nawet gdy użytkownicy zmieniają lokalizację, transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie są przerywane. Z kolei Beamforming (technologia kształtowania wiązki) sprawia, że połączenie z urządzeniami jest stabilne, nawet w bardzo wymagających warunkach.

Band Steering

Band Steering pozwala automatycznie przełączać się klientom Wi-Fi na mniej obciążony zakres, pod warunkiem, że utworzymy w obu zakresach identycznie nazwane (SSID) sieci o tych samych zabezpieczeniach. Funkcja Airtime Fairness przydziela priorytet aktywniejszym użytkowników sieci, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki temu starsze urządzenia połączone z punktem dostępowym nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Technologia Load Balance natomiast inteligentnie równoważy obciążenie pasm, dzięki czemu ich wykorzystanie jest bardziej efektywne.

EAP650-Wall pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Znacząco zwiększa to, razem z szyfrowaniem WPA3-Enterpreise, bezpieczeństwo całej sieci i wrażliwych danych. Każdy z punktów dostępowych może jednocześnie obsługiwać do 250 podłączonych urządzeń klienckich.

Produkt wyposażono w dwa gigabitowe porty Ethernet (jeden uplink, jeden downlink). Urządzenie jest zasilane poprzez PoE w standardzie IEE 802.3at/af , co oznacza że zasilamy je tym samym kablem, którym przesyłamy dane. Takie rozwiązanie pozwala znacząco ograniczyć koszty wdrożenia poprzez eliminację zbędnego okablowania.

Zarządzać i konfigurować punkt dostępowy można na dwa sposoby: poprzez kontroler sprzętowy, który eliminuje konieczność korzystania z komputerów i serwerów lub przez instalowane na komputerze w sieci lokalnej darmowe oprogramowanie Omada Controller.

Access point może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych.

Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie ok. 550 zł brutto i zostało objęte 5-letnią gwarancją.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj