To już kolejna kamerka samochodowa Mio, którą mogę recenzować na łamach HighLab. Dzisiaj recenzuję MiVue C330 z GPS oraz opcją ostrzegania przed radarami.

Najważniejsze parametry kamery samochodowe MiVue C330:

  • Nagrywanie w jakości 1080p Full HD i 30fps
  • Przysłona: f/2.0
  • Format nagrywania: .MP4 (H.264)
  • Kąt widzenia: 130°
  • Przekątna ekrany: 2″
  • Obsługa kart pamięci: microSD, do 128 GB (class 10)

Producent już przyzwyczaił nas w swoich produktach, że obsługa tego tych urządzeń jest bardzo prosta. Jak w przypadku poprzednich kamer, tak i tutaj obsługa i dostosowanie ustawień wg własnych potrzeb nie sprawiło problemów.

Czytaj także: Dlaczego wideorejestratory nie są na USB?

Testowe nagrania MiVue C330

Tradycyjnie już, nagrania z tej kamerki wrzucam na początku recenzji. Jakość nagrań jest bardzo ważna w tego typu urządzeniach. Dlatego też niech poniższe filmy pokażą z czym mamy do czynienia.

MiVue C330 – jazda za dnia (podchmurny dzień)

Na nagraniu jadę sobie po Moście Północnym w Warszawie w pochmurny dzień. Tego dnia trochę padało i był to okres szczytowych powrotów z pracy. Kamerka też sprostała wyzwaniu i dobrze dobrała ISO o balans bieli. Pomino zacienionego światła wszystko było wyraźne i nie było przepaleń.

MiVue C330 – jazda po zmroku

Drugi to film, to warunki pomiędzy dniem a nocą. Jak widać na powyższym nagraniu, też wszystko bardzo dobrze widać. Pogoda nie była też idealna, była trochę mżawka co widać minimalne krople na szybie.

MiVue C330 – jazda w nocy

Do testowego, nocnego nagrania wybrałem jeden z przejazdów z dala od miejskich świateł. Jeździłem poza terenem zabudowanym oraz po mniejszej miejscowości, która nie była dobrze oświetlona. Pomino nie najlepszego światła kamera dobrze poradziła sobie z rejestrowaniem obrazu. Centrum kadru jest dobrze widoczna, skrajne części kadru są już trochę mniej widoczne.

Skoro kamera sprostała gorszym warunkom pogodowym, to w znacznie lepszym warunkach będzie bardzo dobrze.

Jak sprawuje się GPS i baza radarów w MiVue C330?

Z kamerką jeździłem ponad miesiąc. Jeśli chodzi o sam GPS, to działał poprawnie. Pomiar prędkości był zbliżony do tego co pokazywał mi licznik. Różnica w pomiarze wynosiła około 5-6 km/h. Im wolniej jechałem, tym dane były zbliżone.

Co do bazy danych radarów, to wszystko w jak najlepszym porządku. Wszystkie radary o których wiedziałem, że są i działały były odpowiednio sygnalizowane. Zdarzały się też ostrzeżenie o radarach wyłączonych z użytku a nawet nieistniejących.

Warto tutaj nadmienić, że jest to ta sama baza danych z radami jaką firma instaluje we wszystkich kamerkach. Proces aktualizacji bazy danych jest taki sam jak w przypadku Mio C570 – czyli banalnie proste. Ściągamy odpowiedni plik ze strony producenta, kopiujemy go do głównego katalogu na karcie SD. Uruchomienie kamery z tym plikiem spowoduje aktualizację danych.

Ostrzeganie o radarach jest bardzo wyraźne i raczej nie da się go zignorować. Sygnał dźwiękowy jest słyszalny do aż miniemy fotoradar. Moment w którym kamera ostrzeże nas przed fotoradarem możemy zmienić w ustawieniach.

Podsumowanie

MiVue C330 można nabyć już za około 385 zł (zobacz wszystkie ceny w Ceneo). Jest to dobra cena za produkt. Dobre nagrania wideo, do tego bardzo aktualna baza radarów która jest aktualizowana. Nie trzeba już wspominać o ostrzeżeniach przed nimi, co pozwoli uniknąć mandatu.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj