Recenzje

Recenzja kamerki samochodowej MiVue C330

Pinterest LinkedIn Tumblr

To już kolejna kamerka samochodowa Mio, którą mogę recenzować na łamach HighLab. Dzisiaj recenzuję MiVue C330 z GPS oraz opcją ostrzegania przed radarami.

Najważniejsze parametry kamery samochodowe MiVue C330:

  • Nagrywanie w jakości 1080p Full HD i 30fps
  • Przysłona: f/2.0
  • Format nagrywania: .MP4 (H.264)
  • Kąt widzenia: 130°
  • Przekątna ekrany: 2″
  • Obsługa kart pamięci: microSD, do 128 GB (class 10)

Producent już przyzwyczaił nas w swoich produktach, że obsługa tego tych urządzeń jest bardzo prosta. Jak w przypadku poprzednich kamer, tak i tutaj obsługa i dostosowanie ustawień wg własnych potrzeb nie sprawiło problemów.

Czytaj także: Dlaczego wideorejestratory nie są na USB?

Testowe nagrania MiVue C330

Tradycyjnie już, nagrania z tej kamerki wrzucam na początku recenzji. Jakość nagrań jest bardzo ważna w tego typu urządzeniach. Dlatego też niech poniższe filmy pokażą z czym mamy do czynienia.

MiVue C330 – jazda za dnia (podchmurny dzień)

Na nagraniu jadę sobie po Moście Północnym w Warszawie w pochmurny dzień. Tego dnia trochę padało i był to okres szczytowych powrotów z pracy. Kamerka też sprostała wyzwaniu i dobrze dobrała ISO o balans bieli. Pomino zacienionego światła wszystko było wyraźne i nie było przepaleń.

MiVue C330 – jazda po zmroku

Drugi to film, to warunki pomiędzy dniem a nocą. Jak widać na powyższym nagraniu, też wszystko bardzo dobrze widać. Pogoda nie była też idealna, była trochę mżawka co widać minimalne krople na szybie.

MiVue C330 – jazda w nocy

Do testowego, nocnego nagrania wybrałem jeden z przejazdów z dala od miejskich świateł. Jeździłem poza terenem zabudowanym oraz po mniejszej miejscowości, która nie była dobrze oświetlona. Pomino nie najlepszego światła kamera dobrze poradziła sobie z rejestrowaniem obrazu. Centrum kadru jest dobrze widoczna, skrajne części kadru są już trochę mniej widoczne.

Skoro kamera sprostała gorszym warunkom pogodowym, to w znacznie lepszym warunkach będzie bardzo dobrze.

Czytaj także: Jaka karta pamięci do kamery samochodowej (wideorejestratora). Ranking

Jak sprawuje się GPS i baza radarów w MiVue C330?

Z kamerką jeździłem ponad miesiąc. Jeśli chodzi o sam GPS, to działał poprawnie. Pomiar prędkości był zbliżony do tego co pokazywał mi licznik. Różnica w pomiarze wynosiła około 5-6 km/h. Im wolniej jechałem, tym dane były zbliżone.

Co do bazy danych radarów, to wszystko w jak najlepszym porządku. Wszystkie radary o których wiedziałem, że są i działały były odpowiednio sygnalizowane. Zdarzały się też ostrzeżenie o radarach wyłączonych z użytku a nawet nieistniejących.

Czytaj także: Jaką kamerę samochodową kupić? Ranking

Warto tutaj nadmienić, że jest to ta sama baza danych z radami jaką firma instaluje we wszystkich kamerkach. Proces aktualizacji bazy danych jest taki sam jak w przypadku Mio C570 – czyli banalnie proste. Ściągamy odpowiedni plik ze strony producenta, kopiujemy go do głównego katalogu na karcie SD. Uruchomienie kamery z tym plikiem spowoduje aktualizację danych.

Ostrzeganie o radarach jest bardzo wyraźne i raczej nie da się go zignorować. Sygnał dźwiękowy jest słyszalny do aż miniemy fotoradar. Moment w którym kamera ostrzeże nas przed fotoradarem możemy zmienić w ustawieniach.

Kamera samochodowa MiVue C330 Porównaj ceny

Podsumowanie

MiVue C330 można nabyć już za około 385 zł. Jest to dobra cena za produkt. Dobre nagrania wideo, do tego bardzo aktualna baza radarów która jest aktualizowana. Nie trzeba już wspominać o ostrzeżeniach przed nimi, co pozwoli uniknąć mandatu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj