Recenzje

Recenzja kamery samochodowej MiVue C570. Tej z GPS i bazą radarów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj mam dla Was kolejną kamerkę samochodową od Mio. Tym razem to model z GPS i bazą radarów – MiVue C570.

Przy okazji tej recenzji zmienię trochę formułę i kolejność opisywanych funkcjonalności.

Producent reklamuję tą kamerkę głównie ze względu na:

 • Wysokiej jakości Matryca: Sony premium STARVIS CMOS
 • Rozdzielczość nagrywania Full HD 1080p
 • Wbudowany moduł GPS
 • Ostrzeżenia o radarach

Jest jeszcze szeroki kąt widzenia – 150°, ale mowa o tym jest dopiero na dalszym planie.

Na pierwszy ogień idą testowe nagrania z Mio MiVue C570.

Po ostatniem recenzji widziałem, że nagrania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dlatego teraz umieszczam je w pierwszej części recenzji. Wszystkie nagrania są bez dźwięku. W poprzednich filmach miałem problemy z Youtube, gdyż usłyszał kawałek piosenki, która była objęta prawem autorskim. By uniknąć podobnej sytuacji wyłączyłem nagrywanie dźwięku.

Za dnia:

Nie ma się do czego przyczepić. Jakość bardzo dobra, wszystko widać bardzo dobrze. Znaki drogowe, te mniejsze (dalej) i większe (bliżej) oraz tablice rejestracyjne.

Podczas zmierzchu:

Podczas nagrań w trakcie zmierzchu też wszystko bardzo dobrze widać. Zwróćcie uwagę na widoczność tablic rejestracyjnych na prawym boku. Pomimo lekkiego zakrzywienia obrazu widać tablicę bardzo dobrze.

I w nocy:

Do nocnego nagrania wybrałem moment cięższy dla kamery. Bez świateł ulicznych, słabo oświetlonego pobocza. Nowa droga ekspresowa w budowie. Więc warunki znacznie cięższe. Na nagraniu widać małą kolizję na przeciwnym pasie ruchu wraz z włączonymi kogutami straży pożarnej i karetki pogotowia. Nagranie może nie zachwyca, ale też jest dobrej jakości. Przeglądając inne nocne nagranie, przy dużo lepszym oświetleniu ulicy jakość jest znacznie lepsza. Tym co sprawdzają na takich nagraniach wideo czy widać tablice rejestracyjne, to odpowiem od razu. Widać.

Jak sprawuje się GPS w MiVue C570?

Jak pewnie zauważyliście na powyższych nagraniach, każde posiada zapis o współrzędnych oraz prędkości.

Podczas testów zauważyłem ciekawą rzecz z tym pomiarem prędkości. Jeżeli jechałem z prędkością do 60 km/h GPS podawał prędkość z dokładnością do 1 km/h. Im szybciej jechałem tym błąd pomiaru był już bardziej widoczny i wynosił nawet do 10 km/h mniej niż na liczniku.

Czytaj także: Recenzja MiVue C560

A co z bazą radarów i ostrzeganiem przed nimi w MiVue C570?

Ostrzeganie na 300 metrów przed fotoradarem

Ostrzeżenie przed fotoradarem w MiVue C570
Ostrzeżenie przed fotoradarem w MiVue C570

W kontekście bazy radarów i ostrzeganiu przed nimi nie robi to większego znaczenia. Kamera ostrzega nas przed radarem już na 300 m przed nim. Więc jeżeli ktoś jedzie trochę za szybko będzie miał trochę czasu by wyhamować. Co więcej, sygnał dźwiękowy bardzo dobrze słychać i nie da się nie zareagować. Ostrzeżenie trwa do momentu aż miniemy fotoradar.

Czytaj także: Jaka karta pamięci do kamery samochodowej (wideorejestratora). Ranking

Aktualizacja bazy danych jest bardzo prosta

Aktualizowanie bazy fotoradarów w MiVue C570
Aktualizowanie bazy fotoradarów w MiVue C570

Z tym akurat nie ma większego problemu. Problematyczne jest znalezienie odpowiedniego pliku do wgrania. Baza fotoradarów jest aktualizowana co miesiąc. Instrukcję jak to zrobić zamieszczam poniżej:

 1. Pod tym adresem – http://download.mio.com/dvr/MiVue538/eu/Non-DEU/Speedcam_Data_FEU.bin – znajduje się najbardziej aktualna baza fotoradarów. Należy ten plik zapisać na komputerze.
 2. Kartę Micro SD z kamery należy podłączyć do komputera.
 3. Plik Speedcam.bin należy skopiować do głównego katalogu karty Micro SD.
 4. Kartę ze skopiowanym plikem umieszczamy w urządzeniu.
 5. Po uruchomieniu kamery zobaczysz komunikat „Aktualizowanie danych …”. Może to potrwać kilka dobrych minut.
 6. Po zakończeniu aktualizacji urządzenie wyłączy się automatycznie.
 7. Dane fotoradarów zostały aktualizowane i urządzenie jest gotowe do użycia.

Potwierdzam wszystko co jest napisane powyżej. Wystarczy wgrać plik do głównego katalogu karty MircoSD, włożyć do kamerki i wszystko samo się robi.

Czytaj także: Jaką kamerę samochodową kupić? Ranking

Jak bardzo aktualna i dokładna jest baza fotoradarów?

Muszę przyznać, że bardzo miło się zaskoczyłem jakością tej bazy. Jeździłem trochę z tą kamerką po województwach lubelskim i mazowieckim. W każdym miejscu, w którym wiedziałem, że jest fotoradar byłem ostrzegany prawidłowo. Co więcej, byłem ostrzegany również przed odcinkowym pomiarem prędkości – zarówno na jego początku jak i na końcu.

Sama kamera jest poręczna dzięki małym wymiarom. Pierwsza konfiguracja banalnie prosta i bardzo intuicyjna.

MiVue C570 cena i podsumowanie

MiVue C570 można kupić już za 439 zł (sprawdzone na Ceneo). W cenie mamy bardzo dobrą i dokładną bazę radarów. Nie ma się co oszukiwać, że tego typu sprzęt kupuje się po to aby mieć pewność, że w dobrym momencie dostaniemy powiadomienie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj