Poradniki

Na czym rysować długopisem 3D?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Skoro już nasze dziecko ma swój wymarzony długopis 3D, to w tym poradniku podpowiadam na czym najlepiej rysować długopisem by nasze prace wychodziły jak najlepiej.

Rysowanie długopisem 3D może odbywać się na różnych powierzchniach, ale istnieją pewne kwestie, które warto wziąć pod uwagę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych powierzchni na których najlepiej się „pisze”.

Unikaj tych powierzchni

Na wstępie tylko nadmienię, że nie warto jest rysować po meblach a w szczególności po zwykłym papierze (kartka do drukarki, zeszyt, gazeta). Rysowanie długopisem 3D na zwykłym papierze spowoduje, że nasz filament zacznie się przyklejać do takiej powierzchni i nasza praca straci na estetyce.

Czytaj również: Jaki długopis 3D wybrać?

Sprawdzone powierzchnie i materiały do rysowania długopisem 3D

1. Śliski papier

Dobrym patentem jest rysowanie po śliskim papierze. Przez śliski mam na myśli taki, który znajdziemy w różnego rodzaju czasopismach kolorowych. Nie może to być cienki i śliski papier. Musi on być trochę twardszy. Idealne będą okładki takich magazynów. Sprawdzi się też tutaj papier do zdjęć. Śliski papier umożliwi bezproblemowe odrywanie się zaśniętego plastiku.

Niektórzy producenci w swojej ofercie mają specjalne „książeczki” z szablonami do rysowania!

2. Silikonowe formy

To przykład z tytułowego zdjęcia. Moje dzieci lubią tego typu formy, bo pozwalają na w miarę proste tworzenie projektów. Dużym plusem tych silikonowych form jest to, że plastik łatwo od niego odchodzi. To ważne jeśli użytkownikiem długopisu 3D jest dziecko.

Wypełnienie szczelin z poszczególnych form pozwoli stworzyć wybrany przedmiot. W przypadku moich córek były to szkielety dinozaurów czy auta.

Podsumowanie

Aby mieć przyjemne wrażenia z tworzenia długopisem 3D należy wybierać śliskie powierzchnie by nie zniechęcić się. Warto rozważyć też zakup książek z szablonami czy silikonowe formy. Na pewno ułatwi to pracę długopisem 3D. Oczywiście cały czas mówimy dzieciach.

Nie muszę też wspominać, że tego typu projekty fajnie sprawdzają się w dodatkowych pracach szkolnych.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj