Njusy

OPPO Pad Air – pierwszy tablet w ekosystemie urządzeń OPPO debiutuje w Polsce

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ekosystem urządzeń OPPO powiększył się o pierwszy tablet, który właśnie trafił na polski rynek. OPPO Pad Air to urządzenie wyróżniające się autorskim wykończeniem OPPO Glow, kinowej jakości dźwiękiem audio w technologii DOLBY Atmos oraz poczwórnymi głośnikami stereo. Tablet zapewnia także wysokiej jakości wrażenia wideo, które gwarantuje wyświetlacz o rozdzielczości 2K, wyświetlający miliard kolorów oraz posiadający certyfikat TÜV Rheinland Eye Comfort. OPPO Pad Air trafił na polski rynek z systemem ColorOS zawierającym wiele inteligentnych funkcji ułatwiających codzienne korzystanie z urządzenia.

Smukły design OPPO Pad Air

OPPO Pad Air waży dokładnie 440 g i ma 6,94 mm grubości, zachowując przy tym smukły wygląd. Tworząc design urządzenia, inżynierowie OPPO połączyli teksturę 3D Sunset Dune (ang. Sunset Dune 3D Texture), przywodzącą na myśl widok wydm o zachodzie słońca, z autorskim wykończeniem OPPO Glow.

Tablet OPPO Pad Air
Tablet OPPO Pad Air

Metalowe plecki z efektem OPPO Glow nie tylko nadają unikalnego wyglądu tabletowi, ale również zapobiegają powstawaniu odcisków palców, a ich antypoślizgowa faktura sprawia, że urządzenie pewniej leży, dopasowując się do dłoni użytkownika. Ponadto dolna część tylnego panelu została poddana piaskowaniu. W efekcie na jej powierzchni pozostały cząsteczki piasku o średnicy zaledwie 0,15 mm nadające tabletowi OPPO metaliczny wygląd.

Doskonałe wrażenia podczas pracy i rozrywki

Sercem OPPO Pad Air jest procesor Qualcomm Snapdragon 680. Jego ośmiordzeniowa struktura i funkcja AI System Booster 2.1 zwiększają wydajność pracy oraz zmniejszają zużycie energii. Ponadto tablet został wyposażony w baterię o pojemności 7 000 mAh, o mocy 18 W, umożliwiającej oglądanie filmów do 12 godzin, uczestniczenie w wideokonferencjach do 15 godzin oraz czytanie e-booków przez 16 godzin. W Polsce są dostępne modele w konfiguracji: 4 GB RAM i 128 GB pamięci na dane oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia pamięci RAM o maksymalnie 3 GB. W tablecie OPPO jest również wejście na kartę MicroSD do 512 GB.

Tablet został wyposażony w 10,36-calowy wyświetlacz 2K HD eye care z certyfikatem TÜV Rheinland Eye Comfort, który zapewnia ochronę oczu przy niskiej emisji światła niebieskiego. Ponadto 10-bitowy ekran tabletu jest w stanie wyświetlić miliard kolorów, tworząc płynne przejścia tonalne i kolorystyczne, ukazując pełną głębię i zakres, nawet przy najbardziej subtelnych różnicach kolorystycznych.

Firma OPPO zaopatrzyła tablet także w aparat tylny 8 MP oraz przedni 5 MP. OPPO Pad Air został również wyposażony w cztery głośniki stereo działające w technologii Dolby Atmos, co w efekcie zapewnia wysokiej jakości, czysty dźwięk przestrzenny 3D klasy kinowej.

ColorOS – ekosystem urządzeń OPPO

OPPO Pad Air trafił na polski rynek z systemem ColorOS na pokładzie, przeznaczonym do tabletów. Autorski system ma szereg inteligentnych funkcji ułatwiających pracę w ramach ekosystemu urządzeń OPPO. Dzięki funkcji Multi-Screen Connect, możliwe jest łatwe zarządzanie plikami, powiadomieniami i innymi czynnościami między urządzeniami. Gdy smartfon jest podłączony do tabletu, można bezpośrednio przenosić z niego zdjęcia i filmy, co znacząco przyspiesza proces przesyłania plików. Ponadto można kopiować tekst na dowolnym urządzeniu i wklejać go na inne.

Funkcja w OPPO Pad Air: Multi-Screen Connect

Na tablecie jest także możliwość korzystania z innych inteligentnych funkcji, takich jak:

  • Dzielony ekran – wystarczy przesunąć dwoma palcami w dół, aby podzielić ekran na dwie części. Funkcja umożliwia przeciąganie zdjęć i wklejanie tekstów bez przełączania się między programami.
  • Elastyczne okna – najpierw należy otworzyć aplikację, którą można zmniejszyć do widoku okna. Następnie należy dotknąć ekranu (tj. wyświetloną aplikację) czterema palcami jednocześnie. W ten sposób okno można swobodnie przesuwać po ekranie.
  • Szybkie łączenie – można podłączyć słuchawki TWS do tabletu OPPO poprzez otwarcie etui ładującego. Szybkie podłączanie słuchawek sprawdza się idealnie na potrzeby spotkań czy rozmów wideo.

Dostępność i ceny tabletu OPPO Pad Air na polskim rynku

OPPO Pad Air jest dostępny w Polsce w kolorze szarym. Już teraz można go kupić w sklepie Media Expert w konfiguracji 4 GB i 128 GB pamięci na dane w cenie 1 199 zł. Niedługo pojawi się również w sklepie Media Markt w wersji 4 GB i 64 GB pamięci na dane w cenie 1 099 zł.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj