Njusy Poradniki

iPhone 14 – pojemność baterii. Ile trzyma bateria?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Apple już nas przyzwyczaiło do tego, że w specyfikacji iPhone’ów nie podaje pojemności baterii. Podobnie jest w przypadku iPhone 14. Na szczęście, jakiś czas po premierze pojawiają się już takie informacje.

To co podaje firma w swoich oficjalnych materiałach, to czas jaki można użytkować urządzenie w zależności od czynności np. słuchanie muzyki czy oglądanie filmów on-line (stream).

Większości z nas może się wydawać, że Apple robi tak specjalnie, bo nie ma się czym chwalić. No cóż, trochę tak jest, bo standardem w telefonach z Androidem jest już bateria o pojemności 5000 mAh. Żaden dotychczasowy model telefonu z nadgryzionym jabłkiem nie zbliżył się do tej liczby.

Pojemność baterii we wszystkich iPhone’ach 14

„Ajfony” oznaczone numerkiem 14 charakteryzują się następującymi pojemnościami baterii:

  • iPhone 14 – 3279 mAh
  • iPhone 14 Plus – 4325 mAh
  • iPhone 14 Pro – 3200 mAh
  • iPhone 14 Pro Max – 4323 mAh

Czytaj także: Jaki powerbank do iPhone (MagSafe)?

W porównaniu z poprzednimi modelami wygląda to bardzo podobnie. Z kolei jeżeli porównamy to, z czystej złośliwości, z takimi telefonami z Androidem do 1000 zł, to wyjdzie, że Apple dało ciała na całości. Okazuje się jednak, że pojemność baterii w ekosystemie Apple to nie wszystko. Robotę robi tutaj system operacyjny iOS, który jest bardzo dobrze zoptymalizowany. I tutaj jest ta subtelna różnica pomiędzy Apple a Androidem.

Ile trzyma bateria w iPhone 14?

Na początku dodam tylko, że wytrzymałość baterii w iPhonie będzie zależała od tego jak mocno będzie korzystać z urządzenia. Apple podaje następujące czasy dla urządzeń w zależności od użytkowania.

Źródło: Apple
Model Odtwarzanie wideo Odtwarzanie wideo (stream) Odtwarzanie dźwięku
iPhone 14 ~20 h ~16 h ~80 h
iPhone 14 Plus ~26 h ~20 h ~100 h
iPhone 14 Pro ~23 h ~20 h ~75 h
iPhone 14 Pro Max ~29 h ~25 h ~95 h

I są to liczby, które mogą robić wrażenie.

Aktualizacja: Kupiłem iPhone 14 Pro miesiąc temu, bo bateria w mojej „ósemce” już ledwo dawała radę. Co do baterii, to muszę stwierdzić, że jest całkiem nieźle. Bateria trzyma 2 dni bez problemu (przy używaniu mediów społecznościowych). Bez nich bez problemu wytrzymuje 3 dni!

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj