Poradniki

Jak sprawdzić stan kondycji baterii w iPhonie i co on oznacza?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli posiadasz iPhona to pewnie nie raz mogłeś mieć problemy z baterią, która znacznie szybciej się rozładowała niż wcześniej (szczególnie dotyczy to posiadaczy iPhone 5s czy iPhone 6). Możliwe jest wtedy, iż akumulator jest przyczyną zaistniałego problemu. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie wydajności naszej baterii, co należy uczynić, aby ją sprawdzić?

Na szczęście istnieje na ten problem łatwo oraz szybkie rozwiązania, na dodatek nie są skomplikowane. W tym artykule dowiecie się jak zadbać o baterie w telefonach Apple, aby jej stan nie uległ pogorszeniu, gdzie szukać odpowiednich ustawień, o czym świadczy kondycja baterii.

Jak sprawdzić wydajność naszej baterii?

Informacje o baterii w iPhone’ach można łatwo znaleźć, gdyż są widoczne w ustawieniach smartfona. Istnieje jednak jeden szczegół. Musisz posiadać conajmniej telefon iPhone 6, który wykorzystuje system iOS 11.3 lub nowszy. Dobrym nawykiem jest sprawdzanie stanu baterii od czasu do czasu, szczególnie jeśli zauważyliśmy jakieś podejrzane sygnały ze strony telefonu. Głównymi przesłankami mówiącymi, iż stan baterii iPhone jest kiepski, to między innymi: wolne ładowanie się aplikacji, cichsze działanie głośników, zacinanie się aplikacji oraz mało płynne przewijanie ekranu.

Czytaj także: Jaki powerbank do iPhone?

Aby sprawdzić kondycję baterii należy wykonać następujące kroki:

  1. Po pierwsze wejść w „Ustawienia” telefonu.
  2. Po drugie znajdź zakładkę „Bateria” i do niej przejdź.
  3. Na koniec stuknij w „Koordynację Baterii”.

Jeżeli posiadamy problemy z baterią, w tym miejscu zobaczymy informację: iPhone nie może określić kondycji baterii. Usługę serwisu baterii może wykonać autoryzowany serwis Apple. Więcej informacji o opcjach serwisu… albo Kondycja baterii jest znacznie obniżona. Wymianę baterii na nową, o pełnej pojemności i wydajności, może wykonać autoryzowany serwis Apple. Więcej informacji o opcjach serwisu….

W takim przypadku należy posłuchać się rady producenta i udać się do serwisu. Bateria w telefonach Apple posiada roczną gwarancję, więc jeżeli bateria jest uszkodzona bez ingerencji użytkownika, zostanie wymieniona za darmo. Jeśli rok gwarancji minie wtedy za naprawę będzie trzeba zapłacić.

Informacje o poziomach naładowania

Kiedy iPhone posiada niski poziom baterii, zauważymy na ekranie ikonkę prawie wyczerpanej baterii (kolor czerwony lub żółty). W przypadku poważnych problemów z baterią może dojść do sytuacji gdzie kompletnie rozładowana bateria uruchomi telefon po prawie 3 minutach.

Rodzaje baterii do iPhone’ów

Oryginalna bateria do iPhone

Oryginalną baterię montuje się w fabrycznych nowych iPhone, oraz podczas wymiany baterii w autoryzowanym punktach serwisowych. Nie mamy możliwości zakupu tej baterii, nie znajdziemy ją w żadnym sklepie, natomiast jeżeli uda nam się znaleźć baterię z logiem Apple musimy wiedzieć, iż to jest podróbka. Istnieją sytuacje kiedy sprzedawcy lub dostawcy przekonują swoich klientów, że jest to oryginalna bateria. Wtedy oszukują potencjalnych kupujących.

Bateria do iPhone – zamiennik

Bateria wyprodukowana przez innego producenta niż Apple, lecz wcale nie oznacza gorszą jakość. Producenci wytwarzają baterię w wyspecjalizowanych zakładach, które dorównują technologią produkcji w pewnym stopniu do Apple. Warto zauważyć, iż producenci starają się, aby baterie były jak najbardziej podobne do oryginału.

Bateria do iPhone Non-Original

Non-Original taki sam przypadek jak w przykładzie drugim. Produkowane są przez firmy trzecie, lecz ich baterie posiadają inną specyfikację przykładowo różnią się pojemnością jak i czasem działania baterii od oryginału. Dodatkowo korzysta z własnego BTS, który posiada własne oprogramowanie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj