Praca

Bloomberg: W 2022 roku będzie coraz więcej, dobrze płatnych, ofert pracy zdalnej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rok 2022 będzie kolejnym, w którym praca zdalna będzie cieszyła się coraz większą popularnością. I nic nie wskazuje na to by miało być odwrotnie. Amerykański serwis z ofertami pracy opublikował wyniki swoich badań, w których stwierdza owy trend.

Według badania opublikowanego przez Bloomberg, do końca tego roku ma powiększyć się ilość dobrze płatnych miejsc pracy w trybie zdalnym.

Czytaj także: Jakie słuchawki do pracy zdalnej

Raport wykazał (na rynku w USA), że do końca 2022 r. 25% ofert pracy, to będą oferty w trybie pracy zdalnej. Stanowi to wzrost o 18% w porównaniu z końcówką roku 2021. Najwięcej ofert będzie przybywać w takich sektorach jak szeroko pojęte IT (programiści, menedżerowie, itp). W tej branży, w większości przypadków liczy się efekt. I na pewno nie musisz siedzieć w biurze by to zrobić.

Ten raport pokazuje, że nawet po zakończeniu pandemii COVID-19, ofert z pracą zdalną będzie przybywać. Wynika to z tego, że wiele firm przystosowało się do takiego trybu pracy. Co więcej, w niektórych firmach zaczęły powstawać specjalne stanowiska specjalistów do pracy zdalnej. Druga rzecz jest taka, że firmy już nie chcą już tak ochoczo wracać do biur.

Czytaj także: Praca zdalna – wady i zalety

Przejście na pracę zdalną postępuje znacznie szybciej niż ktokolwiek przypuszczał. Ci, którzy przewidują, że pracownicy wrócą do biur – oszukują się. Marc Cenedella – CEO Ladders Inc.

Ten trend zauważyły takie firmy jak Facebook. Ich oferty były odrzucane przez konieczność pojawiania się w biurze 2-3 razy w biurze. I to mimo całkiem dobrej oferty finansowej. Dzisiaj pracownicy, szczególnie z IT, cenią sobie elastyczność. Firma, która taką elastyczność zapewni będzie miała większą szanse na zatrudnienie kogoś.

Źródło: bloomberg.com

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj