Technologie w bankowości

Apple Pay w PKO BP dopiero w trzecim kwartale

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj rozpoczęła się wielka fascynacja „fanbojów” Apple na temat usługi Apple Pay. Ich radość taka jak by to była prawdziwa rewolucja. Ale nie jest. Płatności zbliżeniowe już dawno są w Androidzie. Po za tym Apple Pay wprowadziło kilka banków, a wśród nich nie ma mojego – PKO BP.

Dotychczasowa lista banków, które wspierają Apple Pay: Alior, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin Bank, mBank, Nest Bank, Pekao, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usług Bankowych.

Wygląda na to, że użytkownicy iPhone’ów nie mogli doczekać się tej premiery. Sam jestem posiadaczem telefonu Apple, ale sam fakt wprowadzenia tej usługi na polski rynek nie robi na mnie wrażenia. Może nie jest aż takim fanbojem?

Czytaj także: Logowanie do PKO BP – jak zrobić to bezpiecznie?

Nie zmienia to faktu, że mojego banku jakim jest PKO BP nie ma jeszcze na liście.

Visa i Mastercard informują, że bank PKO BP ma wprowadzić obsługę Apple Pay w niedługim czasie.

Udało mi się znaleźć odpowiedź na pytanie kiedy PKO BP wdroży Apple Pay? Odpowiedź pojawiła się na Twitterze. Będzie to w trzecim kwartale tego roku (okolice września). Także klienci tego banku będą musieli uzbroić się w większą cierpliwość.

Na koniec jeszcze filmik instruktażowy od Apple jak korzystać z Apple Pay:

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj