Njusy

TP-Link Tapo C420 – pierwsza kamera do monitoringu zewnętrznego TP-Link zasilana bateryjnie

Pinterest LinkedIn Tumblr

TP-Link poszerza portfolio kamer z serii Tapo o najnowszy model C420 przeznaczony do monitoringu zewnętrznego. Produkt ten rejestruje kolorowy obraz 2K QHD, jest odporny na warunki atmosferyczne (certyfikat IP65) i działa na zasilaniu bateryjnym – aż do 180 dni.

Kamera gwarantuje wysoką jakość monitoringu przez całą dobę – niezależnie od pory dnia czy pogody. Urządzenie pozwala na rejestrowanie doskonałego obrazu w rozdzielczości 2K QHD (2560×1440). Dzięki przetwornikowi o wysokiej czułości Starlight, C420 zarejestruje obraz w wysokiej jakości nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Dodatkową zaletą jest również kolorowy tryb nocny. Nagrania z kamer można zapisywać na karcie microSD o pojemności do 256 GB zamontowanej w dołączonym do zestawu hubie Tapo H200 lub korzystając z usługi przechowywania w chmurze Tapo Care. Zasilanie z akumulatora ułatwi zainstalowanie kamer w miejscu, gdzie doprowadzenie przewodu byłoby utrudnione.

Tapo Tp-Link C420S2 Kamera Do Monitoringu
Tapo Tp-Link C420S2 Kamera Do Monitoringu

Inteligentne wykrywanie ruchu i powiadomienia push

Najnowszą kamerę zewnętrzną TP-link wyposażono w zaawansowany czujnik ruchu, który bezzwłocznie wysyła powiadomienie push na urządzenie mobilne właściciela za każdym razem, gdy pod jego nieobecność w domu wykryje niepożądany ruch lub aktywność. Powiadomienie automatycznie przesyłane jest m.in. po wykryciu wtargnięcia na posesję, przekroczeniu wyznaczonej przez użytkownika granicy oraz w przypadku sabotażu kamery. W tej sytuacji uruchomione zostają także głośna syrena i alarm świetlny, które skutecznie odstraszają nieproszonych gości.

Inteligentne wykrywanie ruchu jest w stanie rozpoznać także zwierzęta czy samochody. Tapo C420 oferuje także dwukierunkową transmisję audio, czyli możliwość rozmowy przez urządzenie, np. z kurierem, którego można poprosić o zostawienie przesyłki przed drzwiami.

Zarządzanie za pomocą aplikacji Tapo

Kamerą zewnętrzną Tapo C420 można zarządzać za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne (z systemem iOS lub Android). Aplikacja Tapo obsługuje do 32 kamer i pozwala na podgląd z czterech różnych urządzeń na jednym ekranie.

Pyłoszczelność i odporność urządzenia na ekstremalne warunki atmosferyczne gwarantuje certyfikat IP65.

Tapo C420 – zestaw Zobacz na Ceneo

Kamery Tapo C420 są już dostępne w sprzedaży w zestawach zawierających dwie kamery oraz hub Tapo H200 (zestaw Tapo C420S2) w cenie około 1100 zł i zostały objęte 24-miesięczną gwarancją.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj