Njusy

TP-Link RE700X – mocny wzmacniacz sygnału z Wi-Fi 6

Pinterest LinkedIn Tumblr

RE700X to najmocniejszy w ofercie firmy range extender z obsługą standardu Wi-Fi 6. Idealne sprawdzi się w większych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których sygnał Wi-Fi z routera jest zbyt słaby do sprawnej transmisji danych.

Wzmacniacz sygnału zapewnia płynne połączenie z siecią urządzeniom w całym domu likwidując martwe strefy Wi-Fi. Produkt pracuje w najnowszym standardzie Wi-Fi 6 (802.11ax), dzięki czemu zapewnia wyższą wydajność i pojemność sieci, niższe opóźnienia oraz lepszy zasięg, niż podobnego typu urządzenia pracujące w standardzie 802.11ac czy 802.11n. Dzięki wstecznej kompatybilności RE700X z poprzednimi standardami Wi-Fi urządzenie bezproblemowo współpracuje ze wszystkimi routerami i access pointami dostępnymi na rynku.

Łączna przepustowość do 3000 Mb/s

RE700X oferuje użytkownikom do 3000 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz). Tak wysoka przepustowość sprawia, że można w jednym czasie wykonywać wiele obciążających sieć operacji: bez problemów i irytujących lagów grać online, pobierać bardzo duże ilości danych, czy też streamować video w rozdzielczości 4K.

Wydajność Wi-Fi

Produkt wyposażony jest w liczne technologie poprawiające wydajność Wi-Fi, m.in. Beamforming, czyli technologię kształtowania wiązki, czy też OFDMA, która umożliwia transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie, a także funkcję HE160 (obsługa kanałów o szerokości 160Mhz).

Dodatkowo, funkcja TWT (Target Wake Time) pozwala oszczędzić baterię w podłączonych do sieci urządzeniach mobilnych i smart.

Wsparcie OneMesh™

Kolejnym atutem urządzenia jest technologia TP-Link OneMesh™. Dzięki niej w prosty sposób można utworzyć sieci Mesh bez konieczności wymiany urządzeń sieciowych. Wystarczy podłączyć wzmacniacz do routera OneMesh™, by uzyskać jedną nazwę sieci oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami dostępowymi w czasie przemieszczania się po domu. Technologia OneMesh™ gwarantuje także stabilną transmisję danych w całym domu bez spadków prędkości.

Wbudowany we wzmacniacz gigabitowy port Ethernet pozwala na podłączenie do sieci urządzeń niewyposażonych w kartę Wi-Fi, np. konsol do gier, starszych telewizorów smart czy komputerów stacjonarnych. RE700X może pracować również jako Access Point Wi-Fi 6.

Konfiguracja

Konfiguracja urządzenia jest bardzo intuicyjna i można dokonać jej na trzy sposoby:

  1. poprzez mechanizm WPS,
  2. aplikację mobilną
  3. lub klasyczny interfejs przeglądarkowy.

Korzystając z aplikacji TP-Link Tether (dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android) użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie około 400zł. Produkt objęto 36-miesięczną gwarancją.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj