Informacje prasowe Praca

Słuchawki EPOS by Sennheiser oferują wysoki komfort pracy w każdych warunkach

Pinterest LinkedIn Tumblr

EPOS by Sennheiser, nowa marka z bardzo bogatym doświadczeniem popartym ekspercką wiedzą na temat rozwiązań audio oferuje słuchawki biznesowe, które świetnie sprawdzają się zarówno podczas pracy, jak i w czasie wolnym, gdy chcemy zrelaksować się słuchając ulubionej muzyki lub podcastu.

Pandemia zmieniła świat o sto osiemdziesiąt stopni. Praca zdalna, jeszcze jakiś czas temu była czymś rzadko spotykanym. Dziś wiele firm przechodzi praktycznie w stu procentach w tryb home office. Oczywiście, część przedsiębiorstw sugeruje swoim pracownikom powrót do biura. Niezależnie od tego, czy pracujemy zdalnie czy w firmie, słuchawki EPOS by Sennheiser zapewnią wysoki komfort pracy w każdych warunkach. Jest to przecież ceniona marka specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy rozwiązań audio dla użytkowników prywatnych oraz dla biznesu.

Sprawdź ceny
słuchawek EPOS na Ceneo

Słuchawki do pracy i rozrywki

Czy istnieją słuchawki, które idealnie sprawdzą się na przykład podczas wideokonferencji, rozmów telefonicznych, a przy okazji do słuchania muzyki? Oczywiście, że tak! EPOS by Sennheiser serii ADAPT cechuje możliwość połączenia za pomocą technologii Bluetooth.

Czytaj także: Jakie słuchawki do pracy zdalnej?

Dzięki aktywnemu wyciszeniu szumów ANC możemy praktycznie „odciąć się” od świata zewnętrznego, co pomoże nam w skupieniu się na powierzonych zadaniach. Technologia ta zapewnia znacznie większy komfort rozmowy, gdyż koncentrujemy się tylko na naszym rozmówcy. Wystarczy dodać do tego grube, a zarazem miękkie poduszki wokółuszne i wysokiej klasy przetworniki, by odczuwać wysoki komfort pracy. Oczywiście, to przekłada się również na wyższy poziom rozrywki, gdyż słuchawki możemy zabrać ze sobą do domu (jeśli pracujemy w biurze) aby słuchać ulubionej muzyki podczas relaksu po pracy. Pomaga w tym kodek Bluetooth aptX, który wykorzystywany jest między innymi w modelu ADAPT 660. Jest to technologia, która zapewnia czysty, wyraźny i pełny dźwięk stereo.

Słuchawki EPOS Adapt 660
Słuchawki EPOS Adapt 660

Wygoda, jaką oferuje łączność bezprzewodowa wiąże się z ograniczeniem w postaci czasu działania. W przypadku słuchawek z serii Adapt nie musimy się tym martwić, bowiem w zależności od modelu, bardzo wydajne baterie pozwalają nawet na 30 godzin rozmów na pojedynczym ładowaniu.

Sprawdź ceny
słuchawek EPOS na Ceneo

Warto wspomnieć, że słuchawki EPOS by Sennheiser możemy połączyć z komputerem za pomocą transmitera – Dect lub wykorzystując w tym celu łączność Bluetooth w wersji 5.0. Każdy z modeli jest w pełni kompatybilny z popularnym oprogramowaniem wykorzystywanym w komunikacji. Mowa między innymi o Microsoft Teams, Cisco, Skype, Zoom i wiele innych.

Wysoka jakość rozmów podczas pracy

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobry mikrofon podczas pracy. Niezależnie czy mówimy o call center czy innych rodzajach działalności, gdzie pracownik musi być wyposażony w precyzyjny sprzęt. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw są słuchawki ADAPT, które w zależności od wersji mogą być modelami stereo, jak i mono. Różnią się także sposobem komunikacji z komputerem. Przykładowo, ADAPT 260 korzysta z technologii Bluetooth bądź transmitera – Dongle, który podpinamy za pomocą portu USB. Osoby wykorzystujące w swoich PC-tach lub notebookach USB typu C mogą sprawdzić model ADAPT 231. Jest to słuchawka mono, która łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth lub wspomnianego portu USB typu C.

Słuchawki EPOS Adapt 360
Słuchawki EPOS Adapt 360

Pozostając przy serii ADAPT, warto wspomnieć, że wszystkie urządzenia są nie tylko w pełni kompatybilne z wiodącymi producentami oprogramowania VoIP oraz producentami telefonów stacjonarnych, lecz dodatkowo słuchawki posiadają certyfikat kompatybilności z najpopularniejszymi aplikacjami do wideorozmów. Chodzi również o certyfikat Microsoft Teams, który posiadają między innymi modele ADAPT 160T i 165T. Są to więc produkty zoptymalizowane tak, by mogły współpracować ze wspomnianym oprogramowaniem.

Sprawdź ceny
słuchawek EPOS na Ceneo

EPOS by Sennheiser – doskonałe nie tylko do pracy

Na przykładzie kilku wymienionych modeli możemy zauważyć, że marka EPOS by Sennheiser doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że komfort pracy znacznie wpływa na naszą efektywność. Dlatego każdy z produktów cechuje się wysoką klasą podzespołów, co przekłada się na świetną jakość dźwięku – zarówno tego, który przesyłamy za pomocą mikrofonu (lub mikrofonów – w zależności od modelu), jak i tego, który odbieramy dzięki przetwornikom.

Marka znana jest z wysokiej klasy słuchawek, cenionych przez najbardziej wymagających użytkowników. Dlatego produkty EPOS by Sennheiser zapewniają nie tylko odpowiedni dźwięk podczas pracy, ale również w chwilach relaksu, kiedy chcemy odpocząć i oddać się chwili relaksu podczas odsłuchu ulubionej muzyki bądź podcastu. W „odcięciu się” od świata zewnętrznego pomoże nam szereg technologii, takich jak choćby ANC. Jest to system mikrofonów, które mają za zadanie monitorowanie zakłóceń i hałasu. W połączeniu ze specjalnymi algorytmami skutecznie niwelują niepożądane dźwięki, dzięki czemu my możemy w pełni oddać się odprężeniu po „długim dniu” w pracy.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj